Dvadsaťjednotka tesne vyhrala

Slovenská reprezentácia futbalistov do 21 rokov vyhrala v sobotu v Ružomberku nad svojimi rovesníkmi z Macedónska 1:0 gólom Ižvolta v 48. minúte. Zverencom trénera Ladislava Petráša chýbali Filip Šebo z Austrie a Dušan Švento zo Slavie Praha, ktorí sa ospravedlnili kvôli dovolenkám.

Stretnutie bolo súčasťou prípravy na kvalifikačné súboje ME 21 proti Albánsku (16. augusta doma) a Španielsku (5. septembra u súpera).

Slovensko 21 – Macedónsko 21  1:0 (0:0)

• Gól: 48. Ižvolt. Rozhodcovia: Malek (Poľ.) – Sľuk a Palušák (SR), bez kariet, 1300 divákov.
  • SR 21: Kuciak – Siva, P. Farkaš (46. Adámik), Brezinský, Husár – Ižvolt (59. Pekárik), Kóňa (86. Hučko), Hamšík (79. Gajdoš), Božok (68. Jonáš) – Jendrišek, A. Nemec (51. M. Farkaš)
  • Macedónsko 21: Madzolski (75. Stefanovič) – Todorčev, Tonev, Selimi (58. Savič), Osmani (84. Dimitrovski) – Mitrel (84. Šalevski) – Todorovski, Brnjarmčevski – Bajrami (66. Tenekečiev), Manevski – Ivanovski (66. Kirovski)

Bola to predovšetkým bojovná a vyrovnaná partia. Lepšie do zápasu vstúpili Macedónci. V úvode ich poslúchala lopta viac ako slovenských reprezentantov. Postupne zverenci trénera Ladislava Petráša hru vyrovnali a útoky sa striedali na oboch stranách. V prvom polčase mal najväčšiu príležitosť na skórovanie Jendrišek, avšak jeho strelu v 26. min macedónsky brankár Madzolski vyrazil.

Hneď na začiatku druhého polčasu zacentroval Božok z bránkovej čiary a Ižvolt hlavou zaznamenal jediný gól zápasu. Hostia boli najbližšie k vyrovnaniu v 78. min, keď po strele Kirovského pred prázdnou bránou ratoval Brezinský. Posledného slovo mohol mať domáci Jendrišek, ale v tutovke loptu „zluftoval“.

Ladislav Petráš, tréner SR: „Bol to veľmi dobrý zápas, v ktorom nás súper dosť prekvapil. Macedónci sa prestavili ako rýchly a dôrazný tím. Musím sa priznať, že v prvom polčase nás zaskočili. Po prestávke sa náš výkon zlepšil. Oba tímy mali šance, naše víťazstvo však považujeme za zaslúžené.“

Mirsad Jonuz, tréner Macedónska: „Bol to veľmi vyrovnaný zápas, ktorého priebeh sme mali pod kontrolou. Tak ako sme prehrali, sme mohli aj vyhrať. V priebehu stretnutia som sa snažil dať príležitosť čo najväčšiemu počtu chlapcov.“

Spartak Trnava

SFZ nebude platiť za duely reprezentácie v trnavskej City Arene

01.09.2015 18:20

Slovenský futbalový zväz (SFZ) môže pre vystúpenia národného tímu využiť prostredie nového Štadióna Antona Malatinského v Trnave bezplatne.

Ján Kozák

Kozák by bol po dvojzápase rád bližšie k Francúzsku

01.09.2015 16:28

Slovenská futbalová reprezentácia sa v utorok popoludní v Senci zišla na zraze pred dvojzápasom proti Španielsku a Ukrajine v kvalifikácii o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy do Francúzska.

Mata, smútok

Španieli vyrukujú na Slovákov aj s Diegom Costom či Juanom Matom

28.08.2015 14:50

Útočník Diego Costa z FC Chelsea a stredopoliar Manchestru United Juan Mata sú pozoruhodnými navrátilcami do kádra španielskej futbalovej reprezentácie na stretnutia so Slovákmi.

nebankovky, pôžičky

Časť nebankoviek chce požičiavať bez licencie

01.09.2015 20:00

Podľa názoru Národnej banky Slovenska nebankové spoločnosti bez licencie nemôžu požičiavať peniaze od 1. septembra 2015. Nebankovky tvrdia iné.

Radoslav Procházka

Na sneme Siete Procházka predstavil Desatoro dobrého štátu

01.09.2015 19:35

Pod názvom Dobrý štát slúži ľuďom sa konal v Prešove snem strany Sieť. Predseda Siete Radoslav Procházka pomenoval, ako by takýto dobrý štát mal vyzerať.

Christine Lagarde

Lagardeová: Globálny rast bude zrejme slabší, než sa čakalo

01.09.2015 18:00

Svetová ekonomika pravdepodobne porastie pomalšie, než sa doteraz očakávalo. Uviedla to šéfka MMF Christine Lagardeová.

utečenci, Budapešť, stanica

Chaos v Budapešti: Odchodu sa dožadujú tisícky migrantov, bráni im polícia

01.09.2015 17:28

Železničná stanica Keleti v Budapešti bola na niekoľko hodín zatvorená a ľudí vyzývali, aby budovu i všetky nástupiska opustili. Neskôr začali púšťať bežných cestujúcich, nie však migrantov.

Bleskové správy
  • 19:48

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 19 rokov zvíťazili v prípravnom stretnutí v Hotize nad domácimi rovesníkmi zo Slovinska 1:0.

• 18:56

Anglický futbalista Joleon Lescott sa stal dvanástou posilou trénera Aston Villy Tima Sherwooda v letnom prestupovom období.

• 18:23

Novým hráčom anglického futbalového klubu FC Southampton sa stal holandský obranca Virgil van Dijk. "Svätí" podľa britského periodika Daily Mail zaplatili za 24-ročného rodáka z Bredy Celticu Glasgow viac ako 10 miliónov eur.