Messi po prvom reprezentačnom hetriku: Vedel som, že góly prídu

Najlepší futbalista na svete Lionel Messi bol dlhodobo terčom kritiky za to, že v argentínskej reprezentácii podáva omnoho slabšie výkony ako v FC Barcelona. V stredajšom prípravnom zápase vo Švajčiarsku ale hviezdny útočník na tieto výtky razantne odpovedal a premiérovým hetrikom v národnom tíme zaistil juhoamerickej krajine výhru 3:1.

Lionel Messi
Lionel Messi.
Autor: SITA, AP

„Som veľmi šťastný. Vyhrali sme a tri góly sú pre mňa veľmi špeciálne,“ povedal Messi po zápase. „Odohral som dosť duelov, v ktorých som nedokázal skórovať, ale vedel som, že góly prídu,“ pokračoval držiteľ Zlatej lopty FIFA pre najlepšieho hráča na svete.

Vo Švajčiarsku Messi vykročil za prvým hetrikom v seniorskom reprezentačným tíme úvodným gólom v 20. minúte. Domáci talent Xherdan Shaqiri síce tesne po prestávke vyrovnal, v posledných dvoch minútach ale barcelonská hviezda podareným oblúčikom a premeneným pokutovým kopom strhla výhru na argentínskou stranu.

Videosumár zápasu Švajčiarsko – Argentína

Messi tak navýšil počet gólov v národnom tíme na 22 v 68 odohraných stretnutiach. Po zápase si tiež pochvaľoval prínos svojho útočného kolegu Sergia Agüera. „Rozumieme si výborne. A to ako na ihrisku, tak aj mimo neho. Dôležité je, že sa z nášho tímu stáva veľmi dobrá partia. Spoločne môžeme dosiahnuť dôležité veci,“ dodal Messi.

Veľkú radosť z jeho výkonu neskrýval argentínsky tréner Alejandro Sabella. „Aj keď na majstrovstvách sveta neskóroval, bol hlavnou postavou nášho útoku. Mať ho v tíme je požehnaním a všetci sa o neho musíme starať. Lionel hrá dobre takmer vždy, v poslednej dobe ale podáva obzvlášť dobré výkony,“ povedal Sabella.

Gabriel Batistuta

Bývalý kanonier Batistuta žiadal od lekára amputáciu oboch nôh

29.08.2014 21:17

Bývalá hviezda argentínskej futbalovej reprezentácie Gabriel Batistuta opísala obrovské trápenie, ktoré mala po ukončení aktívnej hráčskej kariéry v roku 2005.

Raúl García

Španieli omladzujú káder. Del Bosque povolal štvoricu nováčikov

29.08.2014 14:18

Španielsko po debakli na futbalových majstrovstvách sveta 2014 v Brazílii omladzuje káder svojej reprezentácie.

Cristiano Ronaldo

Najlepší Európan Ronaldo na pivo s Messim nechodí

28.08.2014 20:46

Portugalský útočník Cristiano Ronaldo sa stal najlepším futbalistom v Európe za sezónu 2013/2014.

pacient, čakáreň, nemocnica

Lekári špecialisti stále chýbajú, zmena je v nedohľadne

29.08.2014 20:00

Na vyšetrenie u niektorých špecialistov čakajú pacienti mesiace. Denník Pravda na to poukázal ešte minulý rok. Situácia sa odvtedy nezlepšila, skôr naopak.

bloček, bločky, bločková lotéria

Všetky vydávané bločky v krajine sa zmenia

Pokladničné bločky, ktoré každodenne prechádzajú rukami spotrebiteľov, dostanú nový obsah. Zmenu pripravujú daniari s cieľom zlepšiť výber daní.

výročie SNP

Spúšťal Slobodný slovenský vysielač a oznámil koniec vojny

29.08.2014 19:00

Mal iba dvadsať rokov, keď jeho hlas zaznel v rozhlase v Banskej Bystrici, aby ako prvý oznámil skončenie 2. svetovej vojny.

Zemetrasenie, otrasy

Grécko zasiahlo zemetrasenie, otrasy cítili aj v Aténach

29.08.2014 17:58

Juh Grécka zasiahlo zemetrasenie o sile 5,7 stupňa, otrasy boli citeľné aj v Aténach. Zatiaľ sa neobjavili správy o možných zranených či škodách.

Bleskové správy
  • 23:32

Futbal, Česko - 6. kolo: Brno - Teplice 1:1, za domácich odohral Kaščák celý zápas a videl ŽK, Jihlava - České Budějovice 0:0, Šulek od 86. min - Machovec celý duel.

• 23:09

Po Thomasovi Vermaelenovi a Jérémym Mathieuovi vystužil obranné rady futbalovej Barcelony v rámci letného prestupového okna aj Douglas Pereira dos Santos zo Sao Paula.