Sánchez na instagrame poslal Wengerovi štipľavý odkaz

Tréner futbalistov londýnskeho Arsenalu Arséne Wenger zatĺka údajnú roztržku na tréningu ako dôvod nezaradenia Alexisa Sáncheza do základnej jedenástky pre sobotňajší šláger 27. kola najvyššej anglickej súťaže na pôde FC Liverpool.

06.03.2017 16:10
Arsene Wenger Foto: ,
Arsene Wenger na lavičke Arsenalu.

Verziu s konfliktom medzi hráčmi „kanonierov“ nepriamo podporil čilský krídelník, keď na instagrame zverejnil veľavravný odkaz: „Pravý bojovník se nebije pre nenávisť voči tým pred ním, ale pre lásku k tým, čo stoja za ním. Do toho, Gunners. Zlyháva iba ten, kto sa o nič nepokúsi.“

Wenger poslal Sáncheza na Anfielde do hry až po polčasovej prestávke a Čiľan v 57. minúte vyslal do gólovej koncovky Dannyho Welbecka na 1:2, čím oživil nádeje „kanonierov“ aspoň na zisk bodu. Domáci si napokon víťazstvo postrážili a v závere poistili, keď peknú rýchlu akciu na 3:1 zakončil Georginio Wijnaldum.

Francúzsky tréner síce poprel správy o nezrovnalostiach medzi hráčmi, ale záležitosť komentoval slovami: „Sánchez je zanietený hráč a niekedy to so svojím neprimeraným správaním preženie.“

Viac na túto tému: #Arséne Wenger #Arsenal Londýn #Alexis Sánchez