Dvadsaťjednotka tesne vyhrala

Slovenská reprezentácia futbalistov do 21 rokov vyhrala v sobotu v Ružomberku nad svojimi rovesníkmi z Macedónska 1:0 gólom Ižvolta v 48. minúte. Zverencom trénera Ladislava Petráša chýbali Filip Šebo z Austrie a Dušan Švento zo Slavie Praha, ktorí sa ospravedlnili kvôli dovolenkám.

Stretnutie bolo súčasťou prípravy na kvalifikačné súboje ME 21 proti Albánsku (16. augusta doma) a Španielsku (5. septembra u súpera).

Slovensko 21 – Macedónsko 21  1:0 (0:0)

• Gól: 48. Ižvolt. Rozhodcovia: Malek (Poľ.) – Sľuk a Palušák (SR), bez kariet, 1300 divákov.
  • SR 21: Kuciak – Siva, P. Farkaš (46. Adámik), Brezinský, Husár – Ižvolt (59. Pekárik), Kóňa (86. Hučko), Hamšík (79. Gajdoš), Božok (68. Jonáš) – Jendrišek, A. Nemec (51. M. Farkaš)
  • Macedónsko 21: Madzolski (75. Stefanovič) – Todorčev, Tonev, Selimi (58. Savič), Osmani (84. Dimitrovski) – Mitrel (84. Šalevski) – Todorovski, Brnjarmčevski – Bajrami (66. Tenekečiev), Manevski – Ivanovski (66. Kirovski)

Bola to predovšetkým bojovná a vyrovnaná partia. Lepšie do zápasu vstúpili Macedónci. V úvode ich poslúchala lopta viac ako slovenských reprezentantov. Postupne zverenci trénera Ladislava Petráša hru vyrovnali a útoky sa striedali na oboch stranách. V prvom polčase mal najväčšiu príležitosť na skórovanie Jendrišek, avšak jeho strelu v 26. min macedónsky brankár Madzolski vyrazil.

Hneď na začiatku druhého polčasu zacentroval Božok z bránkovej čiary a Ižvolt hlavou zaznamenal jediný gól zápasu. Hostia boli najbližšie k vyrovnaniu v 78. min, keď po strele Kirovského pred prázdnou bránou ratoval Brezinský. Posledného slovo mohol mať domáci Jendrišek, ale v tutovke loptu „zluftoval“.

Ladislav Petráš, tréner SR: „Bol to veľmi dobrý zápas, v ktorom nás súper dosť prekvapil. Macedónci sa prestavili ako rýchly a dôrazný tím. Musím sa priznať, že v prvom polčase nás zaskočili. Po prestávke sa náš výkon zlepšil. Oba tímy mali šance, naše víťazstvo však považujeme za zaslúžené.“

Mirsad Jonuz, tréner Macedónska: „Bol to veľmi vyrovnaný zápas, ktorého priebeh sme mali pod kontrolou. Tak ako sme prehrali, sme mohli aj vyhrať. V priebehu stretnutia som sa snažil dať príležitosť čo najväčšiemu počtu chlapcov.“

Heart Kello

Atmosféra v repezentácii je výborná. Na nomináciu môžem zabudnúť

20.10.2014 15:59

Doterajšie úspešné účinkovanie slovenskej futbalovej reprezentácie v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2016 do Francúzska vzbudilo záujem médií na celom svete.

FUTBAL-21: Slovensko - Taliansko

Názor: Odpísal Slovákov i seba

15.10.2014 18:10

MICHAL ZEMAN: Škótsky rozhodca McLean s mladými futbalistami vybabral ako s malými chlapcami. A to nie je nijaký greenhorn s píšťalkou, aby vyrábal na ihrisku také lapsusy.

Ondrej Duda

O postupujúcom nerozhodli výkony mužstiev

15.10.2014 16:28

Úvodný barážový duel s Talianmi vynechal Ondrej Duda pre žlté karty. Odveta sa pre neho skončila po 35 minútach, keď ho hlavný rozhodca vylúčil.

Ukrajina, voľby

Ukrajina volí parlament, favoritom je Porošenkova strana

26.10.2014 08:42

Na Ukrajine sa v nedeľu ráno otvorili volebné miestnosti, v ktorých voliči rozhodnú o obsadení budúceho parlamentu.

rubeľ, Rusko, Moskva

Rusi pôjdu po krku ruským firmám v daňových rajoch

25.10.2014 21:29

Rusko si chce posvietiť na ruské spoločnosti a jedincov využívajúcich daňové raje. Chce ich prinútiť platiť dane v Rusku.

Taliansko, protest

Taliani pochodovali proti Renziho pracovným reformám

25.10.2014 16:56

Demonštranti z rôznych kútov Talianska zaplnili ulice Ríma, aby vyjadrili svoj nesúhlas s reformami trhu práce.

sekera

Radikál v New Yorku napadol policajtov sekerou, zabili ho

25.10.2014 16:51

Muž, ktorý vyzbrojený sekerou zranil v New Yorku dvoch policajtov, jedného z nich vážne, bol zradikalizovaný moslim.

Bleskové správy
  • 08:29

Slovenskí reprezentanti v tancoch na ľade Federica Testová s Lukášom Csölleyom si neudržali 4. miesto po krátkom tanci a na Americkej korčuli - úvodnom podujatí Grand Prix ISU v krasokorčuľovaní - obsadili konečné 7. miesto.

• 23:11

FC Barcelona nielenže prehral v šlágri španielskej ligy s Realom Madrid 1:3, ale prišiel aj o Andrésa Iniestu. Rozsah jeho svalového zranenia nie je známy, v nedeľu podstúpi ďalšie testy.

• 22:16

Basketbal, SBL mužov - 7. kolo: Levickí Patrioti - Karlovka Bratislava 93:81, Handlová - Banská Bystrica 87:68, Svit - Spišská Nová Ves 93:55, Inter Bratislava - Komárno 87:71.