Albánsky Švajčiar neskóroval proti Albánsku. Úmyselne?

Švajčiarsky futbalový reprezentant Granit Xhaka zahodil v kvalifikačnom zápase majstrovstiev sveta s Albánskom obrovskú šancu. Podozrivo ľahkovážnym spôsobom.

Granit Xhaka
Granit Xhaka (vľavo) sa teší so spoluhráčmi z gólu v albánskej sieti.
Autor:

Stále iba 19-ročný mladík, ktorý v lete prestúpil z Bazileja do Mönchengladbachu za vyše 8 miliónov eur, sa ocitol osamotený pred albánskym brankárom, ale napokon ani nevystrelil. Loptu si (vyzerá to, že dobrovoľne) nechal vziať.

Pozrite si, ako Xhaka zahodil tutovku

Médiá špekulujú, či Xhaka naozaj v šanci zaváhal úmyselne. Mladík je totiž rodákom z Kosova, jeho rodina sa presťahovala do Švajčiarska, kde vyrastal a chodil do školy, počas juhoslovanskej občianskej vojny.

Navyše, po utorňajšom zápase sa na Xhakovom face­bookovskom profile objavil status: „Cítim sa byť Albáncom.“ Vo štvrtok však vyšlo najavo, že účet zrejme nie je oficiálny.

Futbalista sa k celej záležitosti nevyjadril. Napokon, jeho zaváhanie Švajčiarom prekážať nemusí. Aj tak zdolali Albáncov na svojom trávniku 2:0. 

FIFA, ilustračná snímka

Americké úrady požiadali Švajčiarsko o vydanie funkcionárov FIFA

02.07.2015 14:29

Spojené štáty oficiálne požiadali Švajčiarsko o vydanie siedmich funkcionárov FIFA, ktorých vzali do väzby krátko pred májovým kongresom v Zürichu.

Neymar

Neymar berie svoj podiel viny: Jednoducho mi praskli nervy

02.07.2015 07:00

Exkluzívne Po neúspechu na minuloročných domácich majstrovstvách sveta vkladala Brazília veľké nádeje do Copa América, ktorá práve vrcholí v Čile.

Ján Kozák

Tréner Kozák: Duda je aj v hlave pripravený na veľký klub

01.07.2015 08:00

Tréner slovenských futbalových reprezentantov Ján Kozák (61) žije futbalom aj v letnej prestávke.

Grécko, banky

Tsipras je optimista, po referende sa vraj dohodne do 48 hodín

02.07.2015 23:00

Banky v Grécku sa otvoria po uzavretí dohody s veriteľmi. Premiér Alexis Tsipras tvrdí, že to zvládne do 48 hodín po referende.

ostnatý drôt, plot, Sýria

Plot na maďarsko-srbskej hranici bude stáť do niekoľkých mesiacov

02.07.2015 22:24

Plot na hranici, ktorý má zastaviť prenikanie ilegálnych migrantov zo Srbska do Maďarska, bude stáť v priebehu niekoľkých mesiacov a začne sa stavať na viacerých miestach naraz.

Islamský štát, islamisti, radikáli

Maroko rozbilo bunku militantov napojenú na Islamský štát

02.07.2015 21:44

Maroko oznámilo, že bezpečnostné sily rozbili bunku islamistických militantov napojenú na Islamský štát. Mala aj členov, ktorí vedia zaobchádzať s výbušninami.

nôž, vražda, vrah, smrť, obeť, rezanie, útok, čepeľ

Poľský recidivista sa priznal k vražde seniorov vo Viedni

02.07.2015 21:36

Kriminalistom z rakúskej metropoly sa podarilo objasniť májovú vraždu manželského páru vo viedenskej štvrti Donaustadt. K činu sa priznal 29-ročný Poliak.

Bleskové správy
  • 00:02

    Basketbalistky Slovenska úspešne vstúpili do záverečného turnaja A-divízie majstrovstiev Európy hráčok do 20 rokov na Lanzarote na Kanárskych ostrovoch, rovesníčky z Lotyšska zdolali presvedčivo 64:48 (42:19).

  • 23:18

    Hokejovú kariéru vo veku 40 rokov ukončila z ikon zámorskej NHL útočník Martin St. Louis. Rodák z kanadského Lavalu začal seniorskú kariéru v NHL v mužstve Calgary Flames, neskôr patril dlhé roky medzi ofenzívne esá klubu Tampa Bay Lightning.

  • 22:29

    Basketbalistky Slovenska sa pred sobotňajším žrebom kvalifikácie majstrovstiev Európy 2017 ocitli v 1. výkonnostnom koši. V boji o postup na kontinentálny šampionát do Česka (16. - 25. júna 2017) sa s určitosťou vyhnú posledným víťazkam záverečného turnaja Srbkám, úradujúcim vicemajsterkám Francúzkam, bronzovým Španielkam, ďalej Bieloruskám, Turkyniam, Ruskám, Čiernohorkám a Litovčankám.

Ďalšie bleskové správy »
Streda
01.07.
Štvrtok
02.07.
Piatok
03.07.
Sobota
04.07.