V Paríži vyčíňali fanúšikovia, ukončili zápas afrických rivalov

Prípravné futbalové stretnutie v Paríži medzi africkými rivalmi Senegalom a Pobrežím Slonoviny v pondelok nedohrali pre vniknutie fanúšikov na ihrisko v závere zápasu. Pred ukončením bolo skóre 1:1.

28.03.2017 12:02
Fanúšik Senegalu Foto:
Fanúšik Senegalu.

Skupina divákov prelezla bezpečnostný plot a prenikla na trávnik parížskeho štadióna Charlet zhruba tri minúty pred koncom. Usporiadatelia mali zjavne problémy dostať fanúšikov pod kontrolu a francúzsky rozhodca Tony Chapron poslal oba tímy do kabín, odkiaľ už sa nevrátili.

Senegalčanom zariadil v 68. minúte vedenie z penalty Sadio Mané z Liverpoolu. O tri minúty neskôr vyrovnal Gohi Cyriac, ktorý hosťuje z belgického Ostende v druholigovom anglickom Fulhame.

Pondelkový incident bol miernejšou podobou udalostí z októbra 2012, keď zápas o postup na africký šampionát medzi týmito dvoma tímami v Dakare predčasne ukončili po tom, ako na ihrisku pristáli kamene, fľaše a delobuchy. Senegal si vtedy vyčíňanie fanúšikov odniesol na rok zatvoreným národnom štadiónom a diskvalifikáciou zo súťaže.

Viac na túto tému: #fanúšikovia #Senegal #Pobrežie Slonoviny