Weiss zariadil bod pre Lekhwiyu, no nepremenil penaltu

Slovenský futbalový reprezentant Vladimír Weiss mladší gólom zabezpečil aspoň bod pre katarský tím tímu Lekhwiya SC v 2. kole skupinovej fázy ázijskej Ligy majstrom.

03.03.2015 21:02
Vladimír Weiss Foto: ,
Radosť Vladimíra Weissa.

Dvadsaťpäťročný Bratislavčana v utorok odohral domáci celý duel proti rijádskemu mužstvu Al-Nassr zo Saudskej Arábie. Weiss v 51. min vyrovnal na konečných 1:1, o osem minút neskôr dostal žltú kartu a o ďalších päť minút nepremenil pokutový kop. Mohol sa tak stať dokonalým hrdinom Lekhwiye, ktorá figuruje v tabuľke A-skupiny na poslednom štvrtom mieste so ziskom jedného bodu.

V utorok bol v akcii aj Miroslav Stoch, no jeho klub Al Ain zo Spojených arabských emirátov len remizoval na pôde iránskeho FC Naft Teherán 1:1. Nevysoký krídelník sa na trávnik dostal v 78. min, po jeho príchode na hraciu plochu už gól nepadol. Al Ain je po dvoch dueloch v B-skupine druhý so ziskom dvoch bodov.

Viac na túto tému: #Vladimír Weiss ml. #Lekhwiya SC #ázijská Liga majstrov