Manchester United zaváhal aj v druhom kole, Tottenham si zastrieľal

Futbalisti Manchestru United nedokázali zvíťaziť ani v 2. kole najvyššej anglickej súťaže Premier League 2014/2015, keď na ihrisku Sunderlandu len remizovali 1:1.

24.08.2014 16:40 , aktualizované: 19:05
Tottenham Hotspur, Eric Dier Foto: ,
Eric Dier (v strede) oslavuje jeden zo štyroch gólov Tottenhamu v sieti QPR so spoluhráčom Christianom Eriksenom (vľavo) a Erikom Lamelom.
debata (2)

Hostia sa síce ujali vedenia v 17. minúte gólom Juana Matu, no ešte v prvom polčase dokázali domáce „čierne mačky“ vyrovnať, keď sa po rohovom kope presadila ich letná akvizícia z Manchestru City Jack Rodwell. Zverenci trénera Luisa van Gaala majú na konte len jediný bod, keď pred týždňom prehrali doma so Swansea.

Tottenham sa po víťazstve nad Queens Park Rangers 4:0 dostal na čelo súťaže o skóre pred Chelsea a Swansea. Dva góly „kohútov“ strelil Belgičan Nacer Chadli, ďalšie presné zásahy pridali Eric Dier a Emmanuel Adebayor. QPR sa po prehre prepadol na dno ligového ‚pelotónu‘. V druhom nedeľňajšom dueli sa duel Hull City a Stoke City skončil nerozhodne 1:1. Domáci hrali od 14. min bez vylúčeného Jamesa Chestera.