Pekarík si odkrútil debut v bundeslige, Wolfsburgu pomohol k remíze

Slovenský futbalový reprezentant Peter Pekarík absolvoval svoj debut v bundeslige. Dvadsaťdvaročný obranca VfL Wolfsburg, ktorý k "vlkom" prestúpil pred desiatimi dňami z MŠK Žilina, sa síce v zápase 18. kola na pôde 1. FC Kolín nezmestil do základnej zostavy trénera Felixa Magatha, no na trávnik štadióna Rhein-Energie vybehol hneď od úvodu druhého polčasu.

31.01.2009 18:27
Peter Pekarík, Grafite Foto:
Peter Pekarík (vľavo) sa chystá blahoželať autorovi vyrovnávajúceho gólu Wolfsburgu Grafitemu.

Šesťnásobný reprezentant SR a bývalý kapitán národného výberu do 21 rokov Pekarík nahradil pravého stredopoliara Cristiana Zaccarda, od kouča VfL tak dostal jednoznačne ofenzívne úlohy. Wolfsburgu sa napokon podarilo na ihrisku „capkov“ ukoristiť jeden bod za remízu 1:1.

Na úvodný presný zásah z kopačky domáceho Sergia Rada z 34. min dokázal po zmene strán v 73. min odpovedať hosťujúci Grafite. Pre odchovanca žilinského futbalu Petra Pekaríka to bol druhý súťažný duel v drese Wolfsburgu. Predtým sa na trávnik dostal na záverečných niekoľko minút v stredajšom dueli Nemeckého pohára proti Hanse Rostock (5:1).

Hoffenheim si víťazstvom nad Cottbusom 2:0 upevnil pozíciu lídra tabuľky. Na druhé miesto sa posunul klub Hertha Berlín vďaka výhre nad Frakfurtom 2:1. Hertha má podobne ako Hamburg, ktorý v piatok zdolal štvrtý Bayern Mníchov, o dva body menej ako Hoffenheim.