Dvadsaťjednotka tesne vyhrala

Slovenská reprezentácia futbalistov do 21 rokov vyhrala v sobotu v Ružomberku nad svojimi rovesníkmi z Macedónska 1:0 gólom Ižvolta v 48. minúte. Zverencom trénera Ladislava Petráša chýbali Filip Šebo z Austrie a Dušan Švento zo Slavie Praha, ktorí sa ospravedlnili kvôli dovolenkám.

Stretnutie bolo súčasťou prípravy na kvalifikačné súboje ME 21 proti Albánsku (16. augusta doma) a Španielsku (5. septembra u súpera).

Slovensko 21 – Macedónsko 21  1:0 (0:0)

• Gól: 48. Ižvolt. Rozhodcovia: Malek (Poľ.) – Sľuk a Palušák (SR), bez kariet, 1300 divákov.
  • SR 21: Kuciak – Siva, P. Farkaš (46. Adámik), Brezinský, Husár – Ižvolt (59. Pekárik), Kóňa (86. Hučko), Hamšík (79. Gajdoš), Božok (68. Jonáš) – Jendrišek, A. Nemec (51. M. Farkaš)
  • Macedónsko 21: Madzolski (75. Stefanovič) – Todorčev, Tonev, Selimi (58. Savič), Osmani (84. Dimitrovski) – Mitrel (84. Šalevski) – Todorovski, Brnjarmčevski – Bajrami (66. Tenekečiev), Manevski – Ivanovski (66. Kirovski)

Bola to predovšetkým bojovná a vyrovnaná partia. Lepšie do zápasu vstúpili Macedónci. V úvode ich poslúchala lopta viac ako slovenských reprezentantov. Postupne zverenci trénera Ladislava Petráša hru vyrovnali a útoky sa striedali na oboch stranách. V prvom polčase mal najväčšiu príležitosť na skórovanie Jendrišek, avšak jeho strelu v 26. min macedónsky brankár Madzolski vyrazil.

Hneď na začiatku druhého polčasu zacentroval Božok z bránkovej čiary a Ižvolt hlavou zaznamenal jediný gól zápasu. Hostia boli najbližšie k vyrovnaniu v 78. min, keď po strele Kirovského pred prázdnou bránou ratoval Brezinský. Posledného slovo mohol mať domáci Jendrišek, ale v tutovke loptu „zluftoval“.

Ladislav Petráš, tréner SR: „Bol to veľmi dobrý zápas, v ktorom nás súper dosť prekvapil. Macedónci sa prestavili ako rýchly a dôrazný tím. Musím sa priznať, že v prvom polčase nás zaskočili. Po prestávke sa náš výkon zlepšil. Oba tímy mali šance, naše víťazstvo však považujeme za zaslúžené.“

Mirsad Jonuz, tréner Macedónska: „Bol to veľmi vyrovnaný zápas, ktorého priebeh sme mali pod kontrolou. Tak ako sme prehrali, sme mohli aj vyhrať. V priebehu stretnutia som sa snažil dať príležitosť čo najväčšiemu počtu chlapcov.“

Futbalisti, Slovensko, radosť

Slováci si v rebríčku FIFA opäť polepšili, sú najvyššie od roku 2010

07.05.2015 11:13

Slovensko v májovom vydaní rebríčka FIFA figuruje na 19. mieste, čím si o jednu priečku zlepšilo postavenie v porovnaní s predchádzajúcim hodnotením krajín.

Adam Zreľák, Aleš Čermák

Mladí futbalisti Slovenska zdolali v príprave Česko

29.04.2015 20:18

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov pod vedením nového trénera Pavla Hapala ešte neprehrali. V stredajšom prípravnom stretnutí zdolali Česko 2:0 (0:0).

futbal, futbalová lopta, futbalová bránka, sieť, gól

Mladíci vyhrali Slovakia Cup. Vo finále zdolali Čechov

24.04.2015 18:36

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 18 rokov zvíťazili na 25. ročníku medzinárodného turnaja hráčov tejto vekovej kategórie "Slovakia Cup".

Bezák

Kardinál Vlk: O stretnutí Bezáka s pápežom som povedal pravdu

24.05.2015 19:40

Podľa českého kardinála je možné, že Štátny sekretariát Svätej stolice nie je oboznámený so skutočnosťami ohľadom prijatia emeritného arcibiskupa Róberta Bezáka u pápeža.

Euro, peniaze, ekonomika, graf

Gréci sa stroja nezaplatiť MMF dlhy. Nemáme na to, tvrdí minister

24.05.2015 18:00

Grécko nesplatí ďalšie dlhy MMF, pretože na to nemá dostatok financií. Tvrdí to minister vnútra Nikos Vutsis. Grécka vláda má miliardové dlhy aj doma.

Lajčák

Lajčák: Teroristi nám nemôžu nanucovať svoju realitu

24.05.2015 17:26

Nemôžeme dovoliť, aby nám teroristi nanucovali svoju realitu a zabránime tomu iba úzkou spoluprácou európskych a moslimských štátov,“ vyhlásil šéf diplomacie Miroslav Lajčák.

John Nash

Zomrel matematik John Nash, známy z filmu Čistá duša

24.05.2015 16:49

Pri nehode vozidla taxislužby v New Jersey zahynul americký matematik a nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu John Nash, ktorého životný príbeh bol zachytený v oscarovom filme Čistá duša.

Bleskové správy
  • 20:55

Futbalisti Red Bullu Salzburg si domácim víťazstvom 3:0 nad AC Wolfsberger v nedeľnom predposlednom 35. kole definitívne zabezpečili zisk majstrovského titulu v najvyššej rakúskej súťaži.

• 20:15

Vyzývací pohár v hádzanej si vybojovali hráči rumunského tímu Handbal club Odorhei, ktorí v odvete finále zmazali štvorgólové manko z prvého zápasu na pôde portugalského družstva Liberty Seguros ABC/UMinho Braga (28:32) a vďaka víťazstvu 32:25 sú celkovými víťazmi tejto európskej pohárovej súťaže mužských klubov.

• 19:27

V budúcej sezóne najvyššej českej futbalovej súťaže Synot ligy 2015/2016 si po ročnej prestávke znova zahrajú hráči Sigmy Olomouc a prvýkrát v histórii aj tím FK Varnsdorf.