Dvadsaťjednotka tesne vyhrala

Slovenská reprezentácia futbalistov do 21 rokov vyhrala v sobotu v Ružomberku nad svojimi rovesníkmi z Macedónska 1:0 gólom Ižvolta v 48. minúte. Zverencom trénera Ladislava Petráša chýbali Filip Šebo z Austrie a Dušan Švento zo Slavie Praha, ktorí sa ospravedlnili kvôli dovolenkám.

Stretnutie bolo súčasťou prípravy na kvalifikačné súboje ME 21 proti Albánsku (16. augusta doma) a Španielsku (5. septembra u súpera).

Slovensko 21 – Macedónsko 21  1:0 (0:0)

• Gól: 48. Ižvolt. Rozhodcovia: Malek (Poľ.) – Sľuk a Palušák (SR), bez kariet, 1300 divákov.
  • SR 21: Kuciak – Siva, P. Farkaš (46. Adámik), Brezinský, Husár – Ižvolt (59. Pekárik), Kóňa (86. Hučko), Hamšík (79. Gajdoš), Božok (68. Jonáš) – Jendrišek, A. Nemec (51. M. Farkaš)
  • Macedónsko 21: Madzolski (75. Stefanovič) – Todorčev, Tonev, Selimi (58. Savič), Osmani (84. Dimitrovski) – Mitrel (84. Šalevski) – Todorovski, Brnjarmčevski – Bajrami (66. Tenekečiev), Manevski – Ivanovski (66. Kirovski)

Bola to predovšetkým bojovná a vyrovnaná partia. Lepšie do zápasu vstúpili Macedónci. V úvode ich poslúchala lopta viac ako slovenských reprezentantov. Postupne zverenci trénera Ladislava Petráša hru vyrovnali a útoky sa striedali na oboch stranách. V prvom polčase mal najväčšiu príležitosť na skórovanie Jendrišek, avšak jeho strelu v 26. min macedónsky brankár Madzolski vyrazil.

Hneď na začiatku druhého polčasu zacentroval Božok z bránkovej čiary a Ižvolt hlavou zaznamenal jediný gól zápasu. Hostia boli najbližšie k vyrovnaniu v 78. min, keď po strele Kirovského pred prázdnou bránou ratoval Brezinský. Posledného slovo mohol mať domáci Jendrišek, ale v tutovke loptu „zluftoval“.

Ladislav Petráš, tréner SR: „Bol to veľmi dobrý zápas, v ktorom nás súper dosť prekvapil. Macedónci sa prestavili ako rýchly a dôrazný tím. Musím sa priznať, že v prvom polčase nás zaskočili. Po prestávke sa náš výkon zlepšil. Oba tímy mali šance, naše víťazstvo však považujeme za zaslúžené.“

Mirsad Jonuz, tréner Macedónska: „Bol to veľmi vyrovnaný zápas, ktorého priebeh sme mali pod kontrolou. Tak ako sme prehrali, sme mohli aj vyhrať. V priebehu stretnutia som sa snažil dať príležitosť čo najväčšiemu počtu chlapcov.“

Martin Škrtel

Pozitívna správa. Škrtel už trénuje vonku

12.02.2016 14:26

Martin Škrtel po zranení zadného stehenného svalu, pre ktoré je mimo hry od 20. decembra, už s futbalistami FC Liverpool trénuje vonku.

Ján Ďurica

Ďurica hrá za hranicami už desaťročie. Futbalový život plynie rýchlo, vraví

11.02.2016 16:10

Od chvíle, keď slovenský futbalový obranca Ján Ďurica prvýkrát okúsil legionársky chlebík, uplynulo už desať rokov.

Slovensko, Luxembursko

Slováci sa v generálke na ME stretnú so Severným Írskom

05.02.2016 14:58

Príprava slovenskej futbalovej reprezentácie na tohtoročný záverečný turnaj majstrovstiev Európy vo Francúzsku vyvrcholí v sobotu 4. júna.

Centrum pre rodinu - Nitra

13.02.2016 01:26

Občianske združenie Centrum pre rodinu-Nitra je dobrovoľným, nezávislým, charitatívnym, neziskovým, nepolitickým združením občanov.

Liga proti reumatizmu - Klub Motýlik

13.02.2016 01:21

Ak potrebujete akúkoľvek radu, chcete sa stať členom, potrebujete sa vyrozprávať, chcete vedieť, že nie ste sami, neváhajte sa k nám pridať. Klub Motýlik je tu.

Komorná Opera Bratislava

13.02.2016 01:13

Komorná Opera Bratislava je občianske združenie, ktoré dáva príležitosť mladým začínajúcim umelcom, študentom umeleckých škôl, získať profesionálnu prax.

Občianske združenie Zdravé novorodeniatka

13.02.2016 00:57

Zamestnanci, rodičia a priatelia novorodencov narodených v Žilinskej nemocnici.

Bleskové správy
  • 21:48

Slovenská reprezentantka Jana Velďáková (VŠC Dukla B. Bystrica) vyhrala súťaž diaľkarok na medzinárodnom halovom atletickom mítingu Gugl v Linzi výkonom 645 cm.

• 21:01

Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov prehrala vo svojom druhom zápase na mládežníckom Turnaji štyroch krajín v nemeckom Füssene (11. - 13. februára) s domácimi rovesníkmi vysoko 3:8.

• 20:41

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov uspela aj vo svojom druhom zápase na 15. ročníku Turnaja Vlada Dzurillu v Piešťanoch, keď zdolala rovesníkov zo Švajčiarska 2:1 po samostatných nájazdoch.