NÁZOR: Ligový striptíz

Futbalový slovník obsahuje veľa fráz. Jedna z nich, ktorú aktéri vyťahujú po neúspechu, hovorí, že "to bola dobrá škola a z prehry sa musíme poučiť".

Šesťgólový výprask so Švédmi nebol pre nikoho dobrý a nikomu nepomôže. Ani hráčom, ich sebavedomiu či menu. Nepotrebuje ho ani slovenský futbal. V podobnom zložení akiste už reprezentácia nenastúpi a väčšina hráčov ukázala, že nemá na to, aby sa v budúcnosti objavila v prvom výbere krajiny. Pre niekoho to bol akiste atraktívny výlet v dobrých klimatických podmienkach. Má to len malý háčik, že hráči nosili na sebe národné dresy so štátnym znakom a takýto hazard s reprezentáciou si mohli odpustiť.

Možno si futbalisti dobre zatrénovali a zužitkujú to v jarnej časti sezóny. Najmä so Švédmi však neboli na zápas dobre nachystaní a koncentrovaní, duchom už boli kdesi inde ako na trávniku. Štátna reprezentácia nie je sociálny ústav a v budúcnosti nemá zmysel podstupovať riziko s takým slabým a neperspektívnym výberom pod hlavičkou Slovenska.

Švédska liga sa v Európe považuje za priemernú, reprezentáciu tvoria legionári, kto prerastie domáce pomery, rýchlo si hľadá flek za hranicami. Na lanskom šampionáte vo Francúzsku boli v 23-člennom kádri traja domáci hráči, zahral si jeden.

Podobne to funguje v slovenských podmienkach. Pre domácu súťaž to bola krutá vizitka. Švédi vyzliekli Slovákov donaha, obnažili nedostatky priemerných futbalistov a aj ich domácich tímov. Takýto futbalový striptíz by im i ľuďom okolo mohol pomôcť k návratu na pevnú zem a k triezvejším hodnoteniam ligových zápasov.

To je maličké plus, ktoré súboj so Švédmi priniesol. Aj keď cena, ktorú zaplatili, je privysoká a neadekvátna hanbe, ktorú si urobili.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Frauke Petryová, AfD

Líderka nemeckých populistov zvažuje odchod z politiky

30.03.2017 17:46

Líderka nemeckej pravicovo-populistickej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD) Frauke Petryová zvažuje svoj odchod z politiky.

Vlak, koľaje, železnice

Železničná spoločnosť dostane nové vlaky z Vrútok

30.03.2017 17:36

Železničná spoločnosť Slovensko uzatvorila zmluvu s firmou ŽOS Vrútky o dodávke 21 dieselových motorových jednotiek.

británia, brexit, protest

Británia má plán, ako ukončiť legislatívnu nadradenosť EÚ

30.03.2017 17:31

Britská vláda predstavila hrubé obrysy toho, ako chce previesť viac než 12 000 právnych predpisov EÚ do britského práva, keď z Únie o dva roky vystúpi.

Benátky, karneval, masky, Námestie svätého Marka, Taliansko, kostýmy

Talianska polícia rozbila teroristickú bunku v Benátkach

30.03.2017 17:24

Členovia teroristickej skupiny, ktorých zadržala polícia v Benátkach, sa v telefonátoch vyjadrovali o možnosti odpáliť bombu na tamojšom moste Ponte di Rialto.

Bleskové správy
  • 18:18

    Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová prehrala za 162 minút 3:6, 6:4, 2:6 s tureckou kvalifikantkou Basak Eraydinovou v osemfinále na turnaji ITF v talianskom meste Santa Margherita di Pula.

  • 17:30

    Slovenská zjazdárka Petra Vlhová sa dočkala prvého víťazstva v kariére v alpskej kombinácii. V pretekoch v rámci majstrovstiev Slovinska v Krvavci zvíťazila v súčte super G a slalomového kola.

  • 16:52

    Slovenský niekdajší futbalový reprezentant Rastislav Michalík v júni definitívne zavesí kopačky na klinec. Štyridsaťtriročný stredopoliar v súčastnosti hráva v rodnom Staškove na Orave.

Ďalšie bleskové správy »