UEFA: Obhajca hladko vyhral

Ďalší krok za obhajobou Pohára UEFA urobili futbalisti FC Sevilla, keď na ihrisku Steauy Bukurešť vyhrali 2:0. Aktuálne druhý tím španielskej ligy by tak nemal mať problémy s postupom do ďalšej fázy súťaže.

15.02.2007 19:15 , aktualizované: 22:09

Pohár UEFA, 1. zápasy šestnásťfinále:

• Steaua Bukurešť – FC Sevilla 0:2 (0:1)

Góly:
    41. Poulsen, 77. Kanouté z penalty

Sevilla zohrala duel veľmi dobre po taktickej stránke. Rumunských futbalistov umne „uspávala“, a keď bolo treba strieľala góly. Do vedenia sa dostala štyri minúty pred prestávkou zásluhou dánskeho reprezentanta Poulsena, ktorý dorazil do siete priamy kop Alvesa. Bol to len jeho druhý presný zásah za andalúzske mužstvo od letného príchodu z nemeckého Schalke. Poistku pridal po zmene strán najlepší kanonier FC Kanouté, keď v 77. minúte premenil pokutový kop.

• Spartak Moskva – Celta Vigo 1:1 (0:1)

Góly: 64. Kaliničenko – 41. Núňez

Futbalisti ruského Spartaka Moskva remizovali so španielskou Celtou Vigo 1:1. Domáci boli síce od úvodu aktívnejší, ale tesne pred polčasom sa do vedenia dostali hostia. López unikol po ľavej strane, pohral sa s českým obrancom Moskvy Radoslavom Kováčom, prihral na Ňúňeza, a ten pohodlne skóroval. O vyrovnanie sa postaral v 64. minúte ruský reprezentant Kaliničenko, ktorý sa trafil za pomoci obrancov v múre z priameho kopu.

• Braga – Parma 1:0 (0:0)

Gól:
    81. Zé Carlos

Futbalisti Parmy pod vedením nového trénera Claudia Ranieriho prehrali na ihrisku Bragy 0:1. Portugalský klub sa proti dobre organizovanej hre predposledného klubu Serie A nevedel presadiť, no nakoniec pätica obrancov FC ataky súpera neustrážila. Rozhodujúci gól strelil deväť minút pred koncom riadneho hracieho času Brazílčan Zé Carlos, ktorému vyšla pekná strela zo strednej vzdialenosti. Ranieri bral zápas v Brage ako prípravu na záchranu v talianskej lige, a aj preto nasadil až piatich obráncov, keďže „betonársky“ štýl chce uplatňovať aj v domácej súťaži.

• Waregem – Newcastle 1:3 (0:0)

Góly:
    69. D'Haene – 47. vlastný Dindeleux, 59. Martins z penalty, 76. Sibierski

Do ďalšej fázy Pohára UEFA smeruje po triumfe 3:1 v belgickom Waregeme anglický zástupca Newcastle United. Straky sa v prvom polčase nevedeli dlho presadiť, a tak im v úvode druhého dejstva pomohol Dindeleux, ktorý si strelil po centri Dyera vlastný gól. V 59. minúte upokojil ostrovný klub Nigérijčan Martins, keď premenil pokutový kop. Domácim vykresal iskierku nádeje o desať minút neskôr D'Haene, no definitívu výsledku dal hosťujúci Sibierski, ktorý po krásnom sóle pečatil na 3:1.

• Lens – Panathinaikos 3:1 (0:0)

Góly:
    50. a 69. Jemaa, 89. Dindane z penalty – 66. Salpigidis

Výsledkom 3:1 sa skončil aj duel Lens s Panathinaikosom. Po rovnako bezgólovom prvom polčase padol podobne ako v Belgicku rýchly gól, no v tomto prípade sa presadil domáci tím zásluhou krásnej strely záložníka Jemaa. Gréci síce v 66. minúte vyrovnali, no nedali si pozor v defenzíve a okamžite inkasovali. Tento moment ich psychicky rozhodil, čo sa pretavilo do ďalšieho gólu v ich sieti – v 89. sa trafil z pokutového kopu Dindane.