Slovensko
dnes

J 17 °C

Dvadsaťjednotka tesne vyhrala

Slovenská reprezentácia futbalistov do 21 rokov vyhrala v sobotu v Ružomberku nad svojimi rovesníkmi z Macedónska 1:0 gólom Ižvolta v 48. minúte. Zverencom trénera Ladislava Petráša chýbali Filip Šebo z Austrie a Dušan Švento zo Slavie Praha, ktorí sa ospravedlnili kvôli dovolenkám.

Stretnutie bolo súčasťou prípravy na kvalifikačné súboje ME 21 proti Albánsku (16. augusta doma) a Španielsku (5. septembra u súpera).

Slovensko 21 – Macedónsko 21  1:0 (0:0)

• Gól: 48. Ižvolt. Rozhodcovia: Malek (Poľ.) – Sľuk a Palušák (SR), bez kariet, 1300 divákov.
  • SR 21: Kuciak – Siva, P. Farkaš (46. Adámik), Brezinský, Husár – Ižvolt (59. Pekárik), Kóňa (86. Hučko), Hamšík (79. Gajdoš), Božok (68. Jonáš) – Jendrišek, A. Nemec (51. M. Farkaš)
  • Macedónsko 21: Madzolski (75. Stefanovič) – Todorčev, Tonev, Selimi (58. Savič), Osmani (84. Dimitrovski) – Mitrel (84. Šalevski) – Todorovski, Brnjarmčevski – Bajrami (66. Tenekečiev), Manevski – Ivanovski (66. Kirovski)

Bola to predovšetkým bojovná a vyrovnaná partia. Lepšie do zápasu vstúpili Macedónci. V úvode ich poslúchala lopta viac ako slovenských reprezentantov. Postupne zverenci trénera Ladislava Petráša hru vyrovnali a útoky sa striedali na oboch stranách. V prvom polčase mal najväčšiu príležitosť na skórovanie Jendrišek, avšak jeho strelu v 26. min macedónsky brankár Madzolski vyrazil.

Hneď na začiatku druhého polčasu zacentroval Božok z bránkovej čiary a Ižvolt hlavou zaznamenal jediný gól zápasu. Hostia boli najbližšie k vyrovnaniu v 78. min, keď po strele Kirovského pred prázdnou bránou ratoval Brezinský. Posledného slovo mohol mať domáci Jendrišek, ale v tutovke loptu „zluftoval“.

Ladislav Petráš, tréner SR: „Bol to veľmi dobrý zápas, v ktorom nás súper dosť prekvapil. Macedónci sa prestavili ako rýchly a dôrazný tím. Musím sa priznať, že v prvom polčase nás zaskočili. Po prestávke sa náš výkon zlepšil. Oba tímy mali šance, naše víťazstvo však považujeme za zaslúžené.“

Mirsad Jonuz, tréner Macedónska: „Bol to veľmi vyrovnaný zápas, ktorého priebeh sme mali pod kontrolou. Tak ako sme prehrali, sme mohli aj vyhrať. V priebehu stretnutia som sa snažil dať príležitosť čo najväčšiemu počtu chlapcov.“

Ďalšie články
Pedro Rodríguez, Španielsko, Francúzsko

Chcete vidieť španielske hviezdy? Vstupenky na žilinský duel sú od 25 eur

16.04.2014 21:08

Najlacnejšia vstupenka na futbalový zápas Slovensko - Španielsko v rámci kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2016 bude stáť 25 eur.

Macedónsko, Slovensko

Pozrite sa, ako rozhodcovia "zarezali" mladých Slovákov v Macedónsku

10.04.2014 07:16

Myslíte si, že na dedinách rozhodcovia pripiskujú povinných desať percent pre domácich? Možno. V medzinárodných zápasoch sa však dejú iné veci.

Slovenský reprezentačný dres

Slováci budú vonku reprezentovať s veľkým dvojkrížom. Pozrite si nové dresy

18.03.2014 22:36

Spoločnosť Puma, partner Slovenského futbalového zväzu, zverejnila fotografie nových dresov, ktoré budú obliekať reprezentanti počas medzinárodných zápasov.

Marek Hamšík

Oslava v Hamšíkovom štýle: vytetovaný mešec a tetovací strojček

13.03.2014 16:39

Svojským spôsobom sa rozhodol osláviť víťazstvo nad AS Rím slovenský futbalový stredopoliar v službách SSC Neapol Marek Hamšík.

Bleskové správy
  • 11:55

Oleg Blochin vzal domácu prehru svojho Dynama Kyjev 0:2 so Šachtarom Doneck osobne a odstúpil z pozície trénera ukrajinského futbalového klubu.