Pohár UEFA: Rangers so Šebom končia

Futbalisti Glasgowu Rangers s Filipom Šebom v základnej zostave, prehrali v odvete osemfinále Pohára UEFA na ihrisku Osasuny 1:0 a so súťažou sa rozlúčili. Medzi najlepších osem postúpili okrem Španielov aj Werder Brémy, Tottenham a Leverkusen.

14.03.2007 23:24

Celta mala proti Werderu veľmi ťažkú úlohu, keďže prehrala už prvý zápas na domácej pôde (0:1). V Nemecku sa jej darilo držať bezgólový stav do 48. minúty, keď si na center nabehol portugalský útočník Hugo Almeida a strelil víťazný gól stretnutia. Brémy mali aj v ďalšom priebehu viac z hry a vytvárali si väčšie šance. V 51. minúte prišiel dočasný šok – Placente sa presadil, no rozhodcovia jeho gól neuznali, hoci mali. Argentínčan v ofsajde nestál. Tento moment hostí dostal do kolien a inkasovali ešte raz. V 61. minúte uzevrel na 2:0 Fritz.

Filip Šebo dostal rovnako ako v ligovom derby so Celticom prednosť pred Dadom Pršom, no ani jeho prítomnosť na trávniku Škótom nepomohla. Rangers nastupovali na zápas v nelichotivej pozícii. Prvý zápas na domácom trávniku nevyhrali, navyše inkasovali. Ak teda chceli postúpiť, museli vyhrať alebo uhrať remízu so streleným gólom. To sa však nestalo, a keďže ešte sami v 71. minúte inkasovali, so súťažou sa lučia.

Rovnako v osemfinále skončil aj francúzsky klub Racing Lens. Ten síce v prvom zápase dokázal na vlastnom trávniku zdolať Leverkusen 1:0, no v odvete úplne vyhorel a prehral rozdielom triedy – 0:3. O góly nemeckého tímu sa postarali Voronin, Barbarez a Juan.

Divoký zápas videli diváci na White Hart Lane, kde sa predstavil Tottenham v zápase s Bragou. Anglický klub rovnako ako v prvom zápase vyhral 3:2, a postupuje tak ďalej. Úvod zápasu pritom zverencom kouča Martina Jola nevyšiel a po vlastnom góle Huddlestona prehrávali 1:0. Ešte do polčasu však zásluhou bulharského kanoniera Dimitara Berbatova skóre otočili. Po zmene strán padli dva góly, ktoré stanovili výsledok na 3:2 v prospech Londýnčanov.

Pohár UEFA, odvety osemfinále:

Osasuna Pamplona – Glasgow Rangers 1:0 (0:0) – prvý zápas 1:1, postupuje Osasuna
Gól: 71, Webo, rozhodoval: Claus Bo Larsen (Dán.)
Filip Šebo (Rangers) hral do 64. min, keď ho vystriedal Dado Pršo
Werder Brémy – Celta Vigo 2:0 (0:0) – prvý zápas 1:0, postupujú Brémy
Góly: 48. Hugo Almeida, 61. Fritz, ČK,  rozhodoval: Stefano Farina (Tal.)
Bayer Leverkusen – Racing Lens 3:0 (1:0) – prvý zápas 1:2, postupuje Leverkusen
Góly: 36. Voronin, 55. Barbarez, 70. Juan, rozhodoval: Olegário Benquerenca (Portug.)
Tottenham Hotspur – Braga 3:2 (2:1)
Góly: 28. a 42. Berbatov, 76. Malbranque – 24. Huddlestone vlastný, 61. Andrade. Rozhodca: Duhamel (Fr.). Prvý zápas 3:2, postupuje Tottenham.