Novotova séria v rakúskej lige sa skončila po 623 minútach

Séria slovenského brankára Rapidu Viedeň Jána Novotu bez inkasovaného gólu v najvyššej rakúskej futbalovej súťaži sa zastavila na 623 minútach.

20.04.2014 22:35
Ján Novota Foto: ,
Ján Novota.

Rodáka z Matúškova prekonal v 12. min nedeľňajšieho stretnutia 33. kola rakúskej I. ligy hlavičkou z bezprostrednej vzdialenosti útočník Grödigu Tadej Trdina. Zápas sa skončil remízou 2:2.

Novota už minulý týždeň dosiahol nový klubový rekord od vzniku Bundesligy v roku 1974. Doterajšie maximum malo hodnotu 527 minút a v rokoch 1982/1983 ho utvoril Herbert Feuer. Tridsaťročný slovenský gólman neprekonal absolútny interný najlepší výkon 784 minút: v sezóne 1971/1972 ho predviedol Adi Antrich. Portál Laola1 pripomenul, že rekord celej Bundesligy – 1085 minút – drží od ročníka 2000/2001 Marc Ziegler z vtedajšieho FC Tirol.

Viac na túto tému: #Ján Novota #Rapid Viedeň #Grödig