Dvadsaťjednotka tesne vyhrala

Slovenská reprezentácia futbalistov do 21 rokov vyhrala v sobotu v Ružomberku nad svojimi rovesníkmi z Macedónska 1:0 gólom Ižvolta v 48. minúte. Zverencom trénera Ladislava Petráša chýbali Filip Šebo z Austrie a Dušan Švento zo Slavie Praha, ktorí sa ospravedlnili kvôli dovolenkám.

Stretnutie bolo súčasťou prípravy na kvalifikačné súboje ME 21 proti Albánsku (16. augusta doma) a Španielsku (5. septembra u súpera).

Slovensko 21 – Macedónsko 21  1:0 (0:0)

• Gól: 48. Ižvolt. Rozhodcovia: Malek (Poľ.) – Sľuk a Palušák (SR), bez kariet, 1300 divákov.
  • SR 21: Kuciak – Siva, P. Farkaš (46. Adámik), Brezinský, Husár – Ižvolt (59. Pekárik), Kóňa (86. Hučko), Hamšík (79. Gajdoš), Božok (68. Jonáš) – Jendrišek, A. Nemec (51. M. Farkaš)
  • Macedónsko 21: Madzolski (75. Stefanovič) – Todorčev, Tonev, Selimi (58. Savič), Osmani (84. Dimitrovski) – Mitrel (84. Šalevski) – Todorovski, Brnjarmčevski – Bajrami (66. Tenekečiev), Manevski – Ivanovski (66. Kirovski)

Bola to predovšetkým bojovná a vyrovnaná partia. Lepšie do zápasu vstúpili Macedónci. V úvode ich poslúchala lopta viac ako slovenských reprezentantov. Postupne zverenci trénera Ladislava Petráša hru vyrovnali a útoky sa striedali na oboch stranách. V prvom polčase mal najväčšiu príležitosť na skórovanie Jendrišek, avšak jeho strelu v 26. min macedónsky brankár Madzolski vyrazil.

Hneď na začiatku druhého polčasu zacentroval Božok z bránkovej čiary a Ižvolt hlavou zaznamenal jediný gól zápasu. Hostia boli najbližšie k vyrovnaniu v 78. min, keď po strele Kirovského pred prázdnou bránou ratoval Brezinský. Posledného slovo mohol mať domáci Jendrišek, ale v tutovke loptu „zluftoval“.

Ladislav Petráš, tréner SR: „Bol to veľmi dobrý zápas, v ktorom nás súper dosť prekvapil. Macedónci sa prestavili ako rýchly a dôrazný tím. Musím sa priznať, že v prvom polčase nás zaskočili. Po prestávke sa náš výkon zlepšil. Oba tímy mali šance, naše víťazstvo však považujeme za zaslúžené.“

Mirsad Jonuz, tréner Macedónska: „Bol to veľmi vyrovnaný zápas, ktorého priebeh sme mali pod kontrolou. Tak ako sme prehrali, sme mohli aj vyhrať. V priebehu stretnutia som sa snažil dať príležitosť čo najväčšiemu počtu chlapcov.“

Futbalisti, Slovensko, radosť

Na duel v Španielsku vyhradili pre slovenských fanúšikov 1652 lístkov

30.07.2015 15:00

Fanúšikovia slovenskej futbalovej reprezentácie si od pondelka 3. augusta môžu kúpiť lístky na septembrový duel kvalifikácie o postup na ME 2016 Španielsko - Slovensko.

Slovensko, futbal, radosť

Náročný úvod. Slováci privítajú Anglicko, pocestujú do Slovinska

26.07.2015 14:02

V Petrohrade v nedeľu zverejnili rozpis jednotlivých stretnutí európskej časti kvalifikácie o postup na futbalové majstrovstvá sveta v roku 2018 do Ruska.

Gordon Strachan

Tréner Škótska: Fantastický žreb. Slováci sú ako my

26.07.2015 09:37

Gordon Strachan sa po sobotňajšom žrebe kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska tešil najmä z toho, že sa jeho zverenci stretnú s protivníkom z Anglicka.

považská bystrica, včelí úľ, presklené okno

Považská Bystrica sa stáva mestom včiel

30.07.2015 16:00

Tisícky nových obyvateľov pribudli Považskej Bystrici. Žijú v úľoch a udomácnili sa tu aj vďaka projektu Adoptuj si včelu.

Litvinenko

Vrahovia Litvinenka mohli poškodiť zdravie stovkám Londýnčanov

30.07.2015 15:46

Vrahovia Alexandra Litvinenka možno poškodili zdravie stovkám obyvateľov Londýna, keď prenášali rádioaktívne polónium po meste, tvrdí právnik Richard Horwell.

Ukrajina, ruský vojak

Dvoch zajatých Rusov previezli do kyjevského väzenia

30.07.2015 15:33

Ruských občanov Jevgenija Jerofejeva a Alexandra Alexandrova, ktorých v máji zajali na Ukrajine, prepravili z nemocnice do väzobného zariadenia v Kyjeve.

Martin Glváč

Glváč: Prichádzajú tisícky migrantov, musíme byť pripravení

30.07.2015 15:05

Bezpečnostná situácia vo svete sa mení a problémy s migráciou sa týkajú aj Slovenskej republiky.

Bleskové správy
  • 15:20

Skúsený slovenský futbalista Peter Majerník bude v aktívnej kariére pokračovať v domácom treťoligovom FK Inter Bratislava.

• 14:20

Turecký futbalový klub Besiktas Istanbul získal do svojich radov nemeckého útočníka Maria Gómeza. Tridsaťročný zakončovateľ prišiel na hosťovanie z talianskeho mužstva AC Fiorentina.

• 13:24

Slovenský tenista Andrej Martin nasadený ako šiesty zvíťazil v zápase osemfinálového 2. kola na turnaji ATP Challener Tour v talianskej Bielle nad Rakúšanom Dennisom Novakom 5:7, 6:4, 6:2.