Maďari zaváhali doma proti Grécku, Poliaci stratili body v hodine dvanástej

Poľskí futbalisti remizovali v nedeľňajšom súboji D-skupiny kvalifikácie o postup na ME 2016 v Dubline s domácim Írskom 1:1 a bez prehry sa udržali na čele tabuľky.

29.03.2015 23:04
Joao Moutinho, Nemanja Matič Foto: ,
Portugalčan Joao Moutinho (vpravo) a Srb Nemanja Matič.

Vedúci gól hosťujúceho výberu strelil v 26. min Slawomir Peszko, no v nadstavenom čase Íri vyrovnali zásluhou Shanea Longa. Ďalší favoriti už nezaváhali.

Nemci zdolali Gruzíncov na ich trávniku 2:0. O výsledku bolo rozhodnuté už v prvom polčase, keď sa v tíme majstrov sveta gólovo presadili Marco Reus a Thomas Müller. V druhom zápase tejto skupiny sa z víťazstva tešilo opäť favorizované mužstvo – Škótsko pokorilo outsidera Gibraltár rozdielom dvoch tried 6:1. Steven Fletcher zaznamenal hetrik.

V F-skupine prvé dva tímy tabuľky dokázali tesne zvíťaziť. Severné Írsko aj Rumunsko strelili svoje góly už v prvých polčasoch a zabezpečili si tak víťazstvá. Severní Íri zdolali Fínov 2:1 a Rumuni si poradili s Faerskými ostrovmi 1:0. V treťom zápase sa Maďari rozišli zo zatiaľ poslednými Grékmi bez gólov.

Futbalisti Albánska zvíťazili v I-skupine nad Arménskom 2:1 (0:1). Pritom ešte dvadsať minút pred koncom domáci prehrávali 0:1. Od 70. min mali však Albánci výhodu o jedného hráča, pretože hosťujúci Hambarcumian po dvoch žltých kartách putoval predčasne do sprchy. Rýchlo to aj využili a dvakrát skórovali.

O víťazstvo domácich sa postarali Mavraj a Gashi. Arménsko zatiaľ zostáva s jedným bodom na poslednom mieste tabuľky I-skupiny. Vo večernom zápase si Portugalci doma v Lisabone poradili so Srbmi 2:1. Jediný gól hostí strelil stredopoliar londýnskej Chelsea a bývalý hráč MFK Košice Nemanja Matič.

D-skupina:

Gruzínsko – Nemecko 0:2 (0:2)
Góly: 39. Reus, 44. T. Müller

Škótsko – Gibraltár 6:1 (4:1)
Góly: 18. a 34. Maloney (oba z pok. kopu), 27. a 77. a 90. S. Fletcher, 37. Naismith – 20. Casciaro

Albánsko – Arménsko 2:1 (0:1)
Góly: 77. Mavraj, 81. Gashi – 4. Movsisian, ČK: 70. Hambarcumian (Arm., po 2. ŽK)

1. Portugalsko 4 3 0 1 4:2 9
2. Dánsko 4 2 1 0 6:4 7
3. Albánsko 4 2 1 1 4:5 7
*4. Srbsko 4 1 1 2 6:6 1
5. Arménsko 4 0 1 3 3:6 1