Dvadsaťjednotka tesne vyhrala

Slovenská reprezentácia futbalistov do 21 rokov vyhrala v sobotu v Ružomberku nad svojimi rovesníkmi z Macedónska 1:0 gólom Ižvolta v 48. minúte. Zverencom trénera Ladislava Petráša chýbali Filip Šebo z Austrie a Dušan Švento zo Slavie Praha, ktorí sa ospravedlnili kvôli dovolenkám.

Stretnutie bolo súčasťou prípravy na kvalifikačné súboje ME 21 proti Albánsku (16. augusta doma) a Španielsku (5. septembra u súpera).

Slovensko 21 – Macedónsko 21  1:0 (0:0)

• Gól: 48. Ižvolt. Rozhodcovia: Malek (Poľ.) – Sľuk a Palušák (SR), bez kariet, 1300 divákov.
  • SR 21: Kuciak – Siva, P. Farkaš (46. Adámik), Brezinský, Husár – Ižvolt (59. Pekárik), Kóňa (86. Hučko), Hamšík (79. Gajdoš), Božok (68. Jonáš) – Jendrišek, A. Nemec (51. M. Farkaš)
  • Macedónsko 21: Madzolski (75. Stefanovič) – Todorčev, Tonev, Selimi (58. Savič), Osmani (84. Dimitrovski) – Mitrel (84. Šalevski) – Todorovski, Brnjarmčevski – Bajrami (66. Tenekečiev), Manevski – Ivanovski (66. Kirovski)

Bola to predovšetkým bojovná a vyrovnaná partia. Lepšie do zápasu vstúpili Macedónci. V úvode ich poslúchala lopta viac ako slovenských reprezentantov. Postupne zverenci trénera Ladislava Petráša hru vyrovnali a útoky sa striedali na oboch stranách. V prvom polčase mal najväčšiu príležitosť na skórovanie Jendrišek, avšak jeho strelu v 26. min macedónsky brankár Madzolski vyrazil.

Hneď na začiatku druhého polčasu zacentroval Božok z bránkovej čiary a Ižvolt hlavou zaznamenal jediný gól zápasu. Hostia boli najbližšie k vyrovnaniu v 78. min, keď po strele Kirovského pred prázdnou bránou ratoval Brezinský. Posledného slovo mohol mať domáci Jendrišek, ale v tutovke loptu „zluftoval“.

Ladislav Petráš, tréner SR: „Bol to veľmi dobrý zápas, v ktorom nás súper dosť prekvapil. Macedónci sa prestavili ako rýchly a dôrazný tím. Musím sa priznať, že v prvom polčase nás zaskočili. Po prestávke sa náš výkon zlepšil. Oba tímy mali šance, naše víťazstvo však považujeme za zaslúžené.“

Mirsad Jonuz, tréner Macedónska: „Bol to veľmi vyrovnaný zápas, ktorého priebeh sme mali pod kontrolou. Tak ako sme prehrali, sme mohli aj vyhrať. V priebehu stretnutia som sa snažil dať príležitosť čo najväčšiemu počtu chlapcov.“

Ján Kozák

Kozák na zraze o kauze Stoch: Kucka ma prekvapil. Je to pre mňa záhada

29.08.2016 16:36

Na zraze slovenskej reprezentácie pred stretnutím s Anglickom v rámci kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska sa zišlo 21 z 23 nominovaných futbalistov SR.

Juraj Kucka

Kucka sa zastal Stocha: Miňo nie je sám, čo urobil chybu

29.08.2016 10:44

Stredopoliar slovenskej futbalovej reprezentácie Juraj Kucka sa rozhodol verejne zastať v ostatných dňoch pranierovaného Miroslava Stocha.

Sam Allardyce

Rooney, Vardy či Kane. Allardyce nominoval na duel proti Slovensku

28.08.2016 21:35

Nový tréner futbalistov Anglicka Sam Allardyce oznámil v nedeľu večer nomináciu na úvodný zápas kvalifikácie MS 2018 proti Slovensku.

Lietadlo, Turecko, F-16

Švajčiarska armáda pátra po stíhačke, osud pilota nie je známy

29.08.2016 20:51

Švajčiarske letectvo pátra po svojej stíhačke F/A-18, ktorá zmizla v horách v centrálnej časti krajiny. Osud pilota jednomiestneho stroja nie je známy.

bonaparte, protest, ovca

Pred Bonaparte prišli aj aktivisti so živými ovcami

29.08.2016 20:02

Začnite s vysťahovaním! Sloganom už jedenásteho protestu pred bratislavským komplexom Bonaparte bolo tajné heslo, ktorým sa odštartovalo SNP.

letisko, los angeles

Falošný poplach na letisku v Los Angeles vyvolal paniku

29.08.2016 19:05

Prevádzka na medzinárodnom letisku v americkom Los Angeles sa vracia do normálu po tom, ako tam falošné správy o ozbrojencovi spôsobili paniku a evakuácie.

vlada, rokovanie, andrej danko,

Danko sa v budúcnosti nebráni postu premiéra

29.08.2016 18:54

Predseda parlamentu a líder SNS Andrej Danko tvrdí, že si svoje postavenie v politike oddrel. Keď príde čas, zabojuje aj o kreslo premiéra.

Bleskové správy
  • 20:23

Slovenské volejbalové reprezentantky prehrali v pondelkovom prípravnom zápase v poľskom Szczyrku s domácim výberom 1:3. Na zverenky trénera Mareka Rojka čaká v utorok od 18.00 odveta.

• 16:48

Český hokejový útočník Jiří Novotný ukončil po vzájomnej dohode svoje účinkovanie v klube KHL Traktor Čeľabinsk.

• 15:01

Slovenský volejbalový reprezentant František Ogurčák mení dres. Od sezóny 2016/2017 bude hrávať vo Francúzsku za deväťnásobného úradujúceho majstra Paríž Volley.