Kapitán Benficy knokautoval rozhodcu. Nezahrá si dva mesiace!

Portugalská futbalová federácia (FPF) v piatok informovala, že brazílsky kapitán klubu Benfica Lisabon Luisao dostal dvojmesačný zákaz aktívnej činnosti za fyzické napadnutie hlavného rozhodcu Christiana Fishera v augustovom prípravnom stretnutí na ihrisku Fortuny Düsseldorf.

Luisao
Luisao sa teší z gólu.
Autor:

„Anderson Luis da Silva dostal trest na dva mesiace a pokutu 2550 eur od FPF,“ uvádza sa na oficiálnej stránke FPF.

Vedenie FPF tiež uviedlo, že o zákaze informuje Medzinárodnú futbalovú federáciu (FIFA), aby vrcholný orgán svetového futbalu uplatnil jeho trest aj na zápasy Ligy majstrov. Benfica sa dostala do G-skupiny spolu s FC Barcelona, Celticom Glasgow a Spartakom Moskva.

Spomenutý duel, ktorý sa uskutočnil 11. augusta, museli organizátori prerušiť v 39. min, keď Fischera po udelení červenej karty poslal Luisao k zemi. Televízne zábery ukázali, ako kapitán lisabonského tímu protestoval proti červenej karte spoluhráča Javiho Garcíu.

Brazílsky reprezentant Luisao údajne strčil do Fischera, ten ležal niekoľko sekúnd na trávniku, potom sa zodvihol a odkráčal z ihriska. Düsseldorf uviedol na svojej oficiálnej internetovej stránke, že nemeckého arbitra ošetril tímový lekár a rozhodca následne odmietol pokračovať v zápase.

Pozrite si, ako Luisao zrazil rozhodcu k zemi

Rafael Benítez

Benítez zatiaľ Real nepotvrdil. Z Neapola odchádza kvôli rodine

28.05.2015 14:24

Z talianskeho tímu SSC Neapol po sezóne odíde tréner Rafael Benítez. Päťdesiatpäťročný kouč vo štvrtok oznámil, že taliansky klub opúšťa kvôli rodine.

Ondrej Duda, Salih Dursun

Duda je vraj blízko prestupu do Interu

28.05.2015 13:58

Slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda sa zrejme zanedlho stane hráčom talianskeho klubu Inter Miláno. Referuje o tom denník La Gazzetta dello Sport.

Rafael Benítez

Real zrejme povedie po rokoch Madridčan. Benítez odchádza z Neapola

27.05.2015 12:25

Talianske médiá informujú už ako o hotovej veci, že klub SSC Neapol vo štvrtok oficiálne oznámi odchod španielskeho trénera Rafaela Beníteza.

Euro, peniaze, mince

Varufakis: Termín na dohodu s veriteľmi vyprší 30. júna

29.05.2015 11:35

Lehota na nájdenie dohody medzi Gréckom a jeho medzinárodnými veriteľmi vyprší 30. júna, kedy sa skončí predĺžený program pomoci pre Grécko.

SAV, Slovenská akadémia vied

Ústav molekulárnej biológie SAV obstaráva prístroje za 4,9 mil. eur

29.05.2015 11:30

Predpokladaná hodnota zákazky bez DPH je 4 961 841 eur. Vyplýva to z oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania.

Doneck, Ukrajina, separatisti

Ukrajincom navrhujú brániť svoj majetok so zbraňou v ruke

29.05.2015 11:14

Ukrajinci musia mať možnosť brániť seba a svoj súkromný majetok so zbraňou ruke, vyhlásil Viktor Šokin, ukrajinský generálny prokurátor.

Miroslav Lajčák, Nový Zéland, David Carter

Lajčák: Nový Zéland je pre Slovensko prirodzený partner

29.05.2015 11:10

Čelíme rovnakým problémom, máme podobný počet obyvateľov, zdieľame rovnaké hodnoty a to robí z Nového Zélandu prirodzeného partnera, povedal minister.

Bleskové správy
  • 11:20

    Trojici slovenských vodných slalomárov v C1 mužov stačila jedna jazda na postup do sobotňajšieho semifinále na ME v nemeckom Markkleebergu. Na druhú kvalifikáciu už nemusia nastúpiť Michal Martikán, Alexander Slafkovský a ani Matej Beňuš.

  • 11:17

    Bývalý vynikajúci hokejový útočník Alexander Mogiľnyj sa stal novým prezidentom Amuru Chabarovsk. Do funkcie ho potvrdilo vedenie klubu na čele s gubernátorom Chabarovskej oblasti Viačeslavom Športom.

  • 09:23

    Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová zvíťazili na turnaji Svetovej série v Moskve v piatkovom stretnutí 1. kola vyraďovacej fázy nad poľským párom Kolosinská, Brzosteková 2:1 (-24, 21, 12) a postúpili do osemfinále.

Ďalšie bleskové správy »