Dvadsaťjednotka tesne vyhrala

Slovenská reprezentácia futbalistov do 21 rokov vyhrala v sobotu v Ružomberku nad svojimi rovesníkmi z Macedónska 1:0 gólom Ižvolta v 48. minúte. Zverencom trénera Ladislava Petráša chýbali Filip Šebo z Austrie a Dušan Švento zo Slavie Praha, ktorí sa ospravedlnili kvôli dovolenkám.

Stretnutie bolo súčasťou prípravy na kvalifikačné súboje ME 21 proti Albánsku (16. augusta doma) a Španielsku (5. septembra u súpera).

Slovensko 21 – Macedónsko 21  1:0 (0:0)

• Gól: 48. Ižvolt. Rozhodcovia: Malek (Poľ.) – Sľuk a Palušák (SR), bez kariet, 1300 divákov.
  • SR 21: Kuciak – Siva, P. Farkaš (46. Adámik), Brezinský, Husár – Ižvolt (59. Pekárik), Kóňa (86. Hučko), Hamšík (79. Gajdoš), Božok (68. Jonáš) – Jendrišek, A. Nemec (51. M. Farkaš)
  • Macedónsko 21: Madzolski (75. Stefanovič) – Todorčev, Tonev, Selimi (58. Savič), Osmani (84. Dimitrovski) – Mitrel (84. Šalevski) – Todorovski, Brnjarmčevski – Bajrami (66. Tenekečiev), Manevski – Ivanovski (66. Kirovski)

Bola to predovšetkým bojovná a vyrovnaná partia. Lepšie do zápasu vstúpili Macedónci. V úvode ich poslúchala lopta viac ako slovenských reprezentantov. Postupne zverenci trénera Ladislava Petráša hru vyrovnali a útoky sa striedali na oboch stranách. V prvom polčase mal najväčšiu príležitosť na skórovanie Jendrišek, avšak jeho strelu v 26. min macedónsky brankár Madzolski vyrazil.

Hneď na začiatku druhého polčasu zacentroval Božok z bránkovej čiary a Ižvolt hlavou zaznamenal jediný gól zápasu. Hostia boli najbližšie k vyrovnaniu v 78. min, keď po strele Kirovského pred prázdnou bránou ratoval Brezinský. Posledného slovo mohol mať domáci Jendrišek, ale v tutovke loptu „zluftoval“.

Ladislav Petráš, tréner SR: „Bol to veľmi dobrý zápas, v ktorom nás súper dosť prekvapil. Macedónci sa prestavili ako rýchly a dôrazný tím. Musím sa priznať, že v prvom polčase nás zaskočili. Po prestávke sa náš výkon zlepšil. Oba tímy mali šance, naše víťazstvo však považujeme za zaslúžené.“

Mirsad Jonuz, tréner Macedónska: „Bol to veľmi vyrovnaný zápas, ktorého priebeh sme mali pod kontrolou. Tak ako sme prehrali, sme mohli aj vyhrať. V priebehu stretnutia som sa snažil dať príležitosť čo najväčšiemu počtu chlapcov.“

Ján Kozák

Kozák sa teší na začiatok kvalifikácie, mrzí ho situácia na Ukrajine

20.08.2014 14:04

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák sa už veľmi teší na septembrový začiatok kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2016.

Olympijský štadión v Kyjeve

Napriek napätiu zostáva dejiskom zápasu Ukrajina - Slovensko Kyjev

17.08.2014 17:42

Slovenskí futbaloví reprezentanti absolvujú v pondelok 8. septembra vstupný duel v C-skupine kvalifikácie ME 2016 proti domácej Ukrajine.

Miroslav Stoch

Šéf SFZ nemá dobrý pocit zo zápasu v Kyjeve. Zmena sa zatiaľ neplánuje

13.08.2014 09:28

Slovenská futbalová reprezentácia vstúpi do kvalifikácie o postup na ME 2016 o necelý mesiac na Ukrajine, šéf zväzu Ján Kováčik nemá z dejiska najlepší pocit.

búrka, blesk, počasie

Na západe a severe Slovenska hrozia búrky

23.08.2014 17:58

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal varovanie prvého stupňa pred búrkami vo viacerých okresoch na západe a severe Slovenska.

Robert Fico

Fico položil veniec k pamätníku SNP v Skýcove

23.08.2014 17:51

Položením vencov k pamätníku SNP si v partizánskej obci Skýcov pripomenuli 70. výročie Slovenského národného povstania.

Dážď, búrka, počasie

Viaceré cesty v Bratislave sú po daždi neprejazdné

23.08.2014 17:22, aktualizované: 17:44

Podjazd pod Prístavným mostom, Nábrežie armádneho generála Ludvíka Svobodu v smere na Mlynskú dolinu a Krátka ulica sú po silnom daždi v Bratislave neprejazdné.

Rusko, Moskva, McDonald's

Rusko sa nechystá zavrieť reštaurácie McDonald's

23.08.2014 16:20

Rusko sa nechystá uzavrieť reštaurácie amerického reťazca s rýchlym občerstvením McDonald's.

Bleskové správy
  • 17:21

Svetový pohár v Meribel zasiahla smrť mladej holandskej bikerky Annefleur Kalvenhaarovej. Dvadsaťročná cyklistka, ktorá vlani v novembri získala juniorský titul majsterky Európy v cyklokrose, podľahla následkom pádu počas piatkových pretekov v šprinte.

• 16:01

Slovenský triatlonista Richard Varga obsadil 12. miesto v sobotňajších pretekoch mužov v rámci podujatia 7. kola Svetovej série vo švédskom Štokholme.