Rusko si s prehľadom poradilo s Litvou, Poľsko naložilo Fínsku

Súper slovenskej futbalovej reprezentácie v základnej B-skupine majstrovstiev Európy 2016 vo Francúzsku Rusko zdolalo v sobotňajšom medzištátnom prípravnom stretnutí výber Litvy jednoznačne 3:0.

26.03.2016 20:22
Rusko, futbal Foto:
Ruská radosť v zápase proti Litve.

Skóre zápasu otvoril v 41. min útočník FK Krasnodar Fiodor Smolov. Náskok domácich zdvojnásobil v 61. min stredopoliar v službách CSKA Moskva Alexandr Golovin. Na trojgólový rozdiel upravil o 11 minút neskôr stredopoliar Spartaka Moskva Denis Glušakov.

Divákom v ruskej metropole sa napokon od začiatku druhého polčasu predstavil aj jediný legionár v nominácii trénera Leonida Sluckého Alexandr Keržakov (zo Zenitu Petrohrad je na hosťovaní vo švajčiarskom klube FC Zürich, pozn.), ktorý sa pred zápasom pre zdravotné ťažkosti pripravoval individuálne.

Druhý z otáznych hráčov Ruska Alan Dzagojev nebol ani na lavičke. Na „zbornú“ čaká v utorok 29. marca v Paríži ďalší prípravný duel proti domácim Francúzom.

Hráči Anglicka, ďalší skupinový súper slovenskej reprezentácie na ME vo Francúzsku, zdolali vo večernom šlágri na berlínskej pôde úradujúceho majstra sveta z Nemecka 3:2. O úvodný zásah domácich sa postaral stredopoliar Toni Kroos dve minúty pred polčasovým hvizdom.

Reprezentačný navrátilec Mario Gómez zvýšil v 57. min na 2:0. Hostia odpovedali presným zásahom kanoniera Tottenhamu Harryho Kanea. Vyrovnanie prišlo po presnom zásahu hviezdy Leicesteru City Jamieho Vardyho v 74. min. Dokonalý obrat anglickej reprezentácie zavŕšil v nadstavenom čase obranca Eric Dier.

Azerbajdžan – Kazachstan 0:1 (0:1)
Gól: 8. Baižanov

Rusko – Litva 3:0 (1:0)
Góly: 41. Smolov, 61. Golovin, 72. Glušakov

Poľsko – Fínsko 5:0 (3:0)
Góly: 18. a 85. Grosicki, 20. a 67. Wszolek, 32. Starzynski

Rakúsko – Albánsko 2:1 (2:0)
Góly: 6. Janko, 13. Harnik – 47. Lenjani, ČK: 78. Kace (Albánsko) po druhej ŽK