Majster doma zdolal Michalovce. Trnava vyhrala v Podbrezovej

SITA | 12.03.2017 18:30
Rangelo Janga Foto: ,
Zľava: Hráči AS Trenčín Rangelo Janga a Desley Ubbink sa raduje z gólu na 1:1 počas 23. kola jarnej časti Fortuna ligy 2016/2017 v zápase medzi AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce.
Futbalisti AS Trenčín triumfovali nad Michalovcami 4:1 v nedeľňajšom stretnutí 23. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy.

Úradujúci majster síce od 13. min prehrával gólom Kristjana Kushtu, ale už o dve minúty vyrovnal kanonier AS Rangelo Janga. V 19. min poslal Trenčín do vedenia Usman Adekunle Issa a v 41. min zvýšil Cornelis Petrus Ubbink.

Rezultát duelu stanovil minútu pred koncom prvého polčasu Jakub Paur. Trenčín si napravil chuť po tohtotýždňovom neúspechu proti Slovanu a vyradení zo Slovnaft Cupu, vo Fortuna lige zvíťazil v druhom zápase po sebe. Naopak Michalovce natiahli sériu ligových prehier už na tri stretnutia, ale v stredu zdolali v pohárovom stretnutí Liptovský Hrádok a postúpili do semifinále.

Futbal – Fortuna liga 2016/2017 – 23. kolo – nedeľa:

AS Trenčín – MFK Zemplín Michalovce 4:1 (4:1)
Góly: 15. Janga, 19. Issa Adekunle, 41. Ubbink, 44. Paur – 13. Kushta, ŽK: 50. Kleščík – 58. Vajs, 60. Kristi Qose, rozhodovali: Ziemba – Slyško, D. Hrčka, 2142 divákov
Trenčín: Šemrinec – R. Klooster, Kleščík, Lawrence (85. M. Šulek), Keston Julien – Paur (81. Halgoš) – Ubbink, Zubairu – Issa Adekunle, Janga, Beridze (75. M. Klooster)
Michalovce: P. Macej – Kristi Qose (80. M. Kolesár), Kavka, T. Sedlák, Šimčák – Grič – Serečin, S. Danko (69. A. Leško), Dimitriadis, Regáli (46. Vajs) – Kushta

Podbrezová stále bez triumfu

Futbalisti Spartaka Trnava triumfovali nad Podbrezovou 1:0. Jediný gól zápasu a vôbec prvý „andelov“ v jarnej časti strelil v 50. min rakúsky útočník v drese Trnavy Kubilay Yilmaz. Trnava zvíťazila prvýkrát po štyroch stretnutiach a v tabuľke im patrí piate miesto.

„Železiari“ nezískali plný počet bodov už šesť duelov po sebe. Podbrezová v jarnej časti Fortuna ligy ešte netriumfovala – na svojom konte má tri remízy a jednu prehru. Prekvapenie najvyššej slovenskej súťaže v sezóne 2016/2017 stále okupuje tretie miesto tabuľky.

ŽP Šport Podbrezová – FC Spartak Trnava 0:1 (0:0)
Gól: 50. K. Yilmaz, ŽK: 43. P. Vajda, 84. Polievka – 7. Martin Tóth, 69. Jirka, 87. Čögley, rozhodovali: P. Hrčka – Pozor, Perát
Podbrezová: M. Kuciak – M. Turňa, Krivák, Kupčík, L. Djordjevič – P. Vajda, Podio – Polievka, K. Kuzma (70. M. Mikuš), M. Kochan – Opoku Bernadina
Trnava: A. Jakubech – Čögley, Godál, M. Oravec, Čonka – Martin Tóth – Jirka (90.+ L. Mihálik), Greššák, Bello (90.+ Dubec), A. Sloboda – Tambe (42. K. Yilmaz)