Slováci už čakali na gól 411 minút. Negatívny rekord asi padne

Na začiatku predchádzajúcej úspešnej kvalifikácie, na konci ktorej bol postup slovenských futbalistov na šampionát do Francúzska, utvorilo reprezentačné mužstvo nový rekord. V rokoch 2014 a 2015 vyhralo deväť stretnutí za sebou. Teraz je krôčik od menej príjemného zápisu do rekordných tabuliek.

09.10.2016 16:44
FUTBAL: Slovensko 21 - Èierna Hora 21 Foto:
Róbert Mak.
debata (11)

Pred vyše pätnástimi rokmi ťahalo dlhú šnúru bez streleného gólu. Natiahlo ju až na 411 minút. Najskôr Ľubomír Meszároš uzavrel gólový účet v stretnutí s Azerbajdžanom v 57. minúte. A potom sa mužstvo netešilo z presného zásahu za chrbát súperovho brankára v štyroch zápasoch – od 25. apríla 2001 do 15. augusta 2001. Gól nestrelilo proti Rumunsku (0:0), Nemecku (0:2), Švédsku (0:2) a Azerbajdžanu (0:2).

V tejto sérii boli prvé dva zápasy prípravné a ďalšie dva kvalifikačné. Ukončila ju až presná strela Tomáša Oravca v príprave s Iránom (gól dal v 18. a vzápätí aj v 19. minúte).

Ak zajtra v Trnave neprekonajú slovenskí hráči škótskeho brankára v prvej päťminútovke, utvoria nový rekord, na ktorý však nebudú hrdí. Strieľanie gólov je ich stará bolesť. Už aj pod Kozákom, v minulom roku, bolo obdobie, keď vychádzali dlho naprázdno – nestrelili gól 345 minút. Tri zápasy za sebou mali na konte strelených gólov nulu, všetko v kvalifikácii – so Španielskom, Ukrajinou, Bieloruskom.

V Ľubľane túto sériu prekonali. Pred stretnutím so Slovinskom čakali na gól 315 minút, teraz je to už 405 minút. Naposledy sa medzi slovenských strelcov zapísal Marek Hamšík v 45. minúte stretnutia s Ruskom na šampionáte vo Francúzsku. Nasledovala bezgólová remíza s Anglickom 0:0, prehra s Nemeckom (0:3), Anglickom (0:1) a Slovinskom (0:1).