Čiľania sú vo finále Copa América, pomohlo im ďalšie prísne vylúčenie

Futbalisti Čile urobili ďalší krok k splneniu si svojho sna a po víťazstve 2:1 nad Peru postúpili v domácom prostredí do finále juhoamerického šampionátu Copa América.

30.06.2015 07:29
Čile, oslava, Copa América, futbal Foto: ,
Futbalisti Čile oslavujú postup do finále Copa América.

Oba góly víťazov strelil Eduardo Vargas, súboj však poznačilo skoré vylúčenie Peruanca Carlosa Zambrana už po 20 minútach hry. Už v druhom zápase Čile v rade prišlo ku kontroverznému výroku rozhodcu. Zambrano odkopol loptu a následne zasiahol do chrbta netušiaceho Aránguiza. „Bolo to prísne vylúčenie. Nechcem sa vyjadrovať o rozhodcovi, ale toto nikto nečakal. Ak by sme hrali ďalej jedenásti proti jedenástim, bol by to iný príbeh,“ skonštatoval útočník Peru Paolo Guerrero.

Peru napriek vylúčeniu bolo pre domácich náročným súperom. V závere prvého polčasu otvoril skóre z ofsajdovej situácie Vargas, po prestávke ho zasa arbitri obrali o regulárny gól. Peru vyrovnalo po hodine hry, keď si Gary Medel zrazil strieľaný center do vlastnej siete. Remíza bola len štyri minúty, keďže Vargas trafil presne z 22 metrov.

Zostrih zápasu Čile - Peru

Čile nastúpi vo finále proti víťazovi utorkového semifinále Argentína – Paraguaj. Tím organizátorskej krajiny turnaja 2015 ešte nikdy nevyhral Copa América.