Dvadsaťjednotka tesne vyhrala

Slovenská reprezentácia futbalistov do 21 rokov vyhrala v sobotu v Ružomberku nad svojimi rovesníkmi z Macedónska 1:0 gólom Ižvolta v 48. minúte. Zverencom trénera Ladislava Petráša chýbali Filip Šebo z Austrie a Dušan Švento zo Slavie Praha, ktorí sa ospravedlnili kvôli dovolenkám.

Stretnutie bolo súčasťou prípravy na kvalifikačné súboje ME 21 proti Albánsku (16. augusta doma) a Španielsku (5. septembra u súpera).

Slovensko 21 – Macedónsko 21  1:0 (0:0)

• Gól: 48. Ižvolt. Rozhodcovia: Malek (Poľ.) – Sľuk a Palušák (SR), bez kariet, 1300 divákov.
  • SR 21: Kuciak – Siva, P. Farkaš (46. Adámik), Brezinský, Husár – Ižvolt (59. Pekárik), Kóňa (86. Hučko), Hamšík (79. Gajdoš), Božok (68. Jonáš) – Jendrišek, A. Nemec (51. M. Farkaš)
  • Macedónsko 21: Madzolski (75. Stefanovič) – Todorčev, Tonev, Selimi (58. Savič), Osmani (84. Dimitrovski) – Mitrel (84. Šalevski) – Todorovski, Brnjarmčevski – Bajrami (66. Tenekečiev), Manevski – Ivanovski (66. Kirovski)

Bola to predovšetkým bojovná a vyrovnaná partia. Lepšie do zápasu vstúpili Macedónci. V úvode ich poslúchala lopta viac ako slovenských reprezentantov. Postupne zverenci trénera Ladislava Petráša hru vyrovnali a útoky sa striedali na oboch stranách. V prvom polčase mal najväčšiu príležitosť na skórovanie Jendrišek, avšak jeho strelu v 26. min macedónsky brankár Madzolski vyrazil.

Hneď na začiatku druhého polčasu zacentroval Božok z bránkovej čiary a Ižvolt hlavou zaznamenal jediný gól zápasu. Hostia boli najbližšie k vyrovnaniu v 78. min, keď po strele Kirovského pred prázdnou bránou ratoval Brezinský. Posledného slovo mohol mať domáci Jendrišek, ale v tutovke loptu „zluftoval“.

Ladislav Petráš, tréner SR: „Bol to veľmi dobrý zápas, v ktorom nás súper dosť prekvapil. Macedónci sa prestavili ako rýchly a dôrazný tím. Musím sa priznať, že v prvom polčase nás zaskočili. Po prestávke sa náš výkon zlepšil. Oba tímy mali šance, naše víťazstvo však považujeme za zaslúžené.“

Mirsad Jonuz, tréner Macedónska: „Bol to veľmi vyrovnaný zápas, ktorého priebeh sme mali pod kontrolou. Tak ako sme prehrali, sme mohli aj vyhrať. V priebehu stretnutia som sa snažil dať príležitosť čo najväčšiemu počtu chlapcov.“

Slovenská futbalová reprezentácia

Slovensko je pred bránami prvého koša pri žrebe kvalifikácie MS 2018

17.06.2015 13:26

Slovenská futbalová reprezentácia bude pri žrebe kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska nasadená v druhom výkonnostnom koši.

Martin Škrtel a Barbora Škrtelová

Škrtel už dovolenkuje na jachte, Saláta musí trénovať

15.06.2015 15:40

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel už deň po kvalifikácii o postup na ME 2016 do Francúzska oddychuje na jachte v Chorvátsku.

Slovensko, Macedónsko

Slovensku asi tesne ujde 1. kôš v žrebe kvalifikácie MS 2018

15.06.2015 11:29

Slovenská futbalová reprezentácia bude pri žrebe kvalifikácie na MS 2018 v Rusku zrejme nasadená v druhom výkonnostnom koši.

Grécko, vlajka, zástava, EÚ, Európska únia

Gréci majú v rukách budúcnosť, píšu pred referendom médiá

04.07.2015 21:38

Deň pred zlomovým nedeľňajším referendom o prijatí alebo odmietnutí podmienok veriteľov panuje v Grécku napäté očakávanie.

ohňostroj

V Colorade rakety z ohňostroja zasiahli ľudí

04.07.2015 21:05

Deväť ľudí utrpelo menšie popáleniny pri nehode počas ohňostroja, ktorý usporiadali k oslave amerického Dňa nezávislosti v piatok večer v Colorade.

Palmýra, Islamský štát, Sýria

Islamský štát zverejnil video s popravou sýrskych vojakov

04.07.2015 19:48

Radikáli z organizácie Islamský štát zverejnili video s popravou asi 25 sýrskych vojakov.

Lassakova

Poslankyňa Jana Laššáková mala dopravnú nehodu

04.07.2015 19:32

Poslankyňa Národnej rady SR Jana Laššáková (Smer) mala vážnu nehodu.

Bleskové správy
  • 20:17

Futbalové reprezentantky Španielska sa stali majsterkami Európy v kategórii do 17 rokov. Zverenky trénera Ignacia Queredu zdolali vo finále v hlavnom meste Islandu Reykjavík rovesníčky zo Švajčiarska presvedčivo 5:2.

• 19:50

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová a Austrálčanka Samantha Stosurová prehrali v 2. kole štvorhry žien v Londýne s austrálsko-kazašským tandemom Casey Dellacquová, Jaroslava Švedovová nasadeným ako deviatym za 56 minút jasne 3:6, 0:6.