Trnava rozstrieľala Trenčín 6:0!

Futbalisti Artmedie Bratislava vyhrali v 17. kole Corgoň ligy na ihrisku Košíc 1:0, a stali sa tak prvým tímom súťaže, ktorý dokázal na východe vyhrať. Výsledkom 1:0 skončil i druhý zápas - Banská Bystrica zdolala Zlaté Moravce. Trnava rosztrieľala Trenčín 6:0 a Slovan vyhral v Ružomberku.

24.11.2007 15:01 , aktualizované: 19:27
Košice - Artmedia Foto:
Pavol Jurčo z Košíc ohrozuje strelou Ľuboša Kamenára z Artmedie.

Futbalová Corgoň liga, 17. kolo:

MFK Košice – Artmedia Petržalka 0:1 (0:0)

• Gól: 77. Čišovský, Bez kariet, rozhodovali: Hracho – Vindiš, Schmidt, 2500 divákov
  • Košice: Putnocký – Kišš, P. Bašista, Kaminský (80. Matič), Cicman – Školník (67. R. Šimko), Pavol Majerník – Kolbas, J. Majoroš ml. (57. Bicák), J. Novák – Pavol Jurčo
  • Artmedia: Kamenár – Čišovský, Dosoudil, Pavol Farkaš, Čvirik – Guédé (90.+ V. Gajdoš), Borbély – Fodrek, J., Kozák, Urbánek (64. P. Mráz) – Halenár (86. Piroška)
Košice - Artmedia
Košice - Artmedia Košice - Artmedia

V priemernom zápase sa z víťazstva nakoniec tešili Petržalčania, ktorí pripravili Košičanom prvú prehru na domácom ihrisku v tejto sezóne. Domáci začali aktívnejšie, ale dokázali z tlaku vyťažiť len tri rohy a „závar“ pred Kamenárom. Naopak, hostia prvý raz vážnejšie vystrčili rožky po štvrťhodine hry, keď Fodrekovu strelu z hranice päťky zneškodnil včasným vybehnutím Putnocký. V 21. min mal ešte väčšiu príležitsoť na opačnej strane Jurčo, no jeho strelu zo 6 m Kamenár vytlačil na roh. V prvom polčase stál za zmienku ešte priamy kop Čvirika, ale Putnocký ho vytlačil na žrď. Po obrátke tempo hry citeľne opadlo a za prvých 20 minút druhého dejstva stáli za zmienku len strely Kozáka a Halenára, s ktorými si Purtnocký poradil. Hostia mali loptu častejšie na kopačkách, domáci hrali zakríknuto. V 67. min však prienik Bicáka hasil včasným vybehnutím Kamenár, o 7 minút neskôr po Kolbasovom priamom kope hlavičkoval Cicman a Kamenár len s námahou vytlačil loptu na žrď. V 76. minúte domáci Bicák v ideálnej pozícii trafil Farkaša a o chvíľu išiel Kolbas sám na brankára, ale ten včasným vybehnutím zmaril jeho možnosť. Nedáš – dostaneš sa opäť potrvdilo v 77. min, v ktorej zahrával Kozák takmer z polovice ihriska priamy kop, ktorým našiel na päťke úplne voľného Čišovského a ten z prvej nožničkami krásne zavesil. Dokonca duelu sa už nič vážnejšie neudialo. Pokusy Košíc vyrovnať sa končili len nepresnosťami.

Povedali po zápase:

Ján Kozák st. (tréner Košíc): „Na Petržalku sme sa pripravili veľmi dobre. Boli sme jej viac ako vyrovnaným súperom. Škoda, že sme nepremieňali šance. Hráčom naozaj nemôžem nič vyčítať, akurát chybu pri inkasovanom góle. Súper strelil zo štandardky pekný, ale šťastný gól. Som z toho sklamaný, lebo hráči podali zodpovedný výkon. Škoda, že sme posledný zápas doma prehrali.“

Vladimír Weiss (tréner Artmedie): „Sme radi, že sme na horúcej košickej pôde, kde sa ľahko neboduje, vyhrali. Hrali sme disciplinovane a takticky veľmi dobre. Šťastie sa k nám priklonilo po krásnej štandardnej situácii a ešte krajšom zakončení Čišovského. Ešte predtým nás však podržal brankár Kamenár – bolo to v čase, keď sa lámal zápas.“

Dukla Banská Bystrica – FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (1:0)

• Gól: 35. Debnár, ŽK: 15. Vyskoč, 29. Velický – 64. Juska, ČK: 75. Klabal (Zlaté Moravce), rozhodovali: Trutz – Csabay, Palušák, 1883 divákov
  • Banská Bystrica: Boroš – M. Pančík ml., Debnár, Saláta, Herda – Pečovský, Velický (72. Strnad), Kulík, Šulek (62. Hučko) – M. Ďuriš, Vyskoč (33. Semeník)
  • Zlaté Moravce: Brezina – Pavlenda, Klabal, Peter Farkaš, O. Číž – Choma (66. Chren) – Kuračka, Černák, Greguška, Juska – M. Tóth (66. Gibala)
Banská Bystrica
Banská Bystrica Banská Bystrica

V prvom polčase predviedli obe mužstvá priemerný futbal, hrala sa vyrovnaná partia na oboch stranách. Hostia mohli skórovať z dvoch príležitostí, no Greguška spoza šestnástky mieril nad brvno a Tóthovi dobrú strelu z hranice pokutového územia zblokovala obrana Banskej Bystrice. V 23. min domáci Pečovský ešte mieril vedľa, no v 35. min Dukla ťažila z rohového kopu. Center Kulíka síce Saláta nezužitkoval, ale lopta sa dostala následne k Debnárovi, ktorý strelou po zemi k pravej žrdi otvoril skóre – 1:0. Po zmene strán dominovali na ihrisku domáci futbalisti, vytvorili si niekoľko šancí, no až po tom, ako v 53. min po Juskovom centri Tóth zo Zlatých Moraviec zblízka prestrelil Boroša i bránku. Potom už prišli chvíle Banskobystričanov. Najprv si takmer vlastný gól strelil Choma, zachraňovať musel Brezina. V 68. min sa nespresadil pred gólmanom hostí ani Semeník, o dve minúty spoza šestnásky zamestnal Brezinu Pančík. V 74. min Pečovský unikol po pravej strane, vnikol do šestnástky, prihral Ďurišovi, ktorý kĺzačkou sám pred bránkou minul loptu. V 80. min sa pred skvelým brankárom ViOnu nepresadil najprv Pečovský a po ňom ani po Hučkovej prihrávke z pravej strany Pančík. To už hrali Moravce bez vylúčeného hráča Klabala, ktorý zastavil telom prenikajúceho Kulíka. Aj preto už v závere nemali hostia veľa síl na vyrovnanie a zápas sa len dohrávali.

Štefan Horný (tréner Banskej Bystrice): „Myslím si, že sme zaslúžene zvíťazili. Na rozhodcu mám aj ja ťažké srdce, boli tam dve penaltové siutácie a najmä faul na Ďuriša mohol arbiter pískať. Súhlasím s trénerom Rosinským, že to bol zápas o jednom góle, no v druhom polčase sme ich mohli dať viac, keďže sme mali viacero šancí.“

Ján Rosinský (tréner Zlatých Moraviec): „Bol to zápas o jednom góle. Dala ho Dukla, a tým priklonila misky váh na svoju stranu. V druhom polčase striedajúci hráči domácich priniesli oživenie do hry, moji žiaľ nie, aj preto sme nemohli streliť vyrovnávajúci gól. Navyše, rozhodca nám vylúčil Klabala, do ktorého Kulík narazil a to tiež ovplyvnilo našu hru.“

MFK Ružomberok – Slovan Bratislava 0:2 (0:1)

• Góly: 17. Sylvestr, 66. Ibragimov (z 11 m), ŽK: 66. Siva, 67. J. Novotný – 23. Chlebek, 63. Szabó, ČK: 73. J. Novotný (Ružomberok) po druhej ŽK, rozhodovali: Kačenga – Brendza, Bobko, 2683 divákov
  • Ružomberok: Hajdúch – Siva, J. Novotný, J. Maslo, Demeter – Zošák, Kucka (65. Kasaj), Macko, Božok – Števko (75. P. Maslo), Kukoľ (57. Dovičovič)
  • Slovan: D. Kiss – Janek, Švestka (16. Struhár), Hanek, Szabó – M. Poliaček (84. Ižvolt), Chlebek, Dobrotka, Breznaník – Ľ. Meszároš (56. Ibragimov), Sylvestr

Ružomberok prvýkrát v sezóne so Števkom v základnej zostave a bez potrestaných M. Bakoša a Pilára začal o čosi aktívnejšie. Prvú šancu však mali „belasí“, Poliačekova ďalekonosná strela z 22 m skončila na ľavej žrdi Hajdúchovej bránky. Domáci zakontrovali v 14. min. Mackov pokus zvnútra šestnástky blokoval Janek nohou. V 17. min udrel pod Čebraťom blesk z jasného neba. Agilný Poliaček unikol pozdĺž ľavej postrannej čiary, poslal do behu Sylvestra, ktorý preloboval nerozhodného Hajdúcha – 0:1. O dve minúty nato skúšal na druhej strane šťastie opäť Macko. Jeho strelu Kiss vyrazil. V ďalších minútach tempo upadlo a hra plná nepresností sa odvíjala len medzi šestnástkami. Tam mal navrch Slovan, kým Ružomberčania boli málo dôrazní, prehrávali väčšinu osobných súbojov a z hľadiska sa sem-tam ozval aj piskot. Sotva priemerný futbal pokračoval aj po prestávke. Domáci sa síce snažili o vyrovnanie, no ich hre chýbal moment prekvapenia a najmä finálna prihrávka. V 54. min mohol Slovan svoje vedenie zvýšiť. Poliačekova prízemná strela letela len pár centimetrov vedľa odkrytej bránky domácich. Zakrátko nato sa zrodila prvá väčšia šanca Ružomberka. Striedajúci Dovičovič sa nečakane objavil v dobrej pozícii. Jeho slabá strela skončila len na súperových hradbách. Rozhodujúci úder dostali domáci v 66. min. Siva zastavil v pokutovom území Ibragimova faulom a hlavný rozhodca Kačenga ukázal na biely bod. Loptu naň si postavil práve Ibragimov a Hajdúchovi nedal najmenšiu šancu – 0:2. Paradoxom stretnutia bolo, že kým porazený tím kopal až dvanásť rohov, víťazný Slovan len jeden. Ružomberok podal na vlastnom ihrisku najslabší výkon v sezóne.

Přemysl Bičovský (tréner Ružomberka): „Prehrali sme ďalší zápas, samozrejme som nespokojný. Chýbali nám Marek Bakoš a Pilár, tí čo nastúpili ich nedokázali nahradiť. Miestami sme mali tlak, no nevypracovali sme si prakticky žiadnu vážnejšiu šancu. Snažili sme sa presadiť stredom ihriska, no tadiaľ cesta cez vysokých zadákov Slovana nemohla viesť. Ako tak nám zahrali iba štyria-piati hráči.“

Boris Kitka (tréner Slovana): „Ja som spokojný s výsledkom, v Ružomberku sa každý deň nevyhráva. Presadili sme sa najmä v osobných súbojoch, z ktorých sme väčšinu vyhrali. Dnes mi v našom tíme chýbalo futbalové srdce, to bolo pre konečný úspech veľmi dôležité. Inak to bolo len priemerné stretnutie.“

Spartak Trnava – AS Trenčín 6:0 (2:0)

• Góly: 5. Doležaj, 21. Filipovič, 50. Barčík, 69. a 90. Bernáth, 76. V. Pončák, ŽK: 65. Barčík – 20. Doubek, 59. Kasálek, 90. Lesák, rozhodovali: Valášek – Kubica, D. Hrčka, 4462 divákov
  • Trnava: Kamesch – V. Pončák, Poljovka, Doležaj, Jakubička – Kopačka (84. Hanzel) – Filipovič (74. Guldan), Kopúnek, Barčík (89. Vido), Tomčák – Bernáth
  • Trenčín: Volešák – Gálik (44. Minarčík), Cs. Horváth, Kasálek, Jakúbek – Godál, Kleščík, Lesák (90. Čögley), Jašurek (75. Šebek) – Gergel, Doubek

Trnava nastúpila proti Trenčínu v kompletnom zložení, už s uzdraveným Barčíkom a do zostavy sa vrátil Kamesch a legionár Srb Borivoj Filipovič. Na hre domácich to bolo aj badať. Už od prvých minút červeno-čierni napĺňali cestu za povinným víťazstvom. Už v 5. min odrazenú loptu Doležaj napálil bez prípravy, hradba trenčianskych tiel bránila nebezpečie, ale lopta sa v skrumáži odrazila od chrbta kapitána AS Csabu Horvátha do bránky. Gólman Volešák už nestihol loptu vyraziť do bezpečia – 1:0. Spartakovci neustále celoplošným kombinačným futbalom i častou streľbou boli pre Trenčanov nad ich sily. V 21. min svoje úsilie potvrdili ďalším gólom. Po súhre Filipovič – Bernáth skončila prízemná strela z kopačky Filipoviča v sieti po druhý raz – 2:0. V závere polčasu striedajúci Minarčík našiel centrom Doubeka, ktorý bez prípravy opečiatkoval brvno Kameschovej bránky. Aj po prestávke dobre naladení Spartakovci pokračovali v gólovom apetíte. V 50. min si Bernáth vymenil loptu s Barčíkom a ten aj vďaka Kleščíkovmu teču dostal do trenčianskej bránky – 0:3. V 54. min sa blysli kombinačnou akciou Trenčnia, no Gergelov pokus stroskotal na Kameschovi. V 64. min Poljovka dopomohol Trenčanom, jeho malú domov vystihol Lesák, no jeho nepresná strela išla vedľa. Kopúnekovu strelu zo 67. min zastavila ľavá žrď. V 69. min gólový koncert štvrtým presným zásahom vyšperkoval Bernáth – 4:0. Trenčania v druhom dejstve potvrdzovali, že nie náhodou padli na dno tabuľky. V 76. min zvýšil na 5:0 razantnou delovkou obranca Pončák z 25 metrov a v 90. min Bernáth zavŕšil svojím druhým gólom na poltucet – 6:0.

Josef Mazura (tréner Trnavy): „S priebehom zápasu som vysoko spokojný. Chlapci predviedli veľmi kvalitný futbal. Musím povedať, že z vypracovaných šancí sme takmer všetky premenili a taký výsledok mimoriadne teší. Je to naše najvyššie tohtosezónne víťazstvo, za ktoré musím hráčom len srdečne poďakovať.“

Rob McDonald (tréner Trenčína): „Do tohto zápasu som bol ako-tak spokojný s tým, čo všetko hráči predvádzali v ostatných dueloch. Dnes to však bola veľká hanba. Vyzerali sme ako chlapci medzi mužmi. Či by sme hrali s piatimi alebo šiestimi obrancami, veľa by sa toho nezmenilo. Už vyslovene čakáme na zimnú prestávku, potrebujeme mužstvo nutne doplniť.“