Dvadsaťjednotka prehrala vo Švédsku 0:1

Futbalisti slovenskej reprezentácie do 21 rokov prehrali 0:1 (0:1) v pondelkovom medzištátnom prípravnom stretnutí so švédskymi rovesníkmi na ich pôde v Trelleborgu. Jediný gól duelu dosiahol sedem minút pred koncom prvého polčasu Thelin.

09.06.2014 20:40

Pre zverencov Ivana Galáda išlo v Trelleborgu o ďalšiu vhodnú previerku pripravenosti a zároveň generálku na jesenný záver kvalifikácie o postup na ME 2015 do Česka, ktoré má ako organizátor budúcoročného kontinentálneho šampionátu účasť zabezpečenú.

V 3. kvalifikačnej skupine sú „galádovci“ momentálne na 2. mieste v tabuľke s 13 bodmi za Holandskom, ktoré získalo o tri body viac. Najbližšie stretnutie v tejto eliminácii odohrajú mladí Slováci až o takmer tri mesiace – 4. septembra privítajú doma Škótov a kvalifikáciu ME 2015 uzavrú 8. 9. náročným súbojom v Holandsku.

Švédsko „21“ – Slovensko „21“ 1:0 (1:0)
Gól: 38. Thelin
Zostava SR „21“: P. Le Giang – J. Mihalík (46. Pauschek), Škriniar, Hudák, R. Mazáň (86. Habánek) – Lobotka (56. Šmehyl), Lásik (84. Špalek) – Schranz (76. Haraslín), Škvarka, T. Malec (56. Oršula) – Zreľák

Viac na túto tému: #Slovensko 21