Dvadsaťjednotka tesne vyhrala

Slovenská reprezentácia futbalistov do 21 rokov vyhrala v sobotu v Ružomberku nad svojimi rovesníkmi z Macedónska 1:0 gólom Ižvolta v 48. minúte. Zverencom trénera Ladislava Petráša chýbali Filip Šebo z Austrie a Dušan Švento zo Slavie Praha, ktorí sa ospravedlnili kvôli dovolenkám.

Stretnutie bolo súčasťou prípravy na kvalifikačné súboje ME 21 proti Albánsku (16. augusta doma) a Španielsku (5. septembra u súpera).

Slovensko 21 – Macedónsko 21  1:0 (0:0)

• Gól: 48. Ižvolt. Rozhodcovia: Malek (Poľ.) – Sľuk a Palušák (SR), bez kariet, 1300 divákov.
  • SR 21: Kuciak – Siva, P. Farkaš (46. Adámik), Brezinský, Husár – Ižvolt (59. Pekárik), Kóňa (86. Hučko), Hamšík (79. Gajdoš), Božok (68. Jonáš) – Jendrišek, A. Nemec (51. M. Farkaš)
  • Macedónsko 21: Madzolski (75. Stefanovič) – Todorčev, Tonev, Selimi (58. Savič), Osmani (84. Dimitrovski) – Mitrel (84. Šalevski) – Todorovski, Brnjarmčevski – Bajrami (66. Tenekečiev), Manevski – Ivanovski (66. Kirovski)

Bola to predovšetkým bojovná a vyrovnaná partia. Lepšie do zápasu vstúpili Macedónci. V úvode ich poslúchala lopta viac ako slovenských reprezentantov. Postupne zverenci trénera Ladislava Petráša hru vyrovnali a útoky sa striedali na oboch stranách. V prvom polčase mal najväčšiu príležitosť na skórovanie Jendrišek, avšak jeho strelu v 26. min macedónsky brankár Madzolski vyrazil.

Hneď na začiatku druhého polčasu zacentroval Božok z bránkovej čiary a Ižvolt hlavou zaznamenal jediný gól zápasu. Hostia boli najbližšie k vyrovnaniu v 78. min, keď po strele Kirovského pred prázdnou bránou ratoval Brezinský. Posledného slovo mohol mať domáci Jendrišek, ale v tutovke loptu „zluftoval“.

Ladislav Petráš, tréner SR: „Bol to veľmi dobrý zápas, v ktorom nás súper dosť prekvapil. Macedónci sa prestavili ako rýchly a dôrazný tím. Musím sa priznať, že v prvom polčase nás zaskočili. Po prestávke sa náš výkon zlepšil. Oba tímy mali šance, naše víťazstvo však považujeme za zaslúžené.“

Mirsad Jonuz, tréner Macedónska: „Bol to veľmi vyrovnaný zápas, ktorého priebeh sme mali pod kontrolou. Tak ako sme prehrali, sme mohli aj vyhrať. V priebehu stretnutia som sa snažil dať príležitosť čo najväčšiemu počtu chlapcov.“

Róbert Mak

Mak: Lepšiu polsezónu som ešte nezažil

22.12.2014 12:08

Slovenský futbalový reprezentant Róbert Mak má podľa vlastných slov za sebou najlepšiu polsezónu v doterajšej kariére.

Pavel Hapal

Hapal mieri na lavičku reprezentačnej dvadsaťjednotky

22.12.2014 11:09

Novým trénerom slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov by sa mal stať Pavel Hapal.

Hamšík, Kucka

Slováci zakončia rok na vynikajúcom 21. mieste v rebríčku FIFA

18.12.2014 16:04

Úradujúci majstri sveta Nemci sa udržali na čele rebríčka krajín podľa FIFA aj v hodnotení ku koncu kalendárneho roka 2014.

Peniaze, euro, graf, ekonomika

Spoločnosť Rosnefť uhradila splátku z úveru na nákup TNK-BP

22.12.2014 14:17

Ruská spoločnosť Rosnefť, ktorá je najväčším producentom ropy v krajine, uhradila splátku v sume 7 mld. USD za akvizíciu firmy TNK-BP.

Irán, USA

Irán: Vývoj vzťahu Kuby s USA dokazuje nefunkčnosť sankcií

22.12.2014 14:10

Irán je jednou z mála krajín, s ktorou USA nemajú diplomatické a obchodné vzťahy. Tento stav trvá už 35 rokov, od vypuknutia islamskej revolúcie.

Vodná elektráreň Gabčíkovo

Zmluvy a informácie o elektrárni v Gabčíkove môžu byť čoskoro verejné

22.12.2014 14:09

Slovenské elektrárne žiadajú o súhlas na zverejnenie kompletnej dokumentácie k Vodnej elektrárni Gabčíkovo. Vodohospodárska výstavba súhlasí.

Martin Glváč

Glváč povolil vojakom na misiách sviatky prípitok

22.12.2014 14:06

Pokojné prežitie sviatkov zaželal minister obrany cez skype slovenským vojakom v zahraničných misiách.

Bleskové správy
  • 13:20

Na scénu Svetového pohára alpských lyžiarov vstúpi v novom roku ďalší bezpečnostný prvok, od januára môžu pretekári podľa vlastného uváženia používať airbagy.

• 10:01

Sedem osôb skončilo v nedeľu v nemocnici s menšími zraneniami po údere blesku na parkovisku pri štadióne tímu NFL v americkom futbale Tampa Bay Buccaneers.

• 09:20

Austrálsky cyklista Simon Gerrans si pri páde na tréningu zlomil ľavú kľúčnu kosť a v januári nebude obhajovať prvenstvo na Tour Down Under. Tridsaťštyriročný pretekár tímu Orica-GreenEDGE podstúpi v pondelok operáciu.