Messi po prvom reprezentačnom hetriku: Vedel som, že góly prídu

Najlepší futbalista na svete Lionel Messi bol dlhodobo terčom kritiky za to, že v argentínskej reprezentácii podáva omnoho slabšie výkony ako v FC Barcelona. V stredajšom prípravnom zápase vo Švajčiarsku ale hviezdny útočník na tieto výtky razantne odpovedal a premiérovým hetrikom v národnom tíme zaistil juhoamerickej krajine výhru 3:1.

Lionel Messi
Lionel Messi.
Autor: SITA, AP

„Som veľmi šťastný. Vyhrali sme a tri góly sú pre mňa veľmi špeciálne,“ povedal Messi po zápase. „Odohral som dosť duelov, v ktorých som nedokázal skórovať, ale vedel som, že góly prídu,“ pokračoval držiteľ Zlatej lopty FIFA pre najlepšieho hráča na svete.

Vo Švajčiarsku Messi vykročil za prvým hetrikom v seniorskom reprezentačným tíme úvodným gólom v 20. minúte. Domáci talent Xherdan Shaqiri síce tesne po prestávke vyrovnal, v posledných dvoch minútach ale barcelonská hviezda podareným oblúčikom a premeneným pokutovým kopom strhla výhru na argentínskou stranu.

Videosumár zápasu Švajčiarsko – Argentína

Messi tak navýšil počet gólov v národnom tíme na 22 v 68 odohraných stretnutiach. Po zápase si tiež pochvaľoval prínos svojho útočného kolegu Sergia Agüera. „Rozumieme si výborne. A to ako na ihrisku, tak aj mimo neho. Dôležité je, že sa z nášho tímu stáva veľmi dobrá partia. Spoločne môžeme dosiahnuť dôležité veci,“ dodal Messi.

Veľkú radosť z jeho výkonu neskrýval argentínsky tréner Alejandro Sabella. „Aj keď na majstrovstvách sveta neskóroval, bol hlavnou postavou nášho útoku. Mať ho v tíme je požehnaním a všetci sa o neho musíme starať. Lionel hrá dobre takmer vždy, v poslednej dobe ale podáva obzvlášť dobré výkony,“ povedal Sabella.

futbal, bránka, ilustračná

Búrlivé dianie v Šali. Členov klubu nepustili na konferenciu

18.04.2015 10:24

Vo futbalovom klube Slovan Duslo Šaľa to už dlhšie vrie v súvislosti s obsadením funkcionárskych postov.

Javier Pastore

Ani Ronaldo, ani Messi. Podľa Cantonu je najlepším hráčom sveta niekto iný

14.04.2015 20:56

Niekdajší francúzsky futbalový reprezentant a legenda anglického klubu Manchester United Eric Cantona opäť zaujal nezvyčajnými názormi

Messi vďačí synovi za to, že sa nezbláznil

14.04.2015 19:10

Argentínsky futbalový idol Lionel Messi poodhalil jedno z tajomstiev svojej "trinástej komnaty."

pápež František, Sergio Mattarella

Pápež František: Európa by mala Taliansku pomôcť s náporom utečencov

18.04.2015 20:18

Európa by mala Taliansku viac pomáhať pri zvládaní náporu utečencov, vyhlásil pápež František. Len za posledných 6 dní ich priplávalo 11-tisíc.

Robert Fico

Fico rokoval so živnostníkmi. Chce prerušiť proces reštrukturalizácie Váhostavu

18.04.2015 18:37, aktualizované: 22:01

Vláda Roberta Fica prerušuje proces reštrukturalizácie Váhostavu. Dohodla sa na tom po rokovaní premiéra Fica so Slovenským živnostenským zväzom.

Pavol Frešo

SDKÚ: Kauza Váhostav je kolosálnym zlyhaním Ficovej vlády

18.04.2015 18:01

Nadchádzajúce parlamentné voľby, finančná situácia strany, ale i kauza Váhostav boli témou sobotňajšieho rokovania Ústrednej rady SDKÚ v Strečne.

Lucia Žitňanská

Žitňanská: Svoje dlhy majú splatiť majitelia Váhostavu, nie štát

18.04.2015 15:57

Lucia Žitňanská (Most-Híd) tvrdí, že nikdy nebude v kauze Váhostav súhlasiť s návrom Roberta Fica, že štát má odkúpiť pohľadávky súkromnej firmy.

Bleskové správy
  • 22:20

PSV Eindhoven oslavuje 22. majstrovský titul v najvyššej holandskej futbalovej súťaži, prvý od roku 2008. Zverenci trénera Phillipa Cocua spravili posledný krok v sobotňajšom domácom dueli proti Heerenveenu, ktorý vyhrali 4:1.

• 21:22

Futbalisti Arsenalu Londýn si po roku opäť zahrajú vo finále Anglického pohára (FA Cupu). Zverenci trénera Arséna Wengera budú mať šancu na obhajobu trofeje po tom, ako v sobotňajšom semifinálovom dueli zdolali druholigový Reading 2:1 po predĺžení.

• 20:35

Volejbalistky VK Slávia EU Bratislava získali pätnásty titul slovenských šampiónok, vo finále zdolali VK Spišská Nová Ves 3:1 na zápasy. Slávistky v sobotu zvíťazili na palubovke Spišiačok tesne 3:2 (-22, -21, 23, 17, 9).