Nevídané! Tottenham zdolal Reading 6:4

Futbalisti Tottenhamu vyhrali v anglickej lige v málo vídanej prestrelke nad Readingom 6:4, pričom hlavná hviezda zápasu Dimitar Berbatov strelila štyri góly. Londýnčania sú pri streleckej chuti, keďže v poslednom kole strelili päť gólov.

29.12.2007 20:16

Diváci na štadióne White Hart Lane zažili poriadne divoký zápas, a hlavne v poslednej dvadsaťminútovke, keď padlo sedem gólov. Reading viedol v 74. minúte po druhom góle Kitsona 4:3, no za domácich sa trafil Malbranque a okamžite vyrovnal. Piaty presný zásah pridal Defoe. Robbie Keane zahrával pokutový kop, gólman hostí loptu vyrazil, no anglický reprezentant Defoe dorazil. Šiesty gól stretnutia pridal hrdina Berbatov. Bulhar mal pred duelom na svojom konte štyri góly, teraz má dvojnásobok.

Darilo sa aj ďalšiemu londýnskemu klubu – Chelsea. The Blues v zostave bez českého brankára Petra Čecha sa však v súboji s Newcastlom poriadne natrápili a o ich výhre rozhodol v 87. Kalou, hoci z ofsajdu! „Bol to jasný ofsajd o dva či tri metre. Nechápem, ako to nemohol asistent vidieť. Hrali sme veľmi dobre, ale zápas rozhodlo niečo, čo nemôžeme ovplyvniť,“ hneval sa kouč strák Sam Allardyce.

Do 19. kola prvý tím v tabuľke Manchester United prehral na pôde West Hamu 1:2, hoci ešte v 77. minúte vyhrával. Červení diabli sa pritom ujali vedenia už v 14. minúte, kedy sa do streleckej listiny zapísal portugalský futbalista Cristiano Ronaldo a s trinástimi gólmi aj naďalej kraľuje tabuľke strelcov Premier league. V druhom dejste mohol pridať aj štrnásty zásah, no nepremenil pokutový kop. Nedáš-dostaneš tak opäť raz platil. Hlavička Antona Ferdinanda, brata hviezdy ManU Ria, zariadila vyrovnanie, a tri body pre ďalší londýnsky klub zariadil Uspon.

Arsenal sa po výhre 4:1 na ihrisku Evertonu dostal opäť do čela ligy. Kanonierom pomohol práve West Ham, ktorý zdolal ManU. The Gunners sa tak zavŕšili fantastický deň londýnskych tímov, keď sa už pred nimi radovali Chelsea, Tottenham a spomenutý West Ham.

Anglicko, 20. kolo Premier league:
FC Chelsea – Newcastle 2:1 (1:0)

Góly: 28. Essien, 87. S. Kalou – 55. Butt, 41 751 divákov
Sunderland – Bolton 3:1 (2:1)
Góly: 13. Richardson, 32. Jones, 90. Murphy – 41. Diouf, 42 058 divákov
Stanislav Varga (Sunderland) nebol ani na lavičke náhradníkov. Ľubomír Michalík sedel iba na lavičke náhradníkov, Zoltán Harsányi (obaja Bolton) nefiguroval na zápasovej súpiske.
Birmingham – Fulham 1:1 (0:1)
Góly: 55. S. Larsson – 8. Bocanegra, ČK: 79. Bouazza (Fulham), 28 923 divákov
Portsmouth – Middlesbrough 0:1 (0:1)
Gól: 20. Sanli, 20 089 divákov
Tottenham – Reading 6:4 (1:1)
Góly: 7., 63., 73. a 83. Berbatov, 76. Malbranque, 79. Defoe – 69., 74. Kitson, 16. K. Cissé, 53. Ingimarsson,
36 178 divákov
West Ham – Manchester United 2:1 (0:1)
Góly: 77. A. Ferdinand, 82. Upson – 14. C. Ronaldo, 34 966 divákov
Wigan – Aston Villa 1:2 (1:0)
Góly: 28. Bramble – 55. Davies, 70. Agbonlahor, 18 806 divákov
Everton – Arsenal Londýn 1:4 (1:0)
Góly: 19. T. Cahill – 47. a 58. Eduardo, 78. Adebayor, 90. Rosický, ČK: 84. Arteta – 74. Bendtner, 39 443 divákov