V zápase Ružomberka s Trnavou gól nepadol, Žilina zdolala Nitru

SITA | 09.03.2012 16:44, aktualizované:
Trnava Ružomberok Foto:
Ani Ružomberok, ani hostia z Trnavy sa gólovo presadiť nedokázali.
Najvyššia slovenská futbalová súťaž odštartovala zápasom Ružomberok - Trnava svoje 21. kole. Pod Čebraťom však diváci gól nevideli, zápas sa tak skončil remízou 0:0. V druhom stretnutí zvíťazili Žiličania v Nitre 2:0.

Futbalová liga – 21. kolo:

MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava 0:0

• ŽK: 37. Kostelný, 39. Nosek, 45. Masaryk – 45. R. Procházka, 67. Čvirik, rozhodovali: Valášek – T. Somoláni, Súkeníková, 1820 divákov
  • Ružomberok: Hrdlička – P. Maslo, Kostelný, Nosek, M. Jurkemik – Lásik, Greššák – Skalák (58. Markovič), Serečin (67. Hoferica), Onyango (85. Ján Chovanec) – Masaryk
  • Trnava: Raška – Kaufman, Gross, Čvirik, Ľ. Hanzel – R. Procházka, Kuračka, P. Čarnota, Bicák (72. Tomaček) – Vyskočil, Michal Gašparík

V prvom polčase sa na ťažkom teréne hral obojstranne svižný futbal. Šance sa však rodili len veľmi komplikovane. V 14. min vyrazil trnavský brankár Raška hlavičku domáceho Kostelného zblízka nad brvno a presne po polhodine hry zlikvidoval aj prudký priamy kop Serečina spoza veľkého vápna. Ružomberčania boli aktívnejší smerom dopredu, ale v 31. min mal blízko k vedúcemu gólu Spartak, keď si „nevinnú“ hlavičku Kaufmana gólman MFK Hrdlička takmer zrazil do vlastnej siete. Záverečné minúty prvého dejstva boli v znamení početných faulov a napätú atmosféru na ihrisku i na tribúnach upokojil až polčasový hvizd hlavného rozhodcu.

Po prestávke sa začalo hrať v réžii Trnavy. Najprv Gašparíkovu krížnu strelu zblízka Hrdlička vyrazil a vzápätí sa vyznamenal po prieniku a následnej strele Vyskočila. Potom sa dlho hralo bez myšlienky, absolútne viazla súhra, k čomu dopomáhal aj čoraz horší stav hracej plochy. Vzruch prišiel až v 75. min a v nej nevyužitá gólová príležitosť Vyskočila. V 82. min prišla najväčšia šanca zápasu. Masaryk prihral Hofericovi, ktorého štipľavá „delovka“ skončila po Raškovom vyboxovaní na žrdi trnavskej bránky. V závere ešte skúšal šťastie hosťujúci Gašparík a na druhej strane Ján Chovanec, skóre sa však nezmenilo.

Aleš Křeček (tréner Ružomberka): „Terén neumožňoval hrať nejaký extra futbal. Oba tímy stavali na jednoduchosti. Som sklamaný, že sme nezvíťazili. Uvedomujem si však, že sme hrali proti kvalitnému súperovi, ktorý mal k úspechu bližšie ako my.“

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): „Bol to zaujímavý zápas, oba tímy hrali na víťazstvo, s maximálnym nasadením a bojovnosťou. Na takomto teréne to bolo ťažké, preto sa hral taký jednoduchý futbal. Mali sme viac šancí, preto si myslím, že sme mali zvíťaziť. Aj bod z Ružomberka je však pre nás cenný.“

FC Nitra – MŠK Žilina 0:2 (0:2)

• Góly: 17. T. Majtán, 35. Piaček, ŽK: 16. Harbuľák – 21. Ricardo Nunes, rozhodovali: Vlk – R. Sluk, Mókoš, 1090 divákov
  • Nitra: Hroššo – P. Grman, Harbuľák, Martin Tóth, Čirik (57. F. Moravčík) – Držík, Šimončič – Boszorád, Seydouba Soumah (70. Ivančík) – Šimonek, K. Kroupa (70. Paukner)
  • MŠK Žilina: Krnáč – Mabouka, Piaček, Akakpo, Ricardo Nunes – Pečovský, Bello (66. Šulek) – T. Majtán (78. Gergel), Barčík, Pich (89. S. Angelovič) – M. Ceesay

Nitrania začali proti vedúcemu mužstvu súťaže nebojácne a už v 6. min Harbuľákova hlavička len tesne minula bránku hostí. Krátko nato skúšal šťastie na opačnej strane Majtán, ale najlepší strelec Žiliny uspel až v 17. min. Po pravej strane ho poslal Mabouka do pokutového územia a Majtán svojím ôsmym gólom v sezóne otvoril skóre – 0:1. V 23. min Boszorádovu strelu spoza hranice šestnástky s námahou vyrazil brankár hostí Krnáč. Na druhej strane ďalšiu príležitosť Majtána Hroššo zneškodnil. V 35. minúte už bolo 0:2, keď po rohovom kope zblízka poistil vedenie hostí Piaček.

Po prestávke zvýšili domáci svoju útočnú aktivitu, ale strelecké pokusy Soumaha, Šimončiča i Boszoráda neboli úspešné. Nitra bola na dlhé minúty jednoznačne lepším mužstvom a vytvárala si nebezpečné situácie pred bránkou Žiliny, no Tóth, Soumah ani Boszorád sa opäť nepresadili. Napokon v druhom polčase už gól nepadol a Nitra teda ani po siedmich mesiacoch nevyhrala na vlastnom trávniku.

1. MŠK Žilina 20 11 6 3 33:20 39
2. FC Spartak Trnava 20 10 6 4 23:17 36
3. ŠK Slovan Bratislava 19 10 5 4 29:21 35
4. FK Senica 19 9 7 3 28:15 34
5. FC ViOn Zlaté Moravce 19 8 6 5 20:17 30
6. MFK Ružomberok 20 7 8 5 26:18 29
7. Dukla Banská Bystrica 19 6 4 9 26:28 22
8. FC Nitra 20 4 10 6 19:22 22