Zápas Ukrajiny s Francúzskom na ME prerušila silná prietrž mračien

Zápas medzi futbalistami Ukrajiny a Francúzsko na majstrovstvách Európy bol po piatich minútach prerušený kvôli dažďu. Holandský rozhodca Björn Kuipers hráčov v Donecku Donbass Aréne poslal za stavu 0:0 v silnej prietrži mračien do kabín.

15.06.2012 18:47 , aktualizované: 19:25
Blesky nad Doneckom Foto:
Blesky nad Doneckom.

Zápas medzi futbalistami Ukrajiny a Francúzska, ktorý na majstrovstvách Európy po piatich minútach za stavu 0:0 prerušil dážď, bol znovu spustený. Kvôli prietrži mračien sa v Donecku Donbass Aréne 55 minút nehralo. Z víťazstva 2:0 sa tešili Francúzi.

Trávnik modernej arény, ktorá bola otvorená v roku 2009, sa s obrovským prívalom vody dokázal vysporiadať. Aj keď po polhodinovom lejaku na ihrisku boli veľké kaluže, usporiadatelia hraciu plochu rýchlo uviedli do spôsobilého stavu.

Pre obe reprezentácie to bolo druhé vystúpenie na turnaji. Ukrajina začala výhrou 2:1 nad Švédskom, Francúzsko remizoval s Anglickom 1:1.