Mintál s Vittekom neudržali Norimberg v bundeslige

Futbalisti Norimbergu vrátane slovenských reprezentantov Mareka Mintála a Róberta Vitteka vypadli do druhej nemeckej ligy. Odsúdila ich k tomu prehra 0:2 v zápase posledného kola bundesligy so Schalke.

17.05.2008 19:47
Fanúšikovia 1. FC Norimberg Foto:
Fanúšikovia 1. FC Norimberg

Norimberg musel k vytúženej záchrane doma zdolať o Ligu majstrov bojujúce Schalke a zároveň dúfať, že Bielefeld nezíska ani bod na ihrisku minuloročného šampióna Stuttgartu. Ani jedna z podmienok však nevyšla. Už po 20 minútach totiž brazílsky stopér Bordon pri rohu prehlavičkoval českého útočníka Kollera a poslal Schalke do vedenia, ktoré hostia už nepustili. Navyše po hodine hry znovu udrel Bordon, ktorý dorazil do siete Panderov priamy kop.

Norimbergu k vyrovnaniu nepomohli ani slovenskí reprezentanti. Prvý polčas odohral Marek Mintál, ktorého na druhých 45 minút nahradil Róbert Vittek.

Bielefeld tiež prekvapil, keď dlho viedol nad Stuttgartom. Obhajca titulu síce dokázal v závere zápas otočiť, ale dve minúty pred koncom Bielefeld vyrovnal na konečných 2:2. Teší sa tak z udržania sa v lige.

V poslednom kola padli dva hetriky. Najlepší ligový strelec Luca Toni tromi gólmi pomohol už istému majstrovi Bayernu Mníchov k výhre 4:1 nad Herthou Berlín. Úlohu najlepšieho hráča ligy splnil Ribéry, ktorý Tonimu prihral na dva góly a sám jeden pridal.

Tromi gólmi sa prezentoval aj Peruánec Guerrero, ktorý prispel Hamburgu ku kanonáde 7:0 do siete Karlsruhe.

Veľkú šancu zahrať si v nasledujúcej sezóne Pohár UEFA nevyužil Bayer Leverkusen, ktorého dres oblieka ďalší slovenský legionár Vratislav Greško. Ten striedal krátko po víťaznom góle hráčov Werderu Brémy v 81. min. Miestenku v budúcom ročníku Ligy majstrov si zabezpečili Werder Brémy a Schalke 04.

Nedarilo sa ani Bochumu so Slovákom Stanislavom Šestákom, ktorý nestačil na Hansu Rostock (1:2). Druhú najvýznamnejšiu európsku futbalovú pohárovú súťaž Pohár UEFA si v nasledujúcom ročníku zahrajú Hamburg a Wolfsburg.

34. kolo:

Borussia Dortmund – VfL Wolfsburg 2:4 (1:2)
Góly:
25. a 69. Frei – 3. Riether, 6. Marcelinho, 62. Schäfer, 76. Grafite

Hamburg – Karlsruhe 7:0 (3:0)
Góly:
34., 43. a 49. Guerrero, 78. a 89. Olič, 23. Van der Vaart (z 11 m), 57. Trochowski

Hannover 96 – Energie Cottbus 4:0 (2:0)
Góly:
23. Bruggink, 45. Štajner, 59. Vinicius, 90. Balitsch

Frankfurt – MSV Duisburg 4:2 (3:0)
Góly:
15. a 37. Fenin, 13. Amanatidis, 78. Heller – 59. Niculescu, 86. Daun

VfB Stuttgart – Arminia Bielefeld 2:2 (0:1)
Góly:
75. Gomez (z 11 m), 85. Fischer – 10. Tesche, 87. Eigler

Bayer Leverkusen – Werder Brémy 0:1 (0:0) – Vratislav Greško (Leverkusen) hral do 81. min
Gól:
80. Rosenberg

VfL Bochum – Hansa Rostock 1:2 (1:1) – Stanislav Šesták (Bochum) odohral celé stretnutie
Góly:
36. Mavraj – 40. Kern, 77. Bartels

Norimberg – Schalke 04 0:2 (0:1) – Marek Mintál hral do 45. min, keď ho na ihrisku nahradil Róbert Vittek (obaja Norimberg)