Messi po prvom reprezentačnom hetriku: Vedel som, že góly prídu

Najlepší futbalista na svete Lionel Messi bol dlhodobo terčom kritiky za to, že v argentínskej reprezentácii podáva omnoho slabšie výkony ako v FC Barcelona. V stredajšom prípravnom zápase vo Švajčiarsku ale hviezdny útočník na tieto výtky razantne odpovedal a premiérovým hetrikom v národnom tíme zaistil juhoamerickej krajine výhru 3:1.

Lionel Messi
Lionel Messi.
Autor: ,

„Som veľmi šťastný. Vyhrali sme a tri góly sú pre mňa veľmi špeciálne,“ povedal Messi po zápase. „Odohral som dosť duelov, v ktorých som nedokázal skórovať, ale vedel som, že góly prídu,“ pokračoval držiteľ Zlatej lopty FIFA pre najlepšieho hráča na svete.

Vo Švajčiarsku Messi vykročil za prvým hetrikom v seniorskom reprezentačným tíme úvodným gólom v 20. minúte. Domáci talent Xherdan Shaqiri síce tesne po prestávke vyrovnal, v posledných dvoch minútach ale barcelonská hviezda podareným oblúčikom a premeneným pokutovým kopom strhla výhru na argentínskou stranu.

Videosumár zápasu Švajčiarsko – Argentína

Messi tak navýšil počet gólov v národnom tíme na 22 v 68 odohraných stretnutiach. Po zápase si tiež pochvaľoval prínos svojho útočného kolegu Sergia Agüera. „Rozumieme si výborne. A to ako na ihrisku, tak aj mimo neho. Dôležité je, že sa z nášho tímu stáva veľmi dobrá partia. Spoločne môžeme dosiahnuť dôležité veci,“ dodal Messi.

Veľkú radosť z jeho výkonu neskrýval argentínsky tréner Alejandro Sabella. „Aj keď na majstrovstvách sveta neskóroval, bol hlavnou postavou nášho útoku. Mať ho v tíme je požehnaním a všetci sa o neho musíme starať. Lionel hrá dobre takmer vždy, v poslednej dobe ale podáva obzvlášť dobré výkony,“ povedal Sabella.

Luis Figo

Pretvárka, pokrytectvo, korupcia... Figo už netúži byť prezidentom FIFA

21.05.2015 20:59

Sedemdesiatdeväťročnému despotovi na čele FIFA Seppovi Blatterovi postupne odchádzajú súperi z bojiska ešte pred začiatkom volebného boja.

Al-Wakrah, štadión

Podmienky robotníkov v Katare postavili do pozoru sponzorov FIFA

21.05.2015 11:26

Porušovanie ľudských práv pri výstavbe štadiónov pre potreby futbalových majstrovstiev sveta v Katare v roku 2022 nie je viac iba téma pre médiá a aktivistov.

Liverpool, Gerrard

Opona padá. Zo scény odchádzajú futbaloví romantici

21.05.2015 10:00

Odporúčame Sú symbolmi vernosti. Dlhoročnou zárukou nadštandardnej kvality. V krvi majú vodcovstvo, túžbu po úspechu, ale aj odhodlanie uprednostniť tímový úspech pred osobným.

Plyn

Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko prepoja plynovody

22.05.2015 10:16

Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko sa dohodli, že prepoja svoje plynové potrubné siete a umožnia medzi nimi spätný tok plynu.

seizmograf, zemetrasenie

V Británii bolo zemetrasenie so silou 4,2 stupňa

22.05.2015 10:01

Britský denník The Independent pre porovnanie uviedol, že toto zemetrasenie bolo 260-tisíc ráz slabšie ako aprílové zemetrasenie v Nepále o sile 7,8 stupňa.

Viktor Juščenko

Juščenko: Odháňajú nás ako dotieravú muchu

22.05.2015 09:30

EÚ má trvalý záujem o spoluprácu so šiestimi bývalými krajinami ZSSR. Je to aj jeden z hlavných bodov dvojdňového rokovania summitu Východného partnerstva.

Povodne na východnom Slovensku

Dieťa od Košíc sa utopilo v potoku

22.05.2015 09:05

Iba trojročný chlapec spadol vo štvrtok ráno do potoka Bodva v osade Jasov v okrese Košice-okolie.

Bleskové správy
  • 10:15

Srbský futbalista Srdjan Grabež predĺžil zmluvu so Spartakom Trnava do konca kalendárneho roka 2015.

• 09:40

Slovenská reprezentantka Paula Habovštiaková zvíťazila na atletických pretekoch v rakúskom Linzi v behu na 800 m časom 2:10,48 min.

• 08:30

Futbalisti Lokomotivu Moskva získali prvú trofej po ôsmych rokoch, keď vo finále zvíťazili nad Kubaňom Krasnodar 3:1 po predĺžení. Slovenský obranca Ján Ďurica nezasiahol do priebehu stretnutia.