Messi po prvom reprezentačnom hetriku: Vedel som, že góly prídu

Najlepší futbalista na svete Lionel Messi bol dlhodobo terčom kritiky za to, že v argentínskej reprezentácii podáva omnoho slabšie výkony ako v FC Barcelona. V stredajšom prípravnom zápase vo Švajčiarsku ale hviezdny útočník na tieto výtky razantne odpovedal a premiérovým hetrikom v národnom tíme zaistil juhoamerickej krajine výhru 3:1.

Lionel Messi
Lionel Messi.
Autor: SITA, AP

„Som veľmi šťastný. Vyhrali sme a tri góly sú pre mňa veľmi špeciálne,“ povedal Messi po zápase. „Odohral som dosť duelov, v ktorých som nedokázal skórovať, ale vedel som, že góly prídu,“ pokračoval držiteľ Zlatej lopty FIFA pre najlepšieho hráča na svete.

Vo Švajčiarsku Messi vykročil za prvým hetrikom v seniorskom reprezentačným tíme úvodným gólom v 20. minúte. Domáci talent Xherdan Shaqiri síce tesne po prestávke vyrovnal, v posledných dvoch minútach ale barcelonská hviezda podareným oblúčikom a premeneným pokutovým kopom strhla výhru na argentínskou stranu.

Videosumár zápasu Švajčiarsko – Argentína

Messi tak navýšil počet gólov v národnom tíme na 22 v 68 odohraných stretnutiach. Po zápase si tiež pochvaľoval prínos svojho útočného kolegu Sergia Agüera. „Rozumieme si výborne. A to ako na ihrisku, tak aj mimo neho. Dôležité je, že sa z nášho tímu stáva veľmi dobrá partia. Spoločne môžeme dosiahnuť dôležité veci,“ dodal Messi.

Veľkú radosť z jeho výkonu neskrýval argentínsky tréner Alejandro Sabella. „Aj keď na majstrovstvách sveta neskóroval, bol hlavnou postavou nášho útoku. Mať ho v tíme je požehnaním a všetci sa o neho musíme starať. Lionel hrá dobre takmer vždy, v poslednej dobe ale podáva obzvlášť dobré výkony,“ povedal Sabella.

Norbert Gyömbér, Marek Hamšík

Gyömbéra má na lane Neapol. Stane sa z neho spoluhráč Hamšíka?

31.01.2015 17:08

Taliansky futbalový klub SSC Neapol sa zaujíma o slovenského defenzívneho univerzála Catanie Calcio Norberta Gyömbéra.

futbal, futbalová lopta, futbalová bránka, sieť, gól

Slovan prehral v príprave s Libercom, Dunajská Streda neuspela v Brne

31.01.2015 15:16

Futbalisti Slovana Bratislava prehrali v sobotňajšom prípravnom dueli v Nymburku s Libercom tesne 1:2.

Austrália, futbal

Ázijský pohár vyhrala Austrália, konečne zlomila smolu organizátorov

31.01.2015 13:26

Futbalisti Austrálie sa po prvýkrát stali víťazmi Ázijského pohára. Rozhodlo o tom ich víťazstvo nad Kórejskou republikou 2:1 po predĺžení.

Dijsselbloem, Tsipras

Keď budeme rásť, budeme viac platiť, navrhuje Grécko

31.01.2015 19:38

Grécky premiér cúvol z radikálneho postoja. Gréci podľa neho zaplatia dlhy, ktoré majú u ECB a v MMF. O pôžičkách od štátov únie chcú s jednotlivými krajinami rokovať.

peniaze

Samosprávy môžu do 25. februára žiadať o dotáciu na škôlky

31.01.2015 19:04

Samosprávy môžu do 25. februára žiadať o dotáciu na prístavbu, výstavbu a rekonštrukciu priestorov pre materské školy a zariadenia školského stravovania pri škôlkach.

Bratislava, stanica, vlak, železnice

Pribudne vo vlakoch tretina pracujúcich?

31.01.2015 19:00

Ľudia, ktorí chodia do práce vlakom, budú mať od 1. februára zľavu 50 % z obyčajného cestovného. Štát by to malo stáť 1,35 milióna eur ročne.

rubeľ, Rusko, Moskva

Ruská vláda ráta s poklesom ekonomiky o tri percentá

31.01.2015 18:50

Hrubý domáci produkt (HDP) Ruska sa v tomto roku znížil o tri percentá, uviedol v sobotu ruský minister hospodárskeho rozvoja Alexej Uljukajev.

Bleskové správy
  • 21:59

Hokejisti Montrealu zvíťazili v úvodnom stretnutí programu zámorskej NHL na domácom ľade nad hráčmi Washingtonu 1:0 po predĺžení.