Slovensko
zajtra

O 18 °C

Messi po prvom reprezentačnom hetriku: Vedel som, že góly prídu

Najlepší futbalista na svete Lionel Messi bol dlhodobo terčom kritiky za to, že v argentínskej reprezentácii podáva omnoho slabšie výkony ako v FC Barcelona. V stredajšom prípravnom zápase vo Švajčiarsku ale hviezdny útočník na tieto výtky razantne odpovedal a premiérovým hetrikom v národnom tíme zaistil juhoamerickej krajine výhru 3:1.

Lionel Messi
Lionel Messi.
Autor: SITA, AP

„Som veľmi šťastný. Vyhrali sme a tri góly sú pre mňa veľmi špeciálne,“ povedal Messi po zápase. „Odohral som dosť duelov, v ktorých som nedokázal skórovať, ale vedel som, že góly prídu,“ pokračoval držiteľ Zlatej lopty FIFA pre najlepšieho hráča na svete.

Vo Švajčiarsku Messi vykročil za prvým hetrikom v seniorskom reprezentačným tíme úvodným gólom v 20. minúte. Domáci talent Xherdan Shaqiri síce tesne po prestávke vyrovnal, v posledných dvoch minútach ale barcelonská hviezda podareným oblúčikom a premeneným pokutovým kopom strhla výhru na argentínskou stranu.

Videosumár zápasu Švajčiarsko – Argentína

Messi tak navýšil počet gólov v národnom tíme na 22 v 68 odohraných stretnutiach. Po zápase si tiež pochvaľoval prínos svojho útočného kolegu Sergia Agüera. „Rozumieme si výborne. A to ako na ihrisku, tak aj mimo neho. Dôležité je, že sa z nášho tímu stáva veľmi dobrá partia. Spoločne môžeme dosiahnuť dôležité veci,“ dodal Messi.

Veľkú radosť z jeho výkonu neskrýval argentínsky tréner Alejandro Sabella. „Aj keď na majstrovstvách sveta neskóroval, bol hlavnou postavou nášho útoku. Mať ho v tíme je požehnaním a všetci sa o neho musíme starať. Lionel hrá dobre takmer vždy, v poslednej dobe ale podáva obzvlášť dobré výkony,“ povedal Sabella.

Ďalšie články
stoch

Stoch si zahrá vo finále pohára. Sme šťastní, vraví

19.04.2014 13:03

Slovenský futbalový reprezentant Miroslav Stoch si zahrá vo finále Gréckeho pohára.

hamšík

Benitez vraj považuje Hamšíka za kľúčového hráča a nepredá ho

18.04.2014 22:04

Tréner futbalistov SSC Neapol Rafael Benitez vyvrátil informácie talianskych médií, podľa ktorých klub spod Vezuva môže predať Mareka Hamšíka.

Samuel Slovák

Liberec hľadá trénera, skloňujú sa aj mená Samuela Slováka či Adriána Guľu

18.04.2014 20:14

V súvislosti s nečakaným koncom trénera Jaroslava Šilhavého na lavičke futbalistov českého tímu Slovan Liberec sa ako možné mená jeho nástupcov skloňujú aj niektoré slovenské.

Gareth Bale, gól

Kto potrebuje Ronalda? znie po úchvatnom sóle Bala v El Clásicu

17.04.2014 08:36

Hráči Realu Madrid si užili triumf v pohári i 227. edícii El Clásica proti Barcelone, ale hneď myslel aj na ďalšie tohtosezónne ciele.

Bleskové správy
  • 14:27

Záchranné tímy v sobotu našli 13. obeť lavíny, ktorá sa v piatok odtrhla na svahu Mount Everestu a zasiahla skupinu nepálskych horských vodcov. Ďalší traja šerpovia sú naďalej nezvestní.

• 13:07

Slovenský tenista Ivo Klec prehral v 1. kole kvalifikácie na turnaji ATP v Bukurešti (dotácia 485 760 eur, antuka vonku) s rovnako nenasadeným Rakúšanom Michaelom Linzerom za 56 minút 4:6, 0:6.

• 12:34

Slovenské hádzanárske juniorky sa s kvalifikáciou MS rozlúčili prehrou so Srbskom 19:27 (8:15) a v tabuľke obsadili poslednú 4. priečku.