Spolupráca na chlapskej dohode. Šesták pomôže druholigistovi

Bývalý slovenský futbalový reprezentant Stanislav Šesták si na sklonku aktívnej kariéry zahrá za FK Poprad.

Stanislav Šesták
Stanislav Šesták.
Autor: ,

Účastník II. ligy skupiny Východ mal o 34-ročného útočníka či krídelníka už dlhšie vážny interes. „Od začiatku som cítil, že o moje služby je zo strany popradských funkcionárov naozaj veľký a úprimný záujem. Zároveň boli v mojom prípade ochotní akceptovať aj čas, ktorý chcem venovať rodine,“ priblížil Šesták pre Korzár.

Rodák z Demjaty zatiaľ nemá s klubom zmluvu, spolupráca je postavená na chlapskej dohode. „Po našich rozhovoroch s prezidentom je pre mňa vzájomné podanie rúk dôležitejšie ako nejaká zmluva. Či ju podpíšem už v najbližších dňoch alebo neskôr, to momentálne naozaj neviem. Rozhodujúcu úlohu nehrá otázka financií, jednoducho som dostal ponuku, ktorú som akceptoval. Chcem zúročiť to, čo som sa vo futbale doposiaľ naučil. A ak sa niečomu pozitívnemu odo mňa priučia tamojší mladí hráči, budem len rád,“ doplnil Šesták, ktorý by mal za Poprad nastupovať v majstrovských zápasoch jarnej časti II. ligy 2016/2017.

„Ako dlho to tak bude, či mesiac, dva, do konca jari alebo dlhšie, to sa uvidí časom. Ak jedna zo strán už nebude chcieť v spolupráci pokračovať, tak ju ukončíme. Do začiatku druhej ligy zostávajú ešte dva mesiace. To je dosť dlhý čas,“ doplnil pre Korzár.

Šesták od začiatku septembra 2016 absentuje na zelených trávnikoch. Po ukončení spolupráce s maďarským Ferencvárosom Budapešť sa venoval predovšetkým rodine. Slovensko reprezentoval v 66 dueloch, v ktorých strelil 13 gólov. Štartoval na MS 2010 v JAR aj ME vo Francúzsku 2016. Odchovanec prešovského Tatrana hájil vo vlasti aj farby Slovana Bratislava a MŠK Žilina, pôsobil v nemeckom VfL Bochum a tureckých kluboch Ankaragücü a Bursaspor.

Súvisiace články:

Nadácia Aigyptos

Nadácia Aigyptos

27.03.2017 23:12

Nadácia Aigyptos podporuje rozvoj slovenskej egyptológie. Je platformou pre odborníkov i laikov, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru starovekého Egypta.

Asociácia polio v SR - RŠO SZTP

27.03.2017 22:58

Sme republiková špecifická organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých združujúca ľudí, ktorí v ranom detstve prekonali detskú obrnu (poliomyelitídu).

Thomas de Maiziere

De Maiziere pohrozil krajinám, ktoré nechcú odmietnutých migrantov

27.03.2017 22:42

Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere požaduje vyvodenie dôsledkov pre krajiny, ktoré nechcú prijať odmietnutých migrantov.

Kiska, Izrael, lekár, operácia, Haifa

Kiska na návšteve Izraela: Zdieľanie skúseností je cestou k úspechu

27.03.2017 22:21

Unikátna univerzita musí mať špičkových študentov a profesorov, musí slúžiť štátu, spoločnosti a meniť ju. Uviedol Kiska na pôde technickej univerzity Technion v Haife.

Bleskové správy
  • 18:47

    Ruského hokejistu Nikitu Kučerova vyhlásili za prvú hviezdu týždňa v NHL. Dvadsaťtriročný útočník Tampy Bay nazbieral v troch stretnutiach sedem bodov (5+2).

  • 18:37

    Český futbalista Tomáš Rosický už nezasiahne do súťažného diania v sezóne. Skúsený 36-ročný stredopoliar sa rozhodol operáciou vyriešiť vleklé problémy s achilovkou. O návrat na trávniky v drese pražskej Sparty sa bude usilovať na štarte nasledujúceho ročníka.

  • 16:43

    Macedónsky defenzívny stredopoliar Arijan Ademi dosiahol na Športovom arbitrážnom súde (CAS) skrátenie zákazu činnosti od Európskej futbalovej únie (UEFA) zo štyroch na dva roky.

Ďalšie bleskové správy »