Dvadsaťjednotka tesne vyhrala

Slovenská reprezentácia futbalistov do 21 rokov vyhrala v sobotu v Ružomberku nad svojimi rovesníkmi z Macedónska 1:0 gólom Ižvolta v 48. minúte. Zverencom trénera Ladislava Petráša chýbali Filip Šebo z Austrie a Dušan Švento zo Slavie Praha, ktorí sa ospravedlnili kvôli dovolenkám.

Stretnutie bolo súčasťou prípravy na kvalifikačné súboje ME 21 proti Albánsku (16. augusta doma) a Španielsku (5. septembra u súpera).

Slovensko 21 – Macedónsko 21  1:0 (0:0)

• Gól: 48. Ižvolt. Rozhodcovia: Malek (Poľ.) – Sľuk a Palušák (SR), bez kariet, 1300 divákov.
  • SR 21: Kuciak – Siva, P. Farkaš (46. Adámik), Brezinský, Husár – Ižvolt (59. Pekárik), Kóňa (86. Hučko), Hamšík (79. Gajdoš), Božok (68. Jonáš) – Jendrišek, A. Nemec (51. M. Farkaš)
  • Macedónsko 21: Madzolski (75. Stefanovič) – Todorčev, Tonev, Selimi (58. Savič), Osmani (84. Dimitrovski) – Mitrel (84. Šalevski) – Todorovski, Brnjarmčevski – Bajrami (66. Tenekečiev), Manevski – Ivanovski (66. Kirovski)

Bola to predovšetkým bojovná a vyrovnaná partia. Lepšie do zápasu vstúpili Macedónci. V úvode ich poslúchala lopta viac ako slovenských reprezentantov. Postupne zverenci trénera Ladislava Petráša hru vyrovnali a útoky sa striedali na oboch stranách. V prvom polčase mal najväčšiu príležitosť na skórovanie Jendrišek, avšak jeho strelu v 26. min macedónsky brankár Madzolski vyrazil.

Hneď na začiatku druhého polčasu zacentroval Božok z bránkovej čiary a Ižvolt hlavou zaznamenal jediný gól zápasu. Hostia boli najbližšie k vyrovnaniu v 78. min, keď po strele Kirovského pred prázdnou bránou ratoval Brezinský. Posledného slovo mohol mať domáci Jendrišek, ale v tutovke loptu „zluftoval“.

Ladislav Petráš, tréner SR: „Bol to veľmi dobrý zápas, v ktorom nás súper dosť prekvapil. Macedónci sa prestavili ako rýchly a dôrazný tím. Musím sa priznať, že v prvom polčase nás zaskočili. Po prestávke sa náš výkon zlepšil. Oba tímy mali šance, naše víťazstvo však považujeme za zaslúžené.“

Mirsad Jonuz, tréner Macedónska: „Bol to veľmi vyrovnaný zápas, ktorého priebeh sme mali pod kontrolou. Tak ako sme prehrali, sme mohli aj vyhrať. V priebehu stretnutia som sa snažil dať príležitosť čo najväčšiemu počtu chlapcov.“

futbal, futbalová lopta, futbalová bránka, sieť, gól

Mladíci vyhrali Slovakia Cup. Vo finále zdolali Čechov

24.04.2015 18:36

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 18 rokov zvíťazili na 25. ročníku medzinárodného turnaja hráčov tejto vekovej kategórie "Slovakia Cup".

Christo Stoičkov

O trénerský post v Macedónsku sa uchádza Stoičkov, Kranjčar i syn Fergusona

09.04.2015 19:20

O voľný post trénera futbalovej reprezentácie Macedónska, sa prihlásilo priamo či prostredníctvom agentov minimálne 15 zahraničných trénerov.

Ján Ďurica, radosť, slovenskí futbalisti

Milujem Loko, odkazuje Ďurica. Sezóna sa pre neho skončila

09.04.2015 10:42, aktualizované: 13:11

Pre slovenského futbalového reprezentanta Jána Ďuricu sa predčasne skončil súťažný ročník 2014/2015.

Wladyslaw Bartoszewski

Zomrel poľský exminister zahraničia Bartoszewski

24.04.2015 23:15

Vo veku 93 rokov v piatok zomrel bývalý poľský minister zahraničia Wladyslaw Bartoszewski. Prežil pobyt v nacistickom koncentračnom tábore v Osvienčime.

Čile, vulkán, Calbuco

Popol z čilskej sopky Calbuco obmedzil leteckú dopravu

24.04.2015 23:00

Sopečný popol z čílskeho vulkánu Calbuco, ktorý je po viac než polstoročí opäť aktívny sa priblížil k metropole Santiago de Chile.

kostol, cirkev, náboženstvo

Alžírčan podozrivý z prípravy atentátu vo Francúzsku sa priznal

24.04.2015 22:37

Zadržaný Alžírčan podozrivý z prípravy atentátu vo Francúzsku a vraždy ženy sa priznal ku všetkým činom.

Utečenci, stany, Sýria, Kobani, Turecko, Islamský štát

UNICEF: Desatina obetí v Jemene sú deti

24.04.2015 22:24

Medzi viac ako 1 000 obeťami mesačných bojov v Jemene je 115 detí. Oznámil to v piatok Detský fond OSN (UNICEF).

Bleskové správy
  • 22:29

Hráči tímu Olympique Marseille prehrali už štvrtý ligový duel za sebou, keď v piatok v súboji 34. kola nestačili na Lorient a v gólovej prestrelke mu podľahli 3:5.

• 22:20

Slovensko bude mať trojnásobné zastúpenie vo finále kategórií do 23 rokov a štvornásobné medzi juniormi na majstrovstvách sveta v brazílskom Foz do Iguacu.

• 19:36

Martin Kližan a Pakistanec Aisam-Ul-Haq Qureshi zvíťazili v piatkovom štvrťfinále štvorhry na turnaji ATP World Tour 500 v Barcelone nad španielskym párom Marrero, Robredo za 78 minút 6:3, 6:7 (4), 10:6.