Dvadsaťjednotka tesne vyhrala

Slovenská reprezentácia futbalistov do 21 rokov vyhrala v sobotu v Ružomberku nad svojimi rovesníkmi z Macedónska 1:0 gólom Ižvolta v 48. minúte. Zverencom trénera Ladislava Petráša chýbali Filip Šebo z Austrie a Dušan Švento zo Slavie Praha, ktorí sa ospravedlnili kvôli dovolenkám.

Stretnutie bolo súčasťou prípravy na kvalifikačné súboje ME 21 proti Albánsku (16. augusta doma) a Španielsku (5. septembra u súpera).

Slovensko 21 – Macedónsko 21  1:0 (0:0)

• Gól: 48. Ižvolt. Rozhodcovia: Malek (Poľ.) – Sľuk a Palušák (SR), bez kariet, 1300 divákov.
  • SR 21: Kuciak – Siva, P. Farkaš (46. Adámik), Brezinský, Husár – Ižvolt (59. Pekárik), Kóňa (86. Hučko), Hamšík (79. Gajdoš), Božok (68. Jonáš) – Jendrišek, A. Nemec (51. M. Farkaš)
  • Macedónsko 21: Madzolski (75. Stefanovič) – Todorčev, Tonev, Selimi (58. Savič), Osmani (84. Dimitrovski) – Mitrel (84. Šalevski) – Todorovski, Brnjarmčevski – Bajrami (66. Tenekečiev), Manevski – Ivanovski (66. Kirovski)

Bola to predovšetkým bojovná a vyrovnaná partia. Lepšie do zápasu vstúpili Macedónci. V úvode ich poslúchala lopta viac ako slovenských reprezentantov. Postupne zverenci trénera Ladislava Petráša hru vyrovnali a útoky sa striedali na oboch stranách. V prvom polčase mal najväčšiu príležitosť na skórovanie Jendrišek, avšak jeho strelu v 26. min macedónsky brankár Madzolski vyrazil.

Hneď na začiatku druhého polčasu zacentroval Božok z bránkovej čiary a Ižvolt hlavou zaznamenal jediný gól zápasu. Hostia boli najbližšie k vyrovnaniu v 78. min, keď po strele Kirovského pred prázdnou bránou ratoval Brezinský. Posledného slovo mohol mať domáci Jendrišek, ale v tutovke loptu „zluftoval“.

Ladislav Petráš, tréner SR: „Bol to veľmi dobrý zápas, v ktorom nás súper dosť prekvapil. Macedónci sa prestavili ako rýchly a dôrazný tím. Musím sa priznať, že v prvom polčase nás zaskočili. Po prestávke sa náš výkon zlepšil. Oba tímy mali šance, naše víťazstvo však považujeme za zaslúžené.“

Mirsad Jonuz, tréner Macedónska: „Bol to veľmi vyrovnaný zápas, ktorého priebeh sme mali pod kontrolou. Tak ako sme prehrali, sme mohli aj vyhrať. V priebehu stretnutia som sa snažil dať príležitosť čo najväčšiemu počtu chlapcov.“

Patrik Hrošovský, Milan Lalkovič

Taliani sa mi vysmievali. Teraz im to môžeme vrátiť, vraví Lásik

12.09.2014 14:31, aktualizované: 17:28

Futbalisti slovenskej reprezentácie do 21 rokov sa zhodli, že je v ich silách prejsť cez Talianov, s ktorými sa stretnú v baráži o postup na majstrovstvá Európy 2015 do Česka.

Adam Zreľák

Slováci budú nenasadení. Hrozia im Španieli, Nemci, Taliani i Angličania

11.09.2014 16:26

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov bude pri piatkovom žrebe play off kvalifikácie o postup na ME figurovať medzi nenasadenými mužstvami.

Ján Kozák

Dobré začiatky neznamenali úspešné konce

09.09.2014 18:12

Slovenskí futbaloví reprezentanti nemali doteraz väčšie problémy v úvodných zápasoch v kvalifikáciách majstrovstiev Európy.

Ukrajina, Krym, Tatári

Ruská polícia vykonala razie u Tatárov na Kryme

16.09.2014 11:16

Ruská polícia vykonala razie v sídle neoficiálneho parlamentu krymských Tatárov a prenikla do redakcie tatárskeho ústredného tlačového orgánu.

Zbraň, Kalašnikov AK 47

Po vyhlásení sankcií zmizli z obchodov v USA ruské samopaly

16.09.2014 11:03

V dôsledku sankcií proti ruským zbrojným firmám zmizol z amerického trhu slávny ruský samopal Kalašnikov a na predaj je len na čiernom trhu.

Barack Obama

Obama pošle do Libérie pre ebolu vojakov

16.09.2014 10:38

Barack Obama zverejní v utorok plány na vyslanie 3 000 vojakov do Libérie, kde majú pomôcť v boji proti smrteľnému vírusu ebola.

Ukrajina, humanitárna kolóna, Rusko, vojaci, červený kríž

Útoky na letisku v Donecku neustávajú

16.09.2014 10:21

Ostreľovanie Donecka si vyžiadalo ďalších troch mŕtvych a päť zranených. V meste od víkendu trvajú boje na severe mesta v okolí medzinárodného letiska.

Bleskové správy
  • 11:05

Bývalý riaditeľ FIFA pre medzinárodné vzťahy Jérome Champagne potvrdil kandidatúru na prezidenta tejto organizácie. Voľby sa uskutočnia 29. mája 2015 a Francúz v nich vyzve doterajšieho lídra Seppa Blattera.

• 09:20

Slovenská tenistka Jana Čepelová nenadviazala na minulotýždňové vystúpenie v Hongkongu, kde bola vo štvrťfinále, a na turnaji v čínskom Kuang-čou prehrala s domácou kvalifikantkou Kchaj-lin Čang za 67 minút 1:6, 4:6.

• 08:56

Slovenská tenistka Dominika Cibulková postúpila do druhého kola na turnaji Pan Pacific Open v japonskom Tokiu, keď si v utorok poradila s Belgičankou Kirsten Flipkensovou za 75 minút hladko 6:1, 6:3.