Dvadsaťjednotka tesne vyhrala

Slovenská reprezentácia futbalistov do 21 rokov vyhrala v sobotu v Ružomberku nad svojimi rovesníkmi z Macedónska 1:0 gólom Ižvolta v 48. minúte. Zverencom trénera Ladislava Petráša chýbali Filip Šebo z Austrie a Dušan Švento zo Slavie Praha, ktorí sa ospravedlnili kvôli dovolenkám.

Stretnutie bolo súčasťou prípravy na kvalifikačné súboje ME 21 proti Albánsku (16. augusta doma) a Španielsku (5. septembra u súpera).

Slovensko 21 – Macedónsko 21  1:0 (0:0)

• Gól: 48. Ižvolt. Rozhodcovia: Malek (Poľ.) – Sľuk a Palušák (SR), bez kariet, 1300 divákov.
  • SR 21: Kuciak – Siva, P. Farkaš (46. Adámik), Brezinský, Husár – Ižvolt (59. Pekárik), Kóňa (86. Hučko), Hamšík (79. Gajdoš), Božok (68. Jonáš) – Jendrišek, A. Nemec (51. M. Farkaš)
  • Macedónsko 21: Madzolski (75. Stefanovič) – Todorčev, Tonev, Selimi (58. Savič), Osmani (84. Dimitrovski) – Mitrel (84. Šalevski) – Todorovski, Brnjarmčevski – Bajrami (66. Tenekečiev), Manevski – Ivanovski (66. Kirovski)

Bola to predovšetkým bojovná a vyrovnaná partia. Lepšie do zápasu vstúpili Macedónci. V úvode ich poslúchala lopta viac ako slovenských reprezentantov. Postupne zverenci trénera Ladislava Petráša hru vyrovnali a útoky sa striedali na oboch stranách. V prvom polčase mal najväčšiu príležitosť na skórovanie Jendrišek, avšak jeho strelu v 26. min macedónsky brankár Madzolski vyrazil.

Hneď na začiatku druhého polčasu zacentroval Božok z bránkovej čiary a Ižvolt hlavou zaznamenal jediný gól zápasu. Hostia boli najbližšie k vyrovnaniu v 78. min, keď po strele Kirovského pred prázdnou bránou ratoval Brezinský. Posledného slovo mohol mať domáci Jendrišek, ale v tutovke loptu „zluftoval“.

Ladislav Petráš, tréner SR: „Bol to veľmi dobrý zápas, v ktorom nás súper dosť prekvapil. Macedónci sa prestavili ako rýchly a dôrazný tím. Musím sa priznať, že v prvom polčase nás zaskočili. Po prestávke sa náš výkon zlepšil. Oba tímy mali šance, naše víťazstvo však považujeme za zaslúžené.“

Mirsad Jonuz, tréner Macedónska: „Bol to veľmi vyrovnaný zápas, ktorého priebeh sme mali pod kontrolou. Tak ako sme prehrali, sme mohli aj vyhrať. V priebehu stretnutia som sa snažil dať príležitosť čo najväčšiemu počtu chlapcov.“

Carlos Dunga

Brazília predstaví náhradu za Scolariho. Horúcim kandidátom je Dunga

20.07.2014 15:26

Brazílska futbalová konfederácia (CBF) predstaví pravdepodobne už v utorok nového trénera reprezentácie.

Slovensko, Švédsko, Lásik, Hysén

Dvadsaťjednotka prehrala vo Švédsku 0:1

09.06.2014 20:40

Futbalisti slovenskej reprezentácie do 21 rokov prehrali 0:1 v medzištátnom prípravnom stretnutí so švédskymi rovesníkmi na ich pôde v Trelleborgu.

Slovensko - Lichtenštajnsko, Sapara

Saparovi sa končí zmluva. Chce ostať v Turecku

09.06.2014 14:03

Slovenský reprezentant Marek Sapara v súčasnosti rieši svoju futbalovú budúcnosť.

najvyšší súd, ministerstvo spravodlivosti

Nebankovky opäť zamierili na penzistov

22.07.2014 13:00

Nebankové spoločnosti či firmy ponúkajúce nekvalitný predražený tovar najmä dôchodcom sa zaktivizovali. Na súdy podávajú ďalšie tisícky žiadostí o vydanie poverenia na exekúcie.

Radoslav Procházka

Procházkova kampaň mala stáť viac, hovorí sa v nahrávke

22.07.2014 12:52

Líder oĽaNO Igor Matovič zverejnil cez svoj profil na Facebooku video, o ktorom tvrdí, že je to jeho súkromná nahrávka rozhovoru s predsedom Siete Radoslavom Procházkom.

Alexander Litvinenko, Británia, Rusko

Britská vláda plánuje nové vyšetrovanie smrti Litvinenka

22.07.2014 12:30

Britská vláda dala najavo, že plánuje verejné vyšetrovanie smrti bývalého ruského agenta Alexandra Litvinenka, ktorý zomrel zrejme na následky otravy.

Rok 2012 vo financiách: Dolár predstihne euro

Argentína nechce vyplatiť veriteľom 1,33 miliardy USD

22.07.2014 12:02

Argentína vyzvala federálneho sudcu v New Yorku, aby zastavil účinnosť rozhodnutia o vyplatení niektorých veriteľov.

Bleskové správy
  • 12:58

Hokejový Slovan Bratislava hlási počas prípravy ďalšie zranenie, po americkom útočníkovi Mattovi Murleym zdravotné problémy rieši brankár Johan Backlund.

• 12:49

Hádzanárky Iuventy Michalovce vstúpia do bojov v Pohári EHF v 2. kole dvojzápasom s kosovským KHF Kastrioti. Zemplínčanky sa v prvom dueli predstavia na domácej pôde (18./19. októbra), na odvetu by mali cestovať k súperovi (25./26. 10.).

• 11:10

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nasadená ako tretia nečakane prehrala v utorňajšom 1. kole na turnaji WTA v azerbajdžanskom Baku s 22-ročnou japonskou kvalifikantkou Misou Egučiovou, 183. v renkingu, 4:6, 6:7 (7).