Dvadsaťjednotka tesne vyhrala

Slovenská reprezentácia futbalistov do 21 rokov vyhrala v sobotu v Ružomberku nad svojimi rovesníkmi z Macedónska 1:0 gólom Ižvolta v 48. minúte. Zverencom trénera Ladislava Petráša chýbali Filip Šebo z Austrie a Dušan Švento zo Slavie Praha, ktorí sa ospravedlnili kvôli dovolenkám.

Stretnutie bolo súčasťou prípravy na kvalifikačné súboje ME 21 proti Albánsku (16. augusta doma) a Španielsku (5. septembra u súpera).

Slovensko 21 – Macedónsko 21  1:0 (0:0)

• Gól: 48. Ižvolt. Rozhodcovia: Malek (Poľ.) – Sľuk a Palušák (SR), bez kariet, 1300 divákov.
  • SR 21: Kuciak – Siva, P. Farkaš (46. Adámik), Brezinský, Husár – Ižvolt (59. Pekárik), Kóňa (86. Hučko), Hamšík (79. Gajdoš), Božok (68. Jonáš) – Jendrišek, A. Nemec (51. M. Farkaš)
  • Macedónsko 21: Madzolski (75. Stefanovič) – Todorčev, Tonev, Selimi (58. Savič), Osmani (84. Dimitrovski) – Mitrel (84. Šalevski) – Todorovski, Brnjarmčevski – Bajrami (66. Tenekečiev), Manevski – Ivanovski (66. Kirovski)

Bola to predovšetkým bojovná a vyrovnaná partia. Lepšie do zápasu vstúpili Macedónci. V úvode ich poslúchala lopta viac ako slovenských reprezentantov. Postupne zverenci trénera Ladislava Petráša hru vyrovnali a útoky sa striedali na oboch stranách. V prvom polčase mal najväčšiu príležitosť na skórovanie Jendrišek, avšak jeho strelu v 26. min macedónsky brankár Madzolski vyrazil.

Hneď na začiatku druhého polčasu zacentroval Božok z bránkovej čiary a Ižvolt hlavou zaznamenal jediný gól zápasu. Hostia boli najbližšie k vyrovnaniu v 78. min, keď po strele Kirovského pred prázdnou bránou ratoval Brezinský. Posledného slovo mohol mať domáci Jendrišek, ale v tutovke loptu „zluftoval“.

Ladislav Petráš, tréner SR: „Bol to veľmi dobrý zápas, v ktorom nás súper dosť prekvapil. Macedónci sa prestavili ako rýchly a dôrazný tím. Musím sa priznať, že v prvom polčase nás zaskočili. Po prestávke sa náš výkon zlepšil. Oba tímy mali šance, naše víťazstvo však považujeme za zaslúžené.“

Mirsad Jonuz, tréner Macedónska: „Bol to veľmi vyrovnaný zápas, ktorého priebeh sme mali pod kontrolou. Tak ako sme prehrali, sme mohli aj vyhrať. V priebehu stretnutia som sa snažil dať príležitosť čo najväčšiemu počtu chlapcov.“

Ján Mucha

Kozák nominoval na Španielov aj Muchu, Jakubka a Saba

29.09.2014 13:59, aktualizované: 14:54

Ján Kozák nominoval na dvojicu zápasov proti Španielsku (9. októbra v Žiline) a Bielorusku (12. októbra v Borisove) 23 hráčov.

Iker Casillas

Španieli vyrukujú proti Slovensku v plnej sile

29.09.2014 13:09

V neoficiálnej nominácii španielskej futbalovej reprezentácie na zápas proti Slovensku sa nachádza aj niekoľko hráčov z predchádzajúcej zlatej éry.

BATE Borisov

V nominácii Bieloruska na zápas proti Slovensku je sedem hráčov BATE

23.09.2014 17:12

Tréner bieloruskej futbalovej reprezentácie Georgij Kondratiev nominoval 26-členný káder na kvalifikačný zápas proti Slovensku.

Peter Pollák

Pollák: Riešime pozemky v osade v Krásnohorskom Podhradí

30.09.2014 13:18

Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity začal riešiť usporiadanie pozemkov v rómskej osade v Krásnohorskom Podhradí.

(typo - nepouzivat v orise) Plyn

Bez úhrady aspoň 2 miliárd USD plyn na Ukrajinu nepotečie

30.09.2014 13:02

Rusko stále dúfa, že tento týždeň s Ukrajinou urovná posledné nezrovnalosti ohľadom rozvrhu splátok ukrajinského dlhu za plyn.

Dunaj, breh, pláže, BROZ, Tomáš Kušík, čln, rieka

Opevnenie Dunaja niekde strhnú, aby sa vrátili vtáky aj ľudia

30.09.2014 13:00

Mohutný násyp z veľkých kameňov, ktorý mal chrániť, v skutočnosti môže aj škodiť. Opevnenie vyhnalo vzácne vtáky aj ľudí, ktorí sa chodili kúpať na pláže.

policajt, vodičský preukaz, polícia

Dopravná polícia v Belgicku neudelí pokuty. Štrajkuje

30.09.2014 12:50

Dopravní policajti protestujú proti plánom vlády zvýšiť vek odchodu do dôchodku z 58 na 62 rokov. Štrajk sa začal v utorok, potrvá do konca týždňa.

Bleskové správy
  • 13:30

Ani tri asistencie slovenského útočníka Rastislava Špirka nestačili Amuru Chabarovsk na body v utorkovom súboji KHL doma proti Severstaľu Čerepovec. Amur prehral 4:5.

• 12:40

Slovenský futbalový rozhodca Ivan Kružliak má šancu dostať sa na zoznam arbitrov pre MS 2018. Figuruje medzi 24 európskymi rozhodcami, ktorých pozvali na seminár 18. - 22. novembra do Zürichu.