Česi po výhre nad Anglickom dostali príučku od Severného Írska

Českí futbalisti prehrali v pondelňajšom domácom prípravnom stretnutí so Severnými Írmi 2:3.

14.10.2019 21:34
Česko Král futbal Foto: ,
Alex Král (vľavo) sa teší z gólu do siete Severného Írska, ktorým znížil na 2:3.

V Prahe prehrávali po prvom polčase už o tri góly, po zmene strán znížili v rozpätí 67. a 68. minúty Vladimír Darida s Alexom Králom.

Českí futbalisti v Prahe vyrovnali najhorší prvý polčas v samostatnej histórii. Na Letnej išli cez prestávku do kabín za stavu 0:3, čo sa im doteraz od rozdelenia federácie stalo len dvakrát.

Po prvej polovici prehral národný tím 0:3 vlani v príprave v Rusku, kde nakoniec utrpel debakel 1:5. Bola to prehra, po ktorej skončil predchádzajúci tréner Karel Jarolím.

Rovnako skončilo úvodné dejstvo aj v roku 1994 v prípravnom zápase vo Švajčiarsku, kde český tím prehral 0:3.