Víťazstvo Slovákov roztancovalo aj bratislavské námestie

Je 16.00. Na námestí bratislavskom Milana Rastislava Štefánika stojí niekoľko tisíc slovenských fanúšikov, ktorí prišli aspoň na diaľku podporiť futbalistov v snahe o vysnívaný postup zo skupiny. Veľa ľudí je skeptických, iní zas veria, že dokážeme s Talianmi odohrať pekný zápas, možno aj vyhrať.

24.06.2010 19:09
Slovensko fanúšikovia námestie Foto:
Slovenskí fanúšikovia na námestí.
debata (2)

Zvyšok polčasu sa nesie v znamení mnohých nevyužitých šancí. Taliani, ktorí sa dušovali, že nad slovenským tímom vyhrajú, vyzerajú, že nevedia čo so sebou, čo patrične komentujú aj všetci fanúšikovia Slovenska.

V 73. minúte sa námestie zdvíha druhý raz. A opäť zásluhou Róberta Vitteka. Slovensko vedie už o dva góly. O osem minút však znižuje stav i mieru radosti Di Natale, ktorý prekonáva brankára Muchu. Malý fanúšik Matúško Slovák stojí na fontáne a drží sa za hlavu, no hovorí, že vyhráme. Iba sedem minút stačilo na to, aby sa Slováci tešili znova. Stav je 3:1, do konca ostáva už len minúta plus nadstavený čas. Počas štyroch minút majú Taliani šancu vyrovnať. Tep na námestí dosahuje maximum, ľudia sotva dýchajú a už takmer nerozprávajú, iba úpenlivo sledujú, či sa niečo zúfalému súperovi podarí vymyslieť. Nikto si neželá zopakovanie scenára zo zápasu s Novým Zélandom.

Radosť slovenských fanúšikov po strelenom góle. Foto: SITA
Slovensko fanúšikovia námestie 2 Radosť slovenských fanúšikov po strelenom góle.

Nadstavený čas plynie neuveriteľne pomaly. Taliani dávajú gól a znižujú stav. Nech už je koniec, prosia pohľady stoviek fanúšikov.

Anglický rozhdca Webb píska do píšťalky. Slováci senzačne vyhrali a postupujú na úkor majstrov sveta!

Ľudia na námestí sa tešia, skáču, spievajú. Všade vidieť šály, dresy, fanúšikovia sa objímajú aj s úplne neznámymi okolostojacimi. „Verila som, že vyhráme aj po góloch Talianov. Uvidíme, ako ďaleko to dotiahneme,“ teší sa fanúšička Martina Pôbišová. „Veril som v toto mužstvo, aj keď úprimne, mal som pochybnosti po prvých dvoch zápasoch. Dnes chalani ukázali, že keď si veria, tak to vedia hrať a je to fantastický výsledok pre celé Slovensko. Je to niečo fantastické. Myslím si, že ľudia si ani neuvedomujú, čo sme dokázali. Tí hráči strašne dreli, záslúžili si to. Pokiaľ ukážeme taký výkon ako dnes aj proti Holandsku…“ zamýšľa sa fanúšik Lukáš, ktorý je už takmer bez hlasu.

Oslava pokračuje – v Johannesburgu i na Slovensku.