Brazília bez Neymara a Argentína bez Messiho prehrali

Argentína bez zraneného Lionela Messiho a Brazília bez potrestaného Neymara neuspeli vo svojich úvodných vystúpeniach v juhoamerickej časti kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta vo futbale 2018.

09.10.2015 07:16
Argentína, Javier Mascherano Foto: ,
Kapitán Argentíny Javier Mascherano (14) schádza z ihriska po prehre s Ekvádorom 0:2.

Brazílčania podľahli v repríze osemfinále vlaňajších majstrovstiev sveta v Santiagu domácim Čiľanom 0:2 a Argentínčania rovnakým skóre nestačili dokonca doma na futbalistov Ekvádora.

Góly úradujúceho šampióna Južnej Ameriky Čile strelili v druhom polčase Eduardo Vargas (72.) a Alexis Sánchez (88.). Domáci mali šance aj predtým, Sánchez ešte v prvom polčase a Mauricio Isla neskôr po zmene strán nastrelili žrď brazílskej bránky. V hosťujúcom drese sa vpredu objavilo útočné trio Willian – Douglas Costa – Hulk, za nimi operoval Óscar, ale efekt sa nedostavil. Líder Brazílčanov Neymar si stále odpykáva štvorzápasový trest za skrat zo zápasu s Kolumbiou na tohtoročnom turnaji Copa América. Nútene bude pauzovať aj najbližšie proti Venezuele.

Finalisti vlaňajších majstrovstiev sveta a tiež úradujúci vicemajstri Južnej Ameriky Argentínčania si urobili hanbu pred domácimi fanúšikmi v Buenos Aires, keď proti Ekvádorčanom nielen že nestrelili gól, ale v závere zápasu v rozpätí dvoch minút dvakrát inkasovali zásluhou Fricksona Eraza a Felipeho Caiceda. Messi síce chýbal pre zranenie kolena, ale v domácom drese sa predstavili zdravé hviezdy – Ángel Di María, Sergio Agüero či Javier Mascherano.

V ďalších zápasoch vstupného kola kvalifikácie konfederácie CONMEBOL Uruguaj aj bez potrestaného kanoniera Luisa Suáreza vo výške 3600 m v bolívijskom La Paze uspel 2:0 a rovnakým výsledkom Kolumbia zvíťazila doma nad Peru. Venezuela prehrala s Paraguajom 0:1. O troch bodoch pre hostí rozhodol gólom v 84. min Derlis González.

Bolívia – Uruguaj 0:2 (0:1)
Góly: 10. Cáceres, 68. Godín, ČK: 71. Torrico (Bolívia)

Kolumbia – Peru 2:0 (1:0)
Góly: 36. Gutierrez, 90.+ Cardona

Venezuela – Paraguaj 0:1 (0:0)
Gól: 84. Derlis González

Čile – Brazília 2:0 (0:0)
Góly: 72. Vargas, 88. Alexis Sánchez