Mintál: Nie je to také vážne

Slovenský futbalista nemeckého Norimbergu Marek Mitnál si môže oddýchnuť. Jeho zranenie z finále Nemeckého pohára totiž nie je tak vážne ako sa zdalo, no s určitosťou vynechá kvalifikačný zápas o postup na ME proti Nemecku, ktorý je na programe na budúci týždeň v Hamburgu.

27.05.2007 14:13

Najlepší strelec bundesligy z roku 2005 sa v dueli so Stuttgartom najskôr presadil strelecky, keď v 27. minúte vyrovnával na 1:1, no už o štyri minútky sa po brutálnom faule portugalského obrancu zvíjal od bolesti na zemi a zápas sa preňho skončil.

Podľa prvých odhadov si mohol Mintál vážne poškodiť krížové väzy v kolene, no ďalšie vyšetrenia to nepotvrdili. „Nie je to tak vážne,“ prezradil Mintál na klubovej párty v berlínskom hoteli.

Presný rozsah zranenia však nepozná ani samotný hráč – lekári ho určia za niekoľko dní. Podľa nedeľňajšej správy viacerých nemeckých médií má 29-ročný rodák z Bytčice Mintál, ktorý sa v pondelok radoval z narodenia syna Sebastiana, pred sebou ďalšiu vynútenú prestávku, a to na niekoľko týždňov – zatiaľ bez presnejšej špecifikácie odhadovanej doby liečenia. Mintál sám z tohto dôvodu údajne už potvrdil neúčasť v Hamburgu, ale k dispozícii by mal byť rekonvalescent Róbert Vittek, ktorý v 64. finále DFB-Pokalu napokon nesedel ani na lavičke víťazného tímu rovnako ako Vratislav Greško. Obaja v apríli mali ťažkosti so svalovým zranením stehna.