Bayern i Dortmund sa pred LM dobre naladili

Futbalisti Bayernu Mníchov i Dortmundu pred semifinálovými duelmi Ligy majstrov v pohode zvládli svoje stretnutie v bundeslige. Už istý majster Bayern zdolal 6:1 Hannover a na ihriskách súperov stále neprehral, ​​Borussia porazila Mainz 2:0.

20.04.2013 17:48
Bayern Mníchov Foto:
Radosť hráčov Bayernu Mníchov po góle Maria Goméza.

Bayern sa dostal do vedenia po štvrťhodine hry, keď pokus Davida Alabu jemne tečoval do vlastnej siete Lars Stindl. Ešte do prestávky zabezpečili hosťom komfortné vedenie 3:0 Franck Ribéry a Mario Gomez, a tak si tréner Jupp Heynckes mohol dovoliť hneď dvojité striedanie v polčase kvôli šetreniu síl na utorňajšie semifinále LM s Barcelonou.

V druhej polovici sa trafil dvakrát Claudio Pizarro a raz Gomez, ktorý v súčte s hetrikom zo semifinále Nemeckého pohára s Wolfsburgom (6:1) nastrieľal za posledný týždeň päť gólov. Čestný gól Hannoveru dal Andre Hoffmannn. Na ihriskách súperov má mníchovský tím bilanciu štrnástich výhier a jednej remízy pri skóre 37:3.

Dortmund poslal do rozhodujúceho vedenia už po 50 sekundách Marco Reus, ktorý pohodlne dorazil loptu do siete z hranice pokutového územia po tom, čo brankár Christian Wetklo zaváhal v súboji s Mariom Götzem. Tesne pred koncom poistil výhru Robert Lewandowski a trafil sa v 12. zápase v rade.

Borussia Dortmund – 1. FSV Mainz 05 2:0 (1:0)
Góly: 1. Reus, 87. Lewandowski
Radoslav Zabavník (Mainz) sedel na lavičke náhradníkov.

Eintracht Frankfurt – FC Schalke 04 1:0 (1:0)
Gól: 41. Russ

Hamburger SV – Fortuna Düsseldorf 2:1 (2:1)
Góly: 14. a 20. Van der Vaart – 34. Schahin

Hannover 96 – Bayern Mníchov 1:6 (0:3)
Góly: 85. Hoffmann – 40. a 62. M. Gómez, 71. a 86. C. Pizarro, 16. Stindl (vlastný), 23. Ribéry

Bayer 04 Leverkusen – 1899 Hoffenheim 5:0 (2:0)
Góly: 16. a 65. Kiessling, 32. a 69. Schürrle, 79. Reinartz, ČK: 23. Polanski (Hoffenheim)