Dvadsaťjednotka tesne vyhrala

Slovenská reprezentácia futbalistov do 21 rokov vyhrala v sobotu v Ružomberku nad svojimi rovesníkmi z Macedónska 1:0 gólom Ižvolta v 48. minúte. Zverencom trénera Ladislava Petráša chýbali Filip Šebo z Austrie a Dušan Švento zo Slavie Praha, ktorí sa ospravedlnili kvôli dovolenkám.

Stretnutie bolo súčasťou prípravy na kvalifikačné súboje ME 21 proti Albánsku (16. augusta doma) a Španielsku (5. septembra u súpera).

Slovensko 21 – Macedónsko 21  1:0 (0:0)

• Gól: 48. Ižvolt. Rozhodcovia: Malek (Poľ.) – Sľuk a Palušák (SR), bez kariet, 1300 divákov.
  • SR 21: Kuciak – Siva, P. Farkaš (46. Adámik), Brezinský, Husár – Ižvolt (59. Pekárik), Kóňa (86. Hučko), Hamšík (79. Gajdoš), Božok (68. Jonáš) – Jendrišek, A. Nemec (51. M. Farkaš)
  • Macedónsko 21: Madzolski (75. Stefanovič) – Todorčev, Tonev, Selimi (58. Savič), Osmani (84. Dimitrovski) – Mitrel (84. Šalevski) – Todorovski, Brnjarmčevski – Bajrami (66. Tenekečiev), Manevski – Ivanovski (66. Kirovski)

Bola to predovšetkým bojovná a vyrovnaná partia. Lepšie do zápasu vstúpili Macedónci. V úvode ich poslúchala lopta viac ako slovenských reprezentantov. Postupne zverenci trénera Ladislava Petráša hru vyrovnali a útoky sa striedali na oboch stranách. V prvom polčase mal najväčšiu príležitosť na skórovanie Jendrišek, avšak jeho strelu v 26. min macedónsky brankár Madzolski vyrazil.

Hneď na začiatku druhého polčasu zacentroval Božok z bránkovej čiary a Ižvolt hlavou zaznamenal jediný gól zápasu. Hostia boli najbližšie k vyrovnaniu v 78. min, keď po strele Kirovského pred prázdnou bránou ratoval Brezinský. Posledného slovo mohol mať domáci Jendrišek, ale v tutovke loptu „zluftoval“.

Ladislav Petráš, tréner SR: „Bol to veľmi dobrý zápas, v ktorom nás súper dosť prekvapil. Macedónci sa prestavili ako rýchly a dôrazný tím. Musím sa priznať, že v prvom polčase nás zaskočili. Po prestávke sa náš výkon zlepšil. Oba tímy mali šance, naše víťazstvo však považujeme za zaslúžené.“

Mirsad Jonuz, tréner Macedónska: „Bol to veľmi vyrovnaný zápas, ktorého priebeh sme mali pod kontrolou. Tak ako sme prehrali, sme mohli aj vyhrať. V priebehu stretnutia som sa snažil dať príležitosť čo najväčšiemu počtu chlapcov.“

futbal, futbalová lopta, futbalová bránka, sieť, gól

Škandál v Senci má v rukách polícia

13.02.2015 16:30

Výtržnosti, ktoré sa udiali v seneckom hoteli Senec vlani na jeseň po barážovom stretnutí ME 2015 Taliansko - Slovensko, vyšetruje polícia.

Pavel Hapal

Mladým Slovákom žreb doprial večného súpera

05.02.2015 09:54

Súpermi futbalistov slovenskej reprezentácie do 21 rokov o postup na ME 2017 tejto vekovej kategórie do Poľska sú rovesníci z Holandska, Turecka, Bieloruska a Cypru.

Pavel Hapal

Hapal predstavil realizačný tím. Nechýba v ňom Brunegraf či König

20.01.2015 16:09

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Pavel Hapal predstavil na utorkovej tlačovej konferencii svojich najbližších spolupracovníkov.

Bratislavský hrad

Bratislavský hrad dostane nové značenie pre návštevníkov

01.03.2015 15:54

Bratislavský hrad dostane nové značenie pre lepšiu orientáciu návštevníkov.

Ukrajina, armáda

Povstalci využívajú prímerie na preskupenie síl, tvrdí ukrajinská armáda

01.03.2015 15:25

Prímerie na východe Ukrajiny podľa armády dodržiavali obe strany celú noc. Hovorca armády však varoval, že proruskí povstalci využívajú prímerie na preskupenie svojich síl.

euro, peniaze, bankovky, dôchodok, plat

Vyššie platy lekárov. Ale za akú cenu...

01.03.2015 15:00

Vyššie mzdy, ktoré tento mesiac dostali lekári, vyjdú draho nielen nemocnice. Pocítiť ich môžu aj samotní pacienti.

Peniaze, euro

Stavba obchvatu Brezna by sa mala začať do konca marca

01.03.2015 14:22

Prvá etapa výstavby obchvatu Brezna na ceste I/66 by sa mala začať do 31. marca tohto roka.

Bleskové správy
  • 15:27

Slovenský reprezentačný brankár Ján Laco bol ústrednou postavou hokejistov Astany pri ich nedeľňajšom víťazstve 2:0 na ľade Omska v play off KHL. Hráči Astany vyrovnali stav série na 1:1.

• 15:14

Rakúšan Marcel Hirscher sa stal suverénnym víťazom obrovského slalomu v rámci SP alpských lyžiarov v Garmisch-Partenkirchene. Jeho krajanka Anna Fenningerová triumfovala v alpskej kombinácii v Bansku.

• 12:07

Tenisový turnaj žien v Acapulcu má prekvapujúcu víťazku - Timeu Bacsinszkú. Dvadsaťpäťročná Švajčiarka s maďarskými koreňmi zdolala vo finále podujatia Francúzku Caroline Garciovú 6:3, 6:0.