Eduardo veľkolepým návratom posunul Arsenal do ďalšieho kola, strelil dva góly

Chorvátsky futbalista brazílskeho pôvodu Eduardo da Silva prežil veľkolepý návrat v drese Arsenalu Londýn po takmer ročnej pauze, spôsobenej vážnym zranením.

17.02.2009 00:06
Arsenal Eduardo Foto:
Eduardo v objatí svojich spoluhráčov.

Dvadsaťpäťročný útočník strelil v prvom zápase za A-tím londýnskeho klubu dva góly a pomohol mu k výhre 4:0 v opakovanom zápase 4. kola Pohára FA nad druholigovým Cardiffom.

Eduardo nehral za prvé mužstvo od 23. februára minulého roka, keď mu Martin Taylor z Birminghamu spôsobil hrôzostrašné zranenie nohy. Chorvátsky reprezentant mal zlomené lýtko a ťažko zranený členok. Zo začiatku nebolo isté, či sa vôbec vráti na trávnik. Pred pondelňajším duelom odohral dva zápasy za rezervu Gunners a minulý týždeň pomohol Chorvátsku k víťazstvu v priateľskom zápase s Rumunskom.

Fanúšikov Arsenalu rozvášnil rodák z Ria de Janeiro po prvý raz v 20. minúte, keď hlavou otvoril skóre. Po hodine hry vybojoval pokutový kop, ktorý sám premenil, a keď o osem minút neskôr striedal, dočkal sa standing ovation od vypredaného Emirates Stadium. Ďalšie dva góly favorita strelili Robin van Persie a Nicklas Bendtner.