Ronaldo a spol. vyškolili Čechov. Poslali ich na dno tabuľky v A-divízii

Futbalisti Česka prehrali v stretnutí Ligy národov doma s Portugalskom 0:4, dvoma gólmi zažiaril obranca Diogo Dalot. V druhom súboji 2. skupiny A-divízie prehralo Španielsko so Švajčiarskom 1:2.

24.09.2022 22:39 , aktualizované: 22:58
725846072 Foto:
Portugalský obranca Diogo Dalot sa na víťazstve v Česku podieľal dvomi gólmi.

Znamená to, že Portugalci sa po sobotných súbojoch dostali s desiatimi bodmi na prvé miesto tabuľky – majú o dva body viac ako druhé Španielsko. Česi sú so štyrmi bodmi poslední.

V Prahe išli do vedenia Portugalci po polhodine hry, keď sa z päťky presadil Diogo Dalot. V nadstavenom čase prvej polovice dal druhý zásah Bruno Fernandes, ktorého nábeh do šestnástky nezachytil ani jeden z obrancov, krátko po zmene strán pridal svoj druhý gól strelou z diaľky Dalot a v závere upravil na 4:0 Diogo Jota.

Skrtel a Poborsky Čítajte viac Škrtel si obliekol dres FC Liverpool. V dueli legiend aj proti Poborskému

Česi mohli skórovať tesne pred zmenou strán, no Patrik Schick nepremenil penaltu, keď prestrelil. Portugalci sa tak dostali na čelo tabuľky a v záverečnom kole si zahrajú o postup so Španielmi, ktorí majú o dva body menej. Česi budú hrať o udržanie sa so Švajčiarmi.

Španieli držali proti Švajčiarom od úvodu loptu na svojich kopačkách, no proti dobre organizovanej obrane súpera sa nevedeli presadiť, v záverečnej fáze boli bez nápadu a za prvý polčas vystrelili iba dvakrát a ani raz medzi tri žrde.

Francesco Calzona. Čítajte viac Blamáž ním neotriasla: Ja mám pozitívnu náladu, tvrdí tréner Calzona

Švajčiari hrozili z brejkov a štandardiek a v 21. minúte sa dostali do vedenia, keď po rohu otvoril skóre Manuel Akanji hlavičkou o zem. V 43. minúte mohlo byť 2:0, no strelu Xherdana Shaqiriho vychytal Unai Simon. Španielom sa podarilo vyrovnať už po desiatich minútach druhého dejstva, Marco Asensio po peknej individuálnej akcii posunul loptu naľavo Jordimu Albovi a ten prepálil brankára.

Domáci hráči si však už o tri minúty znovu nedali pozor na roh a Breel Embolo poslal Švajčiarsko druhýkrát do vedenia. V ďalšom priebehu Španieli tlačili, no vyrovnať sa im už nepodarilo.