Hop Hipp

Slovenskú futbalovú káru potiahne duo Griga - Hipp. Predstava bola iná, ale zlyhalo Kováčikovo vyjednávanie s Plzňou a Vrbom. K slovu sa dostávajú náhradníci.

Stanislav Griga, Michal Hipp
Noví trénerí slovenskej futbalovej reprezentácie Stanislav Griga a Michal Hipp.
Autor: SITA

Meno prvého sa skloňovalo v pláne bé. Druhý nastupuje z pozície outsidera. Keď padol Weiss, nikomu ani nenapadlo, že práve Hipp, večný asistent, by mohol šéfovať reprezentačnej lavičke. A že sa neskôr stane kľúčom k vyriešeniu trénerského problému.

Práve on zohral úlohu žolíka, ktorý rozhodol. Urobil veľký skok. Aj Griga čakal na jeho posledné slovo a v tejto etape hral druhé husle. V ďalšej už dostane taktovku.

Dôvera dvojici G + H neznamená, že nastupuje nižšia kvalita. Vo futbale sa často stáva, že aj esá naskakujú z lavičky a rozhodujú zápasy. Kiežby to platilo aj teraz.

Hipp má ako máloktorý tréner u nás perfektne zmapovanú európsku scénu, mužstvá i hráčov, je poctivý a dôsledný analytik. Griga vyrástol na trénerskú osobnosť, odkrútil si svoje v popredných domácich kluboch a hoci mu vždy všetko nevyšlo, zvládal svoje pôsobenia so cťou. Obaja majú charakter i charizmu.

Najlepšie vedia, že pokiaľ nebudú výsledky, bude im to platné figu borovú. Dobrým sa stane tréner, ktorý vybojuje postup na šampionát. A to by nemohol vopred garantovať ani Mourinho.

Začína sa experiment, aký tu nebol. G + H budú na všetko dvaja, ale nebudú mať o polovicu menej starostí, zodpovednosti a nervov.

futbal, futbalová lopta, futbalová bránka, sieť, gól

Mladíci vyhrali Slovakia Cup. Vo finále zdolali Čechov

24.04.2015 18:36

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 18 rokov zvíťazili na 25. ročníku medzinárodného turnaja hráčov tejto vekovej kategórie "Slovakia Cup".

Christo Stoičkov

O trénerský post v Macedónsku sa uchádza Stoičkov, Kranjčar i syn Fergusona

09.04.2015 19:20

O voľný post trénera futbalovej reprezentácie Macedónska, sa prihlásilo priamo či prostredníctvom agentov minimálne 15 zahraničných trénerov.

Ján Ďurica, radosť, slovenskí futbalisti

Milujem Loko, odkazuje Ďurica. Sezóna sa pre neho skončila

09.04.2015 10:42, aktualizované: 13:11

Pre slovenského futbalového reprezentanta Jána Ďuricu sa predčasne skončil súťažný ročník 2014/2015.

Cenobyl

Svet si pripomína 29. výročie havárie v elektrárni Černobyľ

26.04.2015 17:18

Ukrajina si v nedeľu pripomína 29. výročie havárie v jadrovej elektrárni Černobyľ, najväčšej svojho druhu v dejinách ľudstva.

nepál, zemetrasenie, trosky, tábor

Vedeli sme, že sú to preteky s časom, tvrdia vedci o zemetrasení v Nepále

26.04.2015 16:54

V Káthmandu sa pred týždňom konala za účasti svetových seizmológov konferencia, ktorej cieľom bolo zistiť ako pripraviť Nepál na hroziace zemetrasenie.

noční vlci, rusko

Nemecko neumožní vstup lídrov Nočných vlkov do krajiny

26.04.2015 16:10, aktualizované: 16:16

Nemecká vláda neumožní niektorých ruským motorkárom z prokremeľského klubu Noční vlci prejazd Nemeckom.

Dzurinda, Irak, vojna, Bush

Dzurinda: S radosťou som prijal ponuku Porošenka

26.04.2015 15:51

Mám pocit, že môžem čo-to ponúknuť Ukrajine, povedal to v rozhovore pre ukrajinský televízny kanál Hromadskoe TV slovenský expremiér Mikuláš Dzurinda.

Bleskové správy
  • 17:06

    Španiel Alejandro Valverde potvrdil skvelú formu víťazstvom na poslednej veľkej jarnej cyklistickej klasike Liége - Bastogne - Liége.

  • 14:14

    Slovenské futbalové reprezentantky do 17 rokov zvíťazili v nedeľňajšom zápase na turnaji UEFA Development pre hráčky tejto vekovej kategórie v rBuftea nad bulharskými rovesníčkami 1:0.

  • 12:12

    Vladimír Moravčík sa stal štvrtý raz majstrom sveta v thajskom boxe. V sobotu zápasil o titul asociácie WFCA a poradil si s Francúzom Yohanom Lidonom v piatich kolách na body.

Ďalšie bleskové správy »