Slovenskému reprezentantovi stačilo 10 minút. Ďuriš sa v novom klube uviedol krásnym gólovým lobom

Slovenský futbalový reprezentant Dávid Ďuriš si svoj debut v základe talianskeho tímu Ascoli Calcio bude pamätať. Dôveru trénera využil už v desiatej minúte, kedy dal svoj prvý gól v drese nového tímu. A to do siete slávnej Sampdorie Janov.

12.03.2024 13:54
Dávid Ďuriš, ascoli Foto:
Dávid Ďuriš (vo výskoku) si prvý štart v základe nového klubu bude pamätať.

24-ročný krídelník si zasekol loptu v šestnástke súpera a vyslal technickú strelu na bránu. S prispením teču domáceho obrancu sa zo strely stal lob, ktorý doplachtil až za bránkovú čiaru.

Sampdoria však zápas otočila a npaokon sa tešila z výhry 2:1. Pre Ascoli to znamená komplikácie v boji o záchranu v druhej najvyššej talianskej súťaži, keďže v tabuľke Serie B sa nachádza na 18. pozícii, z ktorej sa zostupuje nižšie.

Ďuriš, ktorý celú kariéru strávil v domovskom MŠK Žilina, je v Ascoli na hosťovaní s možnosťou trvalého prestupu.

Za slovenskú reprezentáciu si pripísal deväť štartov. Jeho gól rozhodol o výhre v Luxembursku, ktorý Slovákov priblížil k postupu na tohtoročné EURO.

Ďuriš odohral za Slovensko deväť súťažných stretnutí. Dôležitý gól strelil v októbri minulého roka, keď rozhodol o výhre v Luxembursku 1:0 a priblížil Slovensko na EURO 2024 do Nemecka.

Reprezentačný tréner Francesco Calzona ho vtedy opísal ako „pokorného a po taktickej stránke inteligentného hráča“.

Poklady ligy. Ktorí hráči odišli za milióny? Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
Nie je to pravidlo, no aj zo slovenskej ligy...
Viac na túto tému: #futbal #debut #gól #Sampdoria Janov #Dávid Ďuriš #Ascoli Calcio