Dvadsaťjednotka tesne vyhrala

Slovenská reprezentácia futbalistov do 21 rokov vyhrala v sobotu v Ružomberku nad svojimi rovesníkmi z Macedónska 1:0 gólom Ižvolta v 48. minúte. Zverencom trénera Ladislava Petráša chýbali Filip Šebo z Austrie a Dušan Švento zo Slavie Praha, ktorí sa ospravedlnili kvôli dovolenkám.

Stretnutie bolo súčasťou prípravy na kvalifikačné súboje ME 21 proti Albánsku (16. augusta doma) a Španielsku (5. septembra u súpera).

Slovensko 21 – Macedónsko 21  1:0 (0:0)

• Gól: 48. Ižvolt. Rozhodcovia: Malek (Poľ.) – Sľuk a Palušák (SR), bez kariet, 1300 divákov.
  • SR 21: Kuciak – Siva, P. Farkaš (46. Adámik), Brezinský, Husár – Ižvolt (59. Pekárik), Kóňa (86. Hučko), Hamšík (79. Gajdoš), Božok (68. Jonáš) – Jendrišek, A. Nemec (51. M. Farkaš)
  • Macedónsko 21: Madzolski (75. Stefanovič) – Todorčev, Tonev, Selimi (58. Savič), Osmani (84. Dimitrovski) – Mitrel (84. Šalevski) – Todorovski, Brnjarmčevski – Bajrami (66. Tenekečiev), Manevski – Ivanovski (66. Kirovski)

Bola to predovšetkým bojovná a vyrovnaná partia. Lepšie do zápasu vstúpili Macedónci. V úvode ich poslúchala lopta viac ako slovenských reprezentantov. Postupne zverenci trénera Ladislava Petráša hru vyrovnali a útoky sa striedali na oboch stranách. V prvom polčase mal najväčšiu príležitosť na skórovanie Jendrišek, avšak jeho strelu v 26. min macedónsky brankár Madzolski vyrazil.

Hneď na začiatku druhého polčasu zacentroval Božok z bránkovej čiary a Ižvolt hlavou zaznamenal jediný gól zápasu. Hostia boli najbližšie k vyrovnaniu v 78. min, keď po strele Kirovského pred prázdnou bránou ratoval Brezinský. Posledného slovo mohol mať domáci Jendrišek, ale v tutovke loptu „zluftoval“.

Ladislav Petráš, tréner SR: „Bol to veľmi dobrý zápas, v ktorom nás súper dosť prekvapil. Macedónci sa prestavili ako rýchly a dôrazný tím. Musím sa priznať, že v prvom polčase nás zaskočili. Po prestávke sa náš výkon zlepšil. Oba tímy mali šance, naše víťazstvo však považujeme za zaslúžené.“

Mirsad Jonuz, tréner Macedónska: „Bol to veľmi vyrovnaný zápas, ktorého priebeh sme mali pod kontrolou. Tak ako sme prehrali, sme mohli aj vyhrať. V priebehu stretnutia som sa snažil dať príležitosť čo najväčšiemu počtu chlapcov.“

Pavel Hapal

Za Galáda možno Hapal, SFZ má vytypovaných piatich koučov

23.11.2014 09:32

SFZ má vytypovaných piatich kandidátov na voľné miesto trénera reprezentácie do 21 rokov. Potvrdil to prezident SFZ Ján Kováčik.

Slovensko, Španielsko

Rok futbalu: Rekord a skoky v rebríčku

21.11.2014 10:00

Slovenský futbal má po príprave s Fínskom za sebou 21. rok v samostatnej ére. Ak hovoríme len o výsledkovej bilancii, stal sa bezkonkurenčne najúspešnejším v celej histórii.

Richard Lásik

Lásik priznal posedenie aj alkohol, výtržnosti vylúčil

21.11.2014 08:43

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Richard Lásik priznal, že mužstvo si po stretnutí posedelo a nechýbal ani alkohol.

ebola, vakcína, profesor, lekár, nákaza, vírus, Oxford,

Vakcína proti ebole prešla prvým testom

27.11.2014 07:15

Experti tvrdia, že vakcína by mala byť bezpečná ale aj efektívna.

Jean-Claude Juncker

Europarlament bude hlasovať o odvolaní Junckerovej komisie

27.11.2014 07:10

Jean-Claud Juncker čelí kritike pre podozrenia, že Luxembursko za jeho pôsobenia umožňovalo nadnárodným koncernom vyhýbať sa plateniu daní.

Nemecko, futbalisti, Berlín, MS 2014 vo futbale

Nemecko je najobľúbenejšou krajinou v rozvinutom svete, tvrdí štúdia

26.11.2014 21:46

Nemecko má v súčasnosti najlepšiu povesť vo svete spomedzi 50 rozvinutých alebo rozvíjajúcich sa krajín, k čomu prispeli aj "vynikajúce športové výkony".

Európska únia

Brusel zakladá fond na podporu investícií

26.11.2014 21:02

Európska komisia v utorok odsúhlasila založenie nového fondu na podporu investícií s kapitálom vo výške 21 mld. eur.

Bleskové správy
  • 22:28

Olympijská víťazka zo Soči Anastasia Kuzminová sa stala najlepšou armádnou športovkyňou roka 2014.

• 20:20

Medzinárodná cyklistická únia potvrdila zastavenie súťažnej činnosti kazašskému jazdcovi kontinentálneho tímu Astany Arturovi Fedosejevovi.

• 17:19

Nováčik najvyššej ruskej futbalovej súťaže Torpedo Moskva musí tri najbližšie domáce zápasy odohrať pred prázdnymi tribúnami. Ruský futbalový zväz potrestal Moskovčanov za rasistické prejavy fanúšikov, ktorých terčom útokov boli hráči FK Rostov.