Spolupráca na chlapskej dohode. Šesták pomôže druholigistovi

Bývalý slovenský futbalový reprezentant Stanislav Šesták si na sklonku aktívnej kariéry zahrá za FK Poprad.

Stanislav Šesták
Stanislav Šesták.
Autor: ,

Účastník II. ligy skupiny Východ mal o 34-ročného útočníka či krídelníka už dlhšie vážny interes. „Od začiatku som cítil, že o moje služby je zo strany popradských funkcionárov naozaj veľký a úprimný záujem. Zároveň boli v mojom prípade ochotní akceptovať aj čas, ktorý chcem venovať rodine,“ priblížil Šesták pre Korzár.

Rodák z Demjaty zatiaľ nemá s klubom zmluvu, spolupráca je postavená na chlapskej dohode. „Po našich rozhovoroch s prezidentom je pre mňa vzájomné podanie rúk dôležitejšie ako nejaká zmluva. Či ju podpíšem už v najbližších dňoch alebo neskôr, to momentálne naozaj neviem. Rozhodujúcu úlohu nehrá otázka financií, jednoducho som dostal ponuku, ktorú som akceptoval. Chcem zúročiť to, čo som sa vo futbale doposiaľ naučil. A ak sa niečomu pozitívnemu odo mňa priučia tamojší mladí hráči, budem len rád,“ doplnil Šesták, ktorý by mal za Poprad nastupovať v majstrovských zápasoch jarnej časti II. ligy 2016/2017.

„Ako dlho to tak bude, či mesiac, dva, do konca jari alebo dlhšie, to sa uvidí časom. Ak jedna zo strán už nebude chcieť v spolupráci pokračovať, tak ju ukončíme. Do začiatku druhej ligy zostávajú ešte dva mesiace. To je dosť dlhý čas,“ doplnil pre Korzár.

Šesták od začiatku septembra 2016 absentuje na zelených trávnikoch. Po ukončení spolupráce s maďarským Ferencvárosom Budapešť sa venoval predovšetkým rodine. Slovensko reprezentoval v 66 dueloch, v ktorých strelil 13 gólov. Štartoval na MS 2010 v JAR aj ME vo Francúzsku 2016. Odchovanec prešovského Tatrana hájil vo vlasti aj farby Slovana Bratislava a MŠK Žilina, pôsobil v nemeckom VfL Bochum a tureckých kluboch Ankaragücü a Bursaspor.

Súvisiace články:

Wilders

Wilders a jeho strana sa nebudú zúčastňovať na verejných mítingoch

23.02.2017 20:50

Predstavitelia holandskej Strany za slobodu protiislamsky zameraného politika Geerta Wildersa sa počas predvolebnej kampane nebudú objavovať na verejnosti.

Sýria, rokovanie, ženeva,

V Ženeve začali rozhovory o mieri v Sýrii, OSN prielom nečaká

23.02.2017 20:15

V rámci ďalšieho kola mierových rozhovorov o Sýrii sa vo štvrtok splnomocnenec OSN pre Sýriu Staffan de Mistura stretol so zástupcami sýrskej vlády a opozície.

Weisenbacher

Weisenbacher o Grendelových textovkách

23.02.2017 20:00

Z nelegálne uniknutej komunikácie medzi Gáborom Grendelom s novinármi trčí podľa zahraničných novinárov v istých prípadoch konflikt záujmov.

sliepka, vajce, vajcia

Vtáčia chrípka zasiahla tri ďalšie české drobnochovy

23.02.2017 19:53

Českí veterinári potvrdili výskyt vírusu vtáčej chrípky v ďalších troch drobnochovoch. V Českej republike tak dosiaľ evidujú celkovo 33 ohnísk tejto nákazy.

Bleskové správy
 • 21:34

  Slovenský tenista Lukáš Lacko nasadený ako druhý prehral 4:6, 6:1, 3:6 s bieloruským kvalifikantom Jegorom Gerasimovom v zápase osemfinálového 2. kola na turnaji ATP Challenger Tour v Bergame.

 • 19:32

  Slovenský tenista Norbert Gombos zvíťazil tesne 7:5, 3:6, 7:6 (5) nad domácim Nicolasom Mahutom v osemfinálovom 2. kole na turnaji ATP World Tour 250 v Marseille.

  viac »
 • 17:06

  Slovenský tenista Andrej Martin zo zdravotných dôvodov predčasne ukončil svoje turné po Južnej Amerike.

Ďalšie bleskové správy »