Hop Hipp

Slovenskú futbalovú káru potiahne duo Griga - Hipp. Predstava bola iná, ale zlyhalo Kováčikovo vyjednávanie s Plzňou a Vrbom. K slovu sa dostávajú náhradníci.

Stanislav Griga, Michal Hipp
Noví trénerí slovenskej futbalovej reprezentácie Stanislav Griga a Michal Hipp.
Autor:

Meno prvého sa skloňovalo v pláne bé. Druhý nastupuje z pozície outsidera. Keď padol Weiss, nikomu ani nenapadlo, že práve Hipp, večný asistent, by mohol šéfovať reprezentačnej lavičke. A že sa neskôr stane kľúčom k vyriešeniu trénerského problému.

Práve on zohral úlohu žolíka, ktorý rozhodol. Urobil veľký skok. Aj Griga čakal na jeho posledné slovo a v tejto etape hral druhé husle. V ďalšej už dostane taktovku.

Dôvera dvojici G + H neznamená, že nastupuje nižšia kvalita. Vo futbale sa často stáva, že aj esá naskakujú z lavičky a rozhodujú zápasy. Kiežby to platilo aj teraz.

Hipp má ako máloktorý tréner u nás perfektne zmapovanú európsku scénu, mužstvá i hráčov, je poctivý a dôsledný analytik. Griga vyrástol na trénerskú osobnosť, odkrútil si svoje v popredných domácich kluboch a hoci mu vždy všetko nevyšlo, zvládal svoje pôsobenia so cťou. Obaja majú charakter i charizmu.

Najlepšie vedia, že pokiaľ nebudú výsledky, bude im to platné figu borovú. Dobrým sa stane tréner, ktorý vybojuje postup na šampionát. A to by nemohol vopred garantovať ani Mourinho.

Začína sa experiment, aký tu nebol. G + H budú na všetko dvaja, ale nebudú mať o polovicu menej starostí, zodpovednosti a nervov.

Futbalisti, Slovensko, radosť

Slováci si v rebríčku FIFA opäť polepšili, sú najvyššie od roku 2010

07.05.2015 11:13

Slovensko v májovom vydaní rebríčka FIFA figuruje na 19. mieste, čím si o jednu priečku zlepšilo postavenie v porovnaní s predchádzajúcim hodnotením krajín.

Adam Zreľák, Aleš Čermák

Mladí futbalisti Slovenska zdolali v príprave Česko

29.04.2015 20:18

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov pod vedením nového trénera Pavla Hapala ešte neprehrali. V stredajšom prípravnom stretnutí zdolali Česko 2:0 (0:0).

futbal, futbalová lopta, futbalová bránka, sieť, gól

Mladíci vyhrali Slovakia Cup. Vo finále zdolali Čechov

24.04.2015 18:36

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 18 rokov zvíťazili na 25. ročníku medzinárodného turnaja hráčov tejto vekovej kategórie "Slovakia Cup".

Kyjev, pochod homosexuálov

Inštitút ľudských práv: Slovensko má voči LGBTI občanom obrovský dlh

26.05.2015 15:14

Slovensko má obrovský dlh voči svojim LGBTI občanom, myslí si to Peter Weisenbacher z Inštitútu ľudských práv (IĽP).

zbraň, pištol

Pri streľbe v americkom supermarkete zomreli dvaja ľudia

26.05.2015 14:41

Dvaja ľudia v utorok zomreli pri streľbe v supermarkete reťazca Wall-Mart v americkom štáte Severná Dakota.

Aleksandar Vučič

Srbský premiér príde na historickú návštevu Albánska

26.05.2015 14:31

Srbský premiér Aleksandar Vučič príde v stredu na historickú návštevu Albánska, kam srbský líder nezavítal dlhé desaťročia.

Malajzia, exhumácia, utečenci

Hroby utečencov v malajzijskej džungli svedčia o brutalite pašerákov ľudí

26.05.2015 14:29

Malajzijskí policajti začali exhumáciu desiatok tiel predpokladaných utečencov, ktorí sa pravdepodobne stali obeťami prevádzačov.

Bleskové správy
  • 15:30

    Skúsený slovenský futbalista Marek Čech ukončil svoje pôsobenie v portugalskom klube Boavista Porto. Ako uviedol portál O Jogo, vedenie klubu z Estádio do Bessa sa rozhodlo mu neobnoviť zmluvu.

  • 15:20

    Futbalový tréner Thomas Schaaf už po jednej sezóne opustil lavičku Eintrachtu Frankfurt. Päťdesiatštyriročný Nemec pochádzajúci z Mannheimu ako príčinu svojho odchodu uviedol správanie vedenia klubu.

  • 13:26

    Majstrovský klub HC Košice a hokejový útočník Jiří Bicek sa dohodli na ďalšej spolupráci. Tridsaťšesťročný krídelník predĺžil zmluvu o jednu sezónu.

Ďalšie bleskové správy »