Messi po prvom reprezentačnom hetriku: Vedel som, že góly prídu

Najlepší futbalista na svete Lionel Messi bol dlhodobo terčom kritiky za to, že v argentínskej reprezentácii podáva omnoho slabšie výkony ako v FC Barcelona. V stredajšom prípravnom zápase vo Švajčiarsku ale hviezdny útočník na tieto výtky razantne odpovedal a premiérovým hetrikom v národnom tíme zaistil juhoamerickej krajine výhru 3:1.

Lionel Messi
Lionel Messi.
Autor: SITA, AP

„Som veľmi šťastný. Vyhrali sme a tri góly sú pre mňa veľmi špeciálne,“ povedal Messi po zápase. „Odohral som dosť duelov, v ktorých som nedokázal skórovať, ale vedel som, že góly prídu,“ pokračoval držiteľ Zlatej lopty FIFA pre najlepšieho hráča na svete.

Vo Švajčiarsku Messi vykročil za prvým hetrikom v seniorskom reprezentačným tíme úvodným gólom v 20. minúte. Domáci talent Xherdan Shaqiri síce tesne po prestávke vyrovnal, v posledných dvoch minútach ale barcelonská hviezda podareným oblúčikom a premeneným pokutovým kopom strhla výhru na argentínskou stranu.

Videosumár zápasu Švajčiarsko – Argentína

Messi tak navýšil počet gólov v národnom tíme na 22 v 68 odohraných stretnutiach. Po zápase si tiež pochvaľoval prínos svojho útočného kolegu Sergia Agüera. „Rozumieme si výborne. A to ako na ihrisku, tak aj mimo neho. Dôležité je, že sa z nášho tímu stáva veľmi dobrá partia. Spoločne môžeme dosiahnuť dôležité veci,“ dodal Messi.

Veľkú radosť z jeho výkonu neskrýval argentínsky tréner Alejandro Sabella. „Aj keď na majstrovstvách sveta neskóroval, bol hlavnou postavou nášho útoku. Mať ho v tíme je požehnaním a všetci sa o neho musíme starať. Lionel hrá dobre takmer vždy, v poslednej dobe ale podáva obzvlášť dobré výkony,“ povedal Sabella.

futbal, futbalová lopta, futbalová bránka, sieť, gól

Prešov trikrát za 52 sekúnd trafil brvno. Pozrite sa!

23.11.2014 10:38

Kurióznu pasáž priniesol zápas 1. FC Tatran Prešov - MŠK Rimavská Sobota (4:1) v 18. kole skupiny Východ druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže.

Erik Jendrišek

Jablonec chce Greguša z Ostravy a možno i Jendrišeka z Trnavy

22.11.2014 13:20

Šéf českého prvoligového futbalového klubu Baumit Jablonec Miroslav Pelta má počas zimného prestupového obdobia v úmysle výrazne posilniť káder.

Ondrej Duda,

Duda hrdinom Legie, chvália 19-ročného Slováka Poliaci

22.11.2014 08:16

Futbalisti Legie Varšava potvrdili líderskú pozíciu v poľskej Ekstraklase piatkovým hladkým víťazstvom na trávniku GKS Belchatów 3:0.

Dážď, zima, sneh

Na strednom a východnom Slovensku má snežiť

24.11.2014 16:32

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa pred snežením pre stredné Slovensko a západnú časť východného Slovenska.

Andrej Babiš

V obálke pre Babiša bola smrteľná dávka jedu

24.11.2014 16:15

V obálke pre českého ministra financií Andreja Babiša bola smrteľná dávka jedu.

Chuck Hagel

Americký minister obrany odstupuje

24.11.2014 15:47

Americký minister obrany Chuck Hagel podal demisiu. Informoval o tom na svojom serveri americký denník New York Times.

OBU jednotka, mytny system, myto, palubná jednotka

KDH považuje tender na overovanie mýta kartami za predražený

24.11.2014 15:44

Tender NDS na overovanie platieb palivovými kartami za mýto je podľa KDH predražený a "nesie všetky znaky korupcie".

Bleskové správy
  • 16:14

Nepotrvá dlho a tréner Carlo Ancelotti predĺži zmluvu vo futbalovom Reale Madrid. Podľa denníka Marca sa už začali rozhovory na túto tému medzi zástupcami kráľovského veľkoklubu a 55-ročným Talianom. Ešte pred koncom kalendárneho roka by malo dôjsť k dohode o predĺžení kontraktu do 30. júna 2017.

• 15:47

Český hokejový útočník Radek Bonk bez súťažného diania na ľade vydržal iba niekoľko mesiacov, po májovom oficiálnom konci kariéry v pozícii kapitána extraligového Třinca nastúpil 38-ročný center v majstrovstvách kraja (4. liga) za HC Kopřivnice, kde s hokejom začínal.