Messi po prvom reprezentačnom hetriku: Vedel som, že góly prídu

Najlepší futbalista na svete Lionel Messi bol dlhodobo terčom kritiky za to, že v argentínskej reprezentácii podáva omnoho slabšie výkony ako v FC Barcelona. V stredajšom prípravnom zápase vo Švajčiarsku ale hviezdny útočník na tieto výtky razantne odpovedal a premiérovým hetrikom v národnom tíme zaistil juhoamerickej krajine výhru 3:1.

Lionel Messi
Lionel Messi.
Autor: SITA, AP

„Som veľmi šťastný. Vyhrali sme a tri góly sú pre mňa veľmi špeciálne,“ povedal Messi po zápase. „Odohral som dosť duelov, v ktorých som nedokázal skórovať, ale vedel som, že góly prídu,“ pokračoval držiteľ Zlatej lopty FIFA pre najlepšieho hráča na svete.

Vo Švajčiarsku Messi vykročil za prvým hetrikom v seniorskom reprezentačným tíme úvodným gólom v 20. minúte. Domáci talent Xherdan Shaqiri síce tesne po prestávke vyrovnal, v posledných dvoch minútach ale barcelonská hviezda podareným oblúčikom a premeneným pokutovým kopom strhla výhru na argentínskou stranu.

Videosumár zápasu Švajčiarsko – Argentína

Messi tak navýšil počet gólov v národnom tíme na 22 v 68 odohraných stretnutiach. Po zápase si tiež pochvaľoval prínos svojho útočného kolegu Sergia Agüera. „Rozumieme si výborne. A to ako na ihrisku, tak aj mimo neho. Dôležité je, že sa z nášho tímu stáva veľmi dobrá partia. Spoločne môžeme dosiahnuť dôležité veci,“ dodal Messi.

Veľkú radosť z jeho výkonu neskrýval argentínsky tréner Alejandro Sabella. „Aj keď na majstrovstvách sveta neskóroval, bol hlavnou postavou nášho útoku. Mať ho v tíme je požehnaním a všetci sa o neho musíme starať. Lionel hrá dobre takmer vždy, v poslednej dobe ale podáva obzvlášť dobré výkony,“ povedal Sabella.

Milan Baroš

Vráti sa do Ostravy klubová legenda? Baník lanári kanoniera Baroša

23.09.2014 09:40

Bývalý český reprezentačný útočník Milan Baroš je údajne veľmi blízko k podpisu zmluvy s vedením futbalistov Baníka Ostrava.

kvalifikácia ME 2016, Robert Mak

Mak je naďalej v skvelej forme, V Grécku dal už tretí ligový gól

23.09.2014 08:42

Slovenský futbalový reprezentant Róbert Mak rozhodol o víťazstve PAOK-u Solún 1:0 na ihrisku Panetolikosu vo 4. kole najvyššej gréckej dlhodobej súťaže.

Slovan, fanúšikovia

Hrozný mesiac pre Slovan. Zdolal iba Modranku a Banskú Bystricu

22.09.2014 13:35

Nie najvydarenejší mesiac má za sebou úradujúci slovenský futbalový šampión ŠK Slovan Bratislava.

Nicolas Sarkozy

Francúzom som nikdy neklamal, tvrdí Sarkozy

23.09.2014 12:11

Francúzsky exprezident Nicolas Sarkozy v pondelok potvrdil, že jeho piatkové oznámenie o návrate do politiky nebolo voľbou ale povinnosťou, ktorú cítil voči svojej krajine.

Renáta Zmajkovičová

Zmajkovičová navrhuje zákaz predaja nezdravých potravín v školách

23.09.2014 12:10

Podpredsedníčka NR SR Renáta Zmajkovičová (Smer) chce zakázať predaj nevhodných potravín pre deti v školských bufetoch a automatoch.

Suchoj T-50

Izrael nad Golanskými výšinami zostrelil sýrske lietadlo

23.09.2014 12:01

Izraelská armáda zostrelila v utorok sýrske bojové lietadlo, ktoré narušilo izraelský vzdušný priestor.

petícia, Sedembolestná Panna Mária

Petície po novom aj cez internet

23.09.2014 12:00

Petície by sa mali od budúceho roku podávať elektronicky cez Ústredný portál verejnej správy. Na to budú jej signatári potrebovať zaručený elektronický podpis.

Bleskové správy
  • 11:53

Serena Williamsová nedohrala svoj prvý zápas po triumfe na newyorských grandslamových US Open. Líderka svetového rebríčka v utorok v 2. kole na turnaji WTA v čínskom Wu-chane za stavu 6:5 po 65 minútach predčasne podala ruku Francúzke Alizé Cornetovej.

• 11:27

Martin Kližan neuspel v utorňajšom dueli dvoch kvalifikantov v 1. kole hlavnej súťaže na turnaji ATP v čínskom Šen-čene. Proti Srbovi Viktorovi Troickému odstúpil po 109 minútach za stavu 7:5, 1:6, 0:3.

• 10:50

Slovenský hokejový rozhodca Vladimír Baluška sa predstaví na prelome rokov na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov v kanadských mestách Toronto a Montreale.