Podbrezová vyšla naprázdno v piatom zápase za sebou. V Dunajskej Strede bolo rozhodnuté po pár minútach

Futbalisti DAC Dunajská Streda zvíťazili v nedeľnom zápase 4. kola nadstavbovej časti Niké ligy v skupine o titul nad FK Železiarne Podbrezová 3:1.

07.04.2024 19:44
Moussa Koné, Filip Mielke Foto:
Futbalista DAC-u Moussa Koné (vľavo) strieľa gól, uprostred sa prizerá hráč Podbrezovej Filip Mielke.

Domáci sa dostali na tretiu priečku tabuľky o skóre pred Žilinu, Podbrezová je po piatej ligovej prehre za sebou šiesta.

Domáci rozhodli o svojom triumfe tromi gólmi už v úvodnej štvrťhodine stretnutia. O dva presné zásahy sa postaral senegalský útočník Moussa Kone.

futbal  13 Čítajte viac Zápas v skupine o titul medzi Dunajskou Stredou a Podbrezovou sme sledovali ONLINE

Napriek trojgólovému vedeniu zostala Dunajská Streda naďalej aktívna. Prvá šanca hostí prišla až v 38. minúte, ale Popović bol na mieste.

V nadstavenom čase prvej časti Podbrezová znížila, skóre sa už potom nezmenilo.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – FK Železiarne Podbrezová 3:1 (3:1)
Góly: 2. a 16. Kone, 8. Trusa – 45.+3 Sanusi. Rozhodovali: Dohál – Ferenc, Roszbeck, ŽK: Vitális – Paraj, Bakaľa, Bartoš, Talakov, Chyla, 4884 divákov
FC DAC: Popović – Csinger, Kacharaba, Brunetti (81. Kaša)–Andzouana (73. Redźić), Vitális, Dimun, Herc (73. Káčer), Mendez (61. Gruszkowski) – Trusa, Koné (61. Goure)
Podbrezová: Rehák – Bartoš, Bakaľa, Mielke (+90. Lajčiak) – Kováčik, Bajo, Faško (46. Chyla), Sanusi– Masaryk (46. Osei), Paraj (77. Talakov), Kabongo (73. Galčík)