Albánsky Švajčiar neskóroval proti Albánsku. Úmyselne?

Švajčiarsky futbalový reprezentant Granit Xhaka zahodil v kvalifikačnom zápase majstrovstiev sveta s Albánskom obrovskú šancu. Podozrivo ľahkovážnym spôsobom.

Granit Xhaka
Granit Xhaka (vľavo) sa teší so spoluhráčmi z gólu v albánskej sieti.
Autor:

Stále iba 19-ročný mladík, ktorý v lete prestúpil z Bazileja do Mönchengladbachu za vyše 8 miliónov eur, sa ocitol osamotený pred albánskym brankárom, ale napokon ani nevystrelil. Loptu si (vyzerá to, že dobrovoľne) nechal vziať.

Pozrite si, ako Xhaka zahodil tutovku

Médiá špekulujú, či Xhaka naozaj v šanci zaváhal úmyselne. Mladík je totiž rodákom z Kosova, jeho rodina sa presťahovala do Švajčiarska, kde vyrastal a chodil do školy, počas juhoslovanskej občianskej vojny.

Navyše, po utorňajšom zápase sa na Xhakovom face­bookovskom profile objavil status: „Cítim sa byť Albáncom.“ Vo štvrtok však vyšlo najavo, že účet zrejme nie je oficiálny.

Futbalista sa k celej záležitosti nevyjadril. Napokon, jeho zaváhanie Švajčiarom prekážať nemusí. Aj tak zdolali Albáncov na svojom trávniku 2:0. 

Marek Hamšík

Hamšíkovi Juventus zatrhli, Kuckovi padlo Miláno z neba

02.09.2015 18:18

Slovenskí futbaloví reprezentanti sa v najvyššej talianskej súťaži posunuli vo futbalovej hierarchii podstatne vyššie.

futbal, futbalová lopta, futbalová bránka, sieť, gól

Dunajská Streda takmer vypadla z pohára vo Vyšnom Mirošove

01.09.2015 20:32

Všetkých sedem účastníkov najvyššej slovenskej futbalovej súťaže, ktorí sa predstavili v utorkových stretnutiach 3. kola Slovnaft Cupu postúpilo do ďalšej fázy.

Adam Nemec

Nemec neľutuje americké dobrodružstvo, teší sa na novú výzvu

01.09.2015 19:08

"V živote občas veci človeku nevyjdú, ako si ich predstavoval alebo plánoval," priznal futbalista Adam Nemec.

Benjamin Netanjahu

Izrael zvažuje povoliť streľbu na Palestínčanov, ktorí hádžu kamene

02.09.2015 18:40

Izrael zvažuje, že by povolil svojim bezpečnostným zložkám strieľať na mladých Palestínčanov, ktorí hádžu kamene na vojakov či izraelské automobily.

Euro, peniaze

Rozpočet má o polovicu nižší decit než vlani

02.09.2015 18:11

Schodok štátneho rozpočtu v auguste klesol. Medziročne bol nižší o vyše 55 %, keď ku koncu ôsmeho mesiaca tohto roka dosiahol 1,08 mld. eur.

Blok udrzby nizkopodlaznych elektriciek - umyvaren

Dopravný podnik Bratislava zmodernizoval vozovne

02.09.2015 17:21

Práce vo vozovni na Hroboňovej a v Jurajovom dvore stáli takmer 12,6 milióna eur. Dopravný podnik plánuje pokračovať druhou a treťou etapou modernizácie.

Miroslav Beblavý

Beblavý: Smerom predložený zákon o konflikte záujmov je hanba

02.09.2015 16:53

Smerom predložený zákon o ochrane verejného záujmu je podľa podpredsedu Siete Miroslava Beblavého hanbou a preto sa nečuduje, že pod ním nie sú podpisy opozície.

Bleskové správy
  • 18:14

    Španielska polícia zadržala obrancu futbalového klubu Rayo Vallecano Antonia Amayu za prekročenie povolenej rýchlosti a obvinili ho z agresívnej jazdy.

  • 18:12

    Slovenská tenistka Tereza Mihalíková figuruje na 4. priečke v juniorskom tzv. kombinovanom svetovom rebríčku ITF (dvojhra + štvorhra).

  • 14:14

    Bývalý nigérijský reprezentant Segun Odegbami sa chce uchádzať na pozíciu prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Ďalšie bleskové správy »
Pondelok
31.08.
Utorok
01.09.
Streda
02.09.
Štvrtok
03.09.