Van Persie nedal penaltu, ale i tak hetrikom spasil ManU, kríza Liverpoolu

Futbalisti Arsenalu strelili prvé góly v sezóne a v šlágri tretieho kola anglickej ligy zvíťazili na ihrisku Liverpoolu 2:0. O presné zásahy sa postarali letné posily Lukas Podolski a Santi Cazorla.

02.09.2012 18:54 , aktualizované: 19:19
Robin van Persie Foto:
Hrdina Manchestru Robin van Persie.

Arsenal v úvodných dvoch kolách uhral bezgólové remízy, teraz ale po 211 minútach ukončil strelecké trápenie a v zatiaľ najťažšom zápase bodoval naplno. O prvý gól sa postaral v 31. minúte Podolski po Cazorlovej asistencii, po prestávke si úlohy vymenili a Španiel z uhla prestrelil chybujúceho krajana Pepeho Reinu.

V ligových zápasoch na Anfield Road nedokázal Liverpool svojho dnešného súpera poraziť už šiestykrát v rade.

Obrovskú drámu videli diváci na St. Mary's Stadium v Southamptone, kde domáci privítali Manchester United. A začali výborne – v 16. minúte otvoril skóre Rickie Lambert. Červení diabli ale veľmi rýchlo kontrovali gólom posily z Arsenalu Robinom van Persiem.

Ako Robin van Persie nedal penaltu

Aj úvod druhého dejstva patril Southamptonu, keď skóroval záložník Morgan Schneiderlin. Čo sa dialo potom, už bolo ako z veľkej dramatickej knihy. Van Persie najskôr v 69. od­mietol vyrovnať, keď nepremenil pokutový kop, ale odchovanec Feyenoordu Rotterdam sa aj napriek tomu stal hviezdou zápasu.

V 87. minúte najskôr vyrovnal na 2:2, aby v druhej minúte nadstaveného času po rohu hlavičkou rozhodol o výhre favorizovaného Manchestru 3:2!