Messi po prvom reprezentačnom hetriku: Vedel som, že góly prídu

Najlepší futbalista na svete Lionel Messi bol dlhodobo terčom kritiky za to, že v argentínskej reprezentácii podáva omnoho slabšie výkony ako v FC Barcelona. V stredajšom prípravnom zápase vo Švajčiarsku ale hviezdny útočník na tieto výtky razantne odpovedal a premiérovým hetrikom v národnom tíme zaistil juhoamerickej krajine výhru 3:1.

Lionel Messi
Lionel Messi.
Autor: ,

„Som veľmi šťastný. Vyhrali sme a tri góly sú pre mňa veľmi špeciálne,“ povedal Messi po zápase. „Odohral som dosť duelov, v ktorých som nedokázal skórovať, ale vedel som, že góly prídu,“ pokračoval držiteľ Zlatej lopty FIFA pre najlepšieho hráča na svete.

Vo Švajčiarsku Messi vykročil za prvým hetrikom v seniorskom reprezentačným tíme úvodným gólom v 20. minúte. Domáci talent Xherdan Shaqiri síce tesne po prestávke vyrovnal, v posledných dvoch minútach ale barcelonská hviezda podareným oblúčikom a premeneným pokutovým kopom strhla výhru na argentínskou stranu.

Videosumár zápasu Švajčiarsko – Argentína

Messi tak navýšil počet gólov v národnom tíme na 22 v 68 odohraných stretnutiach. Po zápase si tiež pochvaľoval prínos svojho útočného kolegu Sergia Agüera. „Rozumieme si výborne. A to ako na ihrisku, tak aj mimo neho. Dôležité je, že sa z nášho tímu stáva veľmi dobrá partia. Spoločne môžeme dosiahnuť dôležité veci,“ dodal Messi.

Veľkú radosť z jeho výkonu neskrýval argentínsky tréner Alejandro Sabella. „Aj keď na majstrovstvách sveta neskóroval, bol hlavnou postavou nášho útoku. Mať ho v tíme je požehnaním a všetci sa o neho musíme starať. Lionel hrá dobre takmer vždy, v poslednej dobe ale podáva obzvlášť dobré výkony,“ povedal Sabella.

Adam Nemec

Adam Nemec do holandského klubu Willem II Tilburg, pred ME chce hrať

01.09.2015 11:54

Adam Nemec ukončil svoje pôsobenie v FC New York City a podpísal kontrakt na jeden rok s holandským prvoligovým klubom Willem II Tilburg.

Marek Hamšík

Šéf Neapola De Laurentiis zmietol zo stola ponuku Juventusu za Hamšíka

01.09.2015 11:42

Juventus Turín si "robil chúťky" na Mareka Hamšíka. Jeho miliónové ponuky však v Neapole nebrali príliš vážne.

Róbert Pich

Pich sníval o Taliansku, nakoniec prestupuje do Nemecka

01.09.2015 08:08

Slovenský futbalista Róbert Pich mení dres. Z poľského Slasku Vroclav zamieril do Nemecka, kde podpísal trojročný kontrakt s účastníkom II. bundesligy 1. FC Kaiserslautern.

Budapešť, utečenci, vlaky

Vo vlaku v Břeclavi zadržala česká polícia vyše 200 utečencov

01.09.2015 11:50

Vyše 200 migrantov zadržala v noci česká polícia na železničnej stanici v juhomoravskom meste Břeclav vo vlakoch z Rakúska a Maďarska.

plyn, Rusko, Ukrajina

Slovensko sa neobáva plynovej krízy

01.09.2015 10:47

Slovensko sa nemusí obávať prípadnej plynovej krízy, ktorá by mohla vypuknúť vzhľadom na vyostrené vzťahy medzi Ruskom a Ukrajinou.

wall street

Americké akcie majú za sebou mesiac strát

01.09.2015 10:40

Akcie v Spojených štátoch v pondelok klesli a zakončili tak svoj najhorší mesiac od roku 2012.

utečenci, migranti

Čech v Rakúsku pašoval utečencov, hrozí mu desať rokov

01.09.2015 10:31

Mladíka z Českej republiky obvinila polícia v Rakúsku z pašovania utečencov. Hrozí mu až desať rokov väzenia.

Bleskové správy
  • 11:38

Ani dve ponuky od anglického druholigového futbalového klubu Hull City nepresvedčili predstaviteľov poľskej Legie Varšava, aby zo svojich radov pustili slovenského brankára Dušana Kuciaka.

• 10:41

Bývalý mládežnícky slovenský reprezentant Martin Bukata už je futbalistom poľského prvoligového klubu Piast Gliwice.

• 20:50

Prestavba útoku FC Liverpool pokračuje aj ďalej. Súčasťou kádra anglického klubu, už nie je Fabio Borini. Taliansky zakončovateľ prestúpil v pondelok do Sunderlandu.