Liverpool druhýkrát v sezóne prehral s West Hamom, tabuľku vedie Arsenal

ČTK, SITA, Pravda.sk | 02.01.2016 15:57, aktualizované:
Jürgen Klopp Foto: ,
Tréner FC Liverpool Jürgen Klopp.
Hráči FC Liverpool prehrali na ihrisku West Hamu 0:2 v sobotňajšom zápase 20. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League a v tabuľke ich "preskočil" sobotňajší súper. Po vyše päťdesiatich rokoch zdolal West Ham mužstvo zo štadióna Anfield Road aj druhýkrát v sezóne.

Prvý gól v Premier League v roku 2016 strelil v 10. min domáci stredopoliar Antonio, ktorý presnou hlavičkou zakončil rýchly protiútok West Hamu. Zvýšiť mohol o chvíľu neskôr Lanzini, jeho pokus ale skončil na tyči. Na druhej strane mohol v závere polčasu vyrovnať Can, aj jeho strelu ale zastavila bránková konštrukcia.

Krátko po prestávke nacentroval Noble presne na Carrolla a dvadsaťšesťročný útočník gólom oslávil jubilejný 150. zápas v Premier League. Za Newcastle, Liverpool a West Ham doteraz nastrieľal 37 gólov, z toho 19 hlavou. Hostia doplatili najmä na nepresnú koncovku, z 23 striel ohrozili gólmana Adriana iba dve.

V zápase chýbal hosťom zranený kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel.

Futbalisti londýnskeho Arsenalu zvíťazili nad hráčmi Newcastlu United najtesnejším rozdielom 1:0. Jediný zásah v 72. min strelil stredný obranca Laurent Koscielny. Zverenci Arséna Wengera aktuálne vedú tabuľku Premier League 2015/2016 o dva body pred tímom Leicester City, ktorý v sobotu na vlastnom štadióne bezgólovo remizoval s nováčikom Bournemouthom.

Tretí v poradí Manchester City na záver dňa triumfoval vo Watforde 2:1. Neskorý obrat zariadili v 82. a 84. min Yaya Touré, resp. Sergio Agüero.