Hop Hipp

Slovenskú futbalovú káru potiahne duo Griga - Hipp. Predstava bola iná, ale zlyhalo Kováčikovo vyjednávanie s Plzňou a Vrbom. K slovu sa dostávajú náhradníci.

Stanislav Griga, Michal Hipp
Noví trénerí slovenskej futbalovej reprezentácie Stanislav Griga a Michal Hipp.
Autor:

Meno prvého sa skloňovalo v pláne bé. Druhý nastupuje z pozície outsidera. Keď padol Weiss, nikomu ani nenapadlo, že práve Hipp, večný asistent, by mohol šéfovať reprezentačnej lavičke. A že sa neskôr stane kľúčom k vyriešeniu trénerského problému.

Práve on zohral úlohu žolíka, ktorý rozhodol. Urobil veľký skok. Aj Griga čakal na jeho posledné slovo a v tejto etape hral druhé husle. V ďalšej už dostane taktovku.

Dôvera dvojici G + H neznamená, že nastupuje nižšia kvalita. Vo futbale sa často stáva, že aj esá naskakujú z lavičky a rozhodujú zápasy. Kiežby to platilo aj teraz.

Hipp má ako máloktorý tréner u nás perfektne zmapovanú európsku scénu, mužstvá i hráčov, je poctivý a dôsledný analytik. Griga vyrástol na trénerskú osobnosť, odkrútil si svoje v popredných domácich kluboch a hoci mu vždy všetko nevyšlo, zvládal svoje pôsobenia so cťou. Obaja majú charakter i charizmu.

Najlepšie vedia, že pokiaľ nebudú výsledky, bude im to platné figu borovú. Dobrým sa stane tréner, ktorý vybojuje postup na šampionát. A to by nemohol vopred garantovať ani Mourinho.

Začína sa experiment, aký tu nebol. G + H budú na všetko dvaja, ale nebudú mať o polovicu menej starostí, zodpovednosti a nervov.

Futbalisti, Slovensko, radosť

Na duel v Španielsku vyhradili pre slovenských fanúšikov 1652 lístkov

30.07.2015 15:00

Fanúšikovia slovenskej futbalovej reprezentácie si od pondelka 3. augusta môžu kúpiť lístky na septembrový duel kvalifikácie o postup na ME 2016 Španielsko - Slovensko.

Slovensko, futbal, radosť

Náročný úvod. Slováci privítajú Anglicko, pocestujú do Slovinska

26.07.2015 14:02

V Petrohrade v nedeľu zverejnili rozpis jednotlivých stretnutí európskej časti kvalifikácie o postup na futbalové majstrovstvá sveta v roku 2018 do Ruska.

Gordon Strachan

Tréner Škótska: Fantastický žreb. Slováci sú ako my

26.07.2015 09:37

Gordon Strachan sa po sobotňajšom žrebe kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska tešil najmä z toho, že sa jeho zverenci stretnú s protivníkom z Anglicka.

lietadlo, CarFest

Británia: Neďaleko divákov sa zrútilo akrobatické lietadlo, pilot neprežil

01.08.2015 20:04

V britskom grófstve Cheshire sa zrútilo akrobatické lietadlo. Pilot haváriu neprežil. Incident sa odohral v tesnej blízkosti divákov, ktorí sa zišli na tradičnom festivale CarFest.

Ukrajina, Donecko, separatisti

Prímerie len na papieri? V Donbase padli ďalší vojaci, zranení sú aj civilisti

01.08.2015 19:15

Na východe Ukrajiny pokračujú ozbrojené incidenty medzi vládnymi silami a proruskými separatistami, napriek februárovým dohodám z Minska, ktoré mali nastoliť prímerie.

imigranti, utečenci

V Nemecku utečenci vyvolali hromadnú bitku, najmenej osem ľudí je zranených

01.08.2015 19:06, aktualizované: 19:52

Najmenej osem zranených si vyžiadala hromadná bitka, ktorá vypukla v utečeneckom tábore v Drážďanoch medzi skupinou afganských a sýrskych utečencov.

Taliban, terorizmus, terorista

Nový vodca Talibanu sľúbil pokračovať v džiháde

01.08.2015 17:06

Afganské hnutie Taliban zverejnilo prvý prejav svojho nového vodcu. Sľubuje pokračovať v džiháde až do vytvorenia islamského štátu.

Bleskové správy
  • 18:38

    Britský cyklista Adam Yates sa stal víťazom klasiky Clásica de San Sebastián 2015. Dvadsaťdvaročný Brit zaútočil v záverečnom stúpaní a triumfoval s náskokom 15 s pred Belgičanom Philippom Gilbertom, tretí finišoval obhajca minuloročného prvenstva Španiel Alejandro Valverde.

  • 17:19

    Aj v druhom zápase basketbalových reprezentantiek Slovenska na záverečnom turnaji B-divízie majstrovstiev Európy hráčok do 18 rokov v rumunskej Bukurešti sa zrodilo ich víťazstvo. Zverenky Richarda Kucsu zdolali rovesníčky z Nemecka 59:45.

  • 16:46

    Historicky najúspešnejší slovenský džokej Jozef Bojko dosiahol tri prvenstvá na dostihovom mítingu v nemeckých Drážďanoch.

Ďalšie bleskové správy »