Dvadsaťjednotka tesne vyhrala

Slovenská reprezentácia futbalistov do 21 rokov vyhrala v sobotu v Ružomberku nad svojimi rovesníkmi z Macedónska 1:0 gólom Ižvolta v 48. minúte. Zverencom trénera Ladislava Petráša chýbali Filip Šebo z Austrie a Dušan Švento zo Slavie Praha, ktorí sa ospravedlnili kvôli dovolenkám.

Stretnutie bolo súčasťou prípravy na kvalifikačné súboje ME 21 proti Albánsku (16. augusta doma) a Španielsku (5. septembra u súpera).

Slovensko 21 – Macedónsko 21  1:0 (0:0)

• Gól: 48. Ižvolt. Rozhodcovia: Malek (Poľ.) – Sľuk a Palušák (SR), bez kariet, 1300 divákov.
  • SR 21: Kuciak – Siva, P. Farkaš (46. Adámik), Brezinský, Husár – Ižvolt (59. Pekárik), Kóňa (86. Hučko), Hamšík (79. Gajdoš), Božok (68. Jonáš) – Jendrišek, A. Nemec (51. M. Farkaš)
  • Macedónsko 21: Madzolski (75. Stefanovič) – Todorčev, Tonev, Selimi (58. Savič), Osmani (84. Dimitrovski) – Mitrel (84. Šalevski) – Todorovski, Brnjarmčevski – Bajrami (66. Tenekečiev), Manevski – Ivanovski (66. Kirovski)

Bola to predovšetkým bojovná a vyrovnaná partia. Lepšie do zápasu vstúpili Macedónci. V úvode ich poslúchala lopta viac ako slovenských reprezentantov. Postupne zverenci trénera Ladislava Petráša hru vyrovnali a útoky sa striedali na oboch stranách. V prvom polčase mal najväčšiu príležitosť na skórovanie Jendrišek, avšak jeho strelu v 26. min macedónsky brankár Madzolski vyrazil.

Hneď na začiatku druhého polčasu zacentroval Božok z bránkovej čiary a Ižvolt hlavou zaznamenal jediný gól zápasu. Hostia boli najbližšie k vyrovnaniu v 78. min, keď po strele Kirovského pred prázdnou bránou ratoval Brezinský. Posledného slovo mohol mať domáci Jendrišek, ale v tutovke loptu „zluftoval“.

Ladislav Petráš, tréner SR: „Bol to veľmi dobrý zápas, v ktorom nás súper dosť prekvapil. Macedónci sa prestavili ako rýchly a dôrazný tím. Musím sa priznať, že v prvom polčase nás zaskočili. Po prestávke sa náš výkon zlepšil. Oba tímy mali šance, naše víťazstvo však považujeme za zaslúžené.“

Mirsad Jonuz, tréner Macedónska: „Bol to veľmi vyrovnaný zápas, ktorého priebeh sme mali pod kontrolou. Tak ako sme prehrali, sme mohli aj vyhrať. V priebehu stretnutia som sa snažil dať príležitosť čo najväčšiemu počtu chlapcov.“

Pavel Vrba

Z Vrbu sme urobili kvalitného trénera, tvrdí Kozák. Je to pravda, priznal Čech

30.03.2015 21:10

Tréner českej futbalovej reprezentácie Pavel Vrba sa v utorok so svojimi hráčmi opäť predstaví na štadióne pod Dubňom.

furbalista roka 2014, durica

Po africkom dobrodružstve sníva o Francúzsku. Pre úspech urobí všetko

30.03.2015 18:28

Darí sa mu na trávniku i mimo neho. Súčasťou reprezentačného kádra je Ján Ďurica už viac ako desaťročie (debut zažil v júli 2004).

Vladimír Weiss

Česi hovoria o zaujímavom zápase, Slováci o dôležitej konfrontácii

30.03.2015 13:10

"S Českom na nás čaká ďalší dôležitý duel, musíme pokračovať v dobrých výkonoch v ňom aj v nasledujúcich kvalifikačných zápasoch," prízvukuje Vladimír Weiss.

Ján Figeľ

KDH omladí kandidátku, v prvej osmičke majú byť nováčikovia

31.03.2015 11:15

KDH zrejme podstatne omladí čelo kandidátky do parlamentných volieb, ktoré budú o rok. Lídrom kandidátky by mal byť však opäť Ján Figeľ.

(typo - nepouzivat v orise) úver, peniaze, euro, plat, dôchodok

Na trh spotrebiteľských úverov bude od apríla dohliadať NBS

Dohľad nad poskytovateľmi spotrebiteľských úverov bude vykonávať od 1. apríla 2015 Národná banka Slovenska.

LED žiarovka

Philips predáva divíziu výroby LED svetiel

31.03.2015 11:10

Philips predal 80,1-percentný podiel vo svojej divízii výroby svetelných komponentov za 2,8 mld. USD fondu Go Scale Capital.

Ukrajina, tank, vojak, sterľba, zbraň, proruskí separatisti

V Kyjeve sa stonásobne zvýšil nezákonný predaj zbraní

31.03.2015 11:03

V Kyjeve sa stonásobne zvýšil nezákonný predaj zbraní, z bojovej zóny na východe krajiny sa do Kyjeva pašujú pištole, samopaly a dokonca aj granátomety.

Bleskové správy
  • 11:21

Britský futbal nebude mať zastúpenie na olympijských hrách 2016 v Riu de Janeiro. Spoločné tímy z Londýna 2012 zostanú pravdepodobne na dlhší čas ojedinelou epizódou.

• 08:31

Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera z Los Angeles Kings nedohral pondelkový duel na ľade Chicaga pre zranenie v dolnej časti tela. Presná diagnóza zatiaľ nie je známa.

• 07:33

Basketbalisti Bostonu Celtics urobili dôležitý krok do play off, po výhre 116:104 v Charlotte sa vrátili na 8. miesto Východnej konferencie pred Brooklyn. Prehra Hornets znamená definitívu Washingtonu.