Leverkusen je po výhre v Norimbergu opäť v hre o Ligu majstrov

Futbalisti Leverkusenu zvíťazili v stretnutí 31. kola nemeckej ligy v Norimbergu 4:1 a posunuli sa späť na štvrté miesto, ktoré zabezpečuje účasť v kvalifikácii Ligy majstrov.

20.04.2014 19:44
Leverkusen, radosť Foto: ,
Radosť futbalistov Leverkusenu.

V 16. minúte otvoril skóre obranca Leverkusenu Emir Spahič. Za nemecký tím sa skóroval prvýkrát. O desať minút neskôr ale z priameho kopu vyrovnal Marvin Plattenhardt, pre ktorého to bol tiež prvý gól v sezóne.

Na začiatku druhého polčasu strelil rozhodujúci gól Sebastian Boenisch, ktorý sa taktiež zapísal medzi premiérových ​​strelcov tohto ročníka. Potom sa presadil znova Spahič, ktorému sa prvýkrát v profesionálnej kariére podarilo dať dva góly v jednom zápase. Na konečných 1:4 upravil Roberto Hilbert.

Norimberg, v ktorého drese sa na trávniku neobjavil slovenský stredopoliar Róbert Mak, tak po štvrtej prehre v rade zostáva na zostupovej 17. pozícii.