Messi po prvom reprezentačnom hetriku: Vedel som, že góly prídu

Najlepší futbalista na svete Lionel Messi bol dlhodobo terčom kritiky za to, že v argentínskej reprezentácii podáva omnoho slabšie výkony ako v FC Barcelona. V stredajšom prípravnom zápase vo Švajčiarsku ale hviezdny útočník na tieto výtky razantne odpovedal a premiérovým hetrikom v národnom tíme zaistil juhoamerickej krajine výhru 3:1.

Lionel Messi
Lionel Messi.
Autor: ,

„Som veľmi šťastný. Vyhrali sme a tri góly sú pre mňa veľmi špeciálne,“ povedal Messi po zápase. „Odohral som dosť duelov, v ktorých som nedokázal skórovať, ale vedel som, že góly prídu,“ pokračoval držiteľ Zlatej lopty FIFA pre najlepšieho hráča na svete.

Vo Švajčiarsku Messi vykročil za prvým hetrikom v seniorskom reprezentačným tíme úvodným gólom v 20. minúte. Domáci talent Xherdan Shaqiri síce tesne po prestávke vyrovnal, v posledných dvoch minútach ale barcelonská hviezda podareným oblúčikom a premeneným pokutovým kopom strhla výhru na argentínskou stranu.

Videosumár zápasu Švajčiarsko – Argentína

Messi tak navýšil počet gólov v národnom tíme na 22 v 68 odohraných stretnutiach. Po zápase si tiež pochvaľoval prínos svojho útočného kolegu Sergia Agüera. „Rozumieme si výborne. A to ako na ihrisku, tak aj mimo neho. Dôležité je, že sa z nášho tímu stáva veľmi dobrá partia. Spoločne môžeme dosiahnuť dôležité veci,“ dodal Messi.

Veľkú radosť z jeho výkonu neskrýval argentínsky tréner Alejandro Sabella. „Aj keď na majstrovstvách sveta neskóroval, bol hlavnou postavou nášho útoku. Mať ho v tíme je požehnaním a všetci sa o neho musíme starať. Lionel hrá dobre takmer vždy, v poslednej dobe ale podáva obzvlášť dobré výkony,“ povedal Sabella.

Beckham, MLS

Futbal v zámorí láka. Viac ako NHL či NBA

29.07.2015 18:10

Keď sa tvorcovia oficiálneho filmu k majstrovstvám sveta 1994 pred štartom šampionátu pýtali náhodne vybraných Američanov, čo vedia o futbale, dostali zaujímavé odpovede. Vlastne, nedostali.

Michel Platini

Platini potvrdil, že sa bude uchádzať o post prezidenta FIFA

29.07.2015 14:18, aktualizované: 15:30

Šéf Európskej futbalovej únie Michel Platini v stredu potvrdil, že bude kandidovať na prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie.

Marcos Rojo

Rojo má neplatný pas a nemôže hrať. Van Gaal mu naparil brutálnu pokutu

29.07.2015 08:42

Argentínsky futbalový obranca v službách anglického klubu Manchester United Marcos Rojo zatiaľ neodohral v príprave na novú sezónu ani minútu.

automaty, beľuša, závislosť, automat

Boj s hazardom vyhralo Brno po piatich rokoch

30.07.2015 06:00

Mesto sa peňazí z hracích automatov rado vzdalo, uviedol v rozhovore Matěj Hollan. Štát sa začal správať uvedomelejšie a veľa obcí v Česku ruší formy hazardu.

Suezský prieplav, Suez, Egypt

Egypt: Nový Suezský prieplav sa podarilo dokončiť v predstihu

29.07.2015 22:17

Práce na rozšírení Suezského prieplavu sa po 11 mesiacoch podarilo zavŕšiť.

zostrelenie, lietadlo, boeing, ukrajina, MH17

Rusko vetovalo návrh rezolúcie o zriadení tribunálu pre prípad MH17

29.07.2015 22:02, aktualizované: 23:03

Rusko v stredu podľa očakávaní vetovalo návrh rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN o vytvorení medzinárodného trestného tribunálu pre vojnové zločiny.

malajzijské lietadlo, protest

Trosky lietadla na Réunione vyvolali dohady o nájdení vraku letu MH370

29.07.2015 21:49

Časť trosiek lietadla nájdená v stredu pri ostrove Réunion v juhozápadnej časti Indického oceánu podnietila dohady o možnom spojení s letom MH370.

Bleskové správy
  • 22:51

Po ôsmich sezónach končí pôsobenie v tíme zámorskej hokejovej NHL New Jersey Devils útočník Dainius Zubrus.

• 22:09

Francúzsky tvorca hry futbalového klubu Olympique Lyon Clément Grenier vynechá zo zdravotných dôvodov ďalšie štyri mesiace, tentokrát ho zradilo stehno.

• 21:23

Vedenie KHL plánuje v sezóne 2015/2016 rozdeliť medzi kluby sumu približne 180 miliónov rubľov, čo je v súčasnosti približne 2,76 milióna eur. Referuje o tom R-Sport.