Leicester bol blízko veľkému úspechu. Inkasoval v 95. minúte zápasu

Adam Zelinka | 14.02.2016 15:14, aktualizované:
Danny Welbeck Foto: ,
Hlavička Dannyho Welbecka, po ktorej padol víťazný gól Arsenalu.
Tri šťastné W. Prvé urobilo kľúčové rozhodnutia, ďalšie dve boli v správnej chvíli na správnom mieste.

V čase, keď hlavný rozhodca po prvý raz fúkol do píšťaľky a dal pokyn k úvodnému výkopu zápasu, sedeli obaja na striedačke. Do základnej zostavy sa opäť nevošli. Napokon sa však predsa len stali hrdinami tisícov fanúšikov na štadióne.

Thea Wacotta a Dannyho Welbecka spája rýchlosť, pohotovosť, ale aj tmavá farba pleti či prvé písmeno v priezvisku. Dvojica útočníkov londýnskeho Arsenalu prežila v nedeľu hviezdne popoludnie. Anglickí reprezentanti sa postarali o zdramatizovanie boja o titul v Premier League.

V šlágri 26. kola, v ktorom zverenci Arsena Wengera privítali lídra súťaže z Leicesteru, strelil každý z nich po góle. Najmä ich zásluhou zvíťazil Arsenal 2:1 a stiahol náskok konkurenta v boji o majstrovskú trofej na dva body.

„Vytvárali sme si jednu šancu za druhou. V posledných momentoch sme súpera zatlačili hlboko do defenzívy. Svoju prvú príležitosť som premrhal, veril som však, že príde ďalšia. A dočkal som sa. Toto víťazstvo má pre nás ohromnú cenu,“ hovoril po záverečnom hvizde šťastný Welbeck.

Obaja strelci potrebovali na presný zásah minimum času. Walcott prišiel na ihrisko v 61. minúte (hostia už vtedy hrali bez vylúčeného Dannyho Simpsona) a už v 70. sa tešil z vyrovnávajuceho gólu, keď z bezprostrednej blízkosti prekonal brankára Kaspera Schmeichela. Welbeck dostal príležitosť sedem minút pred koncom a na hviezdny okamih si počkal do posledných sekúnd. Vypredané tribúny (viac ako 60-tisíc divákov) na Emirates Stadium rozjasal po presnej hlavičke v piatej minúte nadstaveného času.

Welbeck pritom nastúpil na prvý súťažný zápas od apríla minulého roka. Mimo diania bol 25-ročný rodák z Manchestru pre zranenie kolena. Jeho bilancia v tejto sezóne tak je stopercentná: jedno stretnutie – jeden gól. No o to dôležitejší.

„Prežíval som zložité obdobie. Moja rodina, priatelia či blízki známi vedia, ako som sa cítil,“ vravel v rozhovore s anglickými novinármi. „Deväť mesiacov nenastúpil na zápas. A vidíte, je späť v plnej sile. Takéto výnimočné momenty si zaslúžia len veľkí hráči,“ chválil svojho tímového kolegu Walcott.

Zaujímavosťou je, že Arsenal je jedným z mála tímov v aktuálnom ligovom ročníku, ktoré to na Leicester vedia. Senzácia sezóny dosiaľ našla premožiteľa len trikrát. Z toho dva razy v súbojoch s londýnskym veľkoklubom (predtým 2:5), čo sa môže po poslednom kole ukázať ako kľúčové. Mimochodom, Arsenal čaká na titul od roku 2004.

Arsenal Londýn – Leicester 2:1 (0:1)
Góly: 70. Walcott, 90.+ Welbeck – 45. Vardy (z pok. kopu), ČK: 54. D. Simpson (Leicester) po druhej ŽK

Aston Villa – FC Liverpool 0:6 (0:2)
Góly: 16. Sturridge, 25. Milner, 58. Can, 63. Origi, 65. Clyne, 71. K. Touré
Rekonvalescent Martin Škrtel (Liverpool) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Manchester City – Tottenham Hotspur 1:2 (0:0)
Góly: 74. Iheanacho – 53. H. Kane (z pok. kopu), 83. Eriksen