Messi sa po návrate do dresu Barcelony predviedol dvoma gólmi

Futbalisti Barcelony počas prípravného turné po Ázii zdolali výber kórejskej ligy 5:2. Dvomi gólmi pomohol hviezdny Argentínčan Lionel Messi, ktorý nastúpil po prvý raz od majstrovstiev sveta.

04.08.2010 19:08
Lionel Messi Foto: ,
Lionel Messi.

Najlepší futbalista sveta za minulý rok pritom pôvodne vôbec nemal hrať, no promotéri akcie si jeho účasť na ihrisku vyžiadali. Messi do hry zasiahol po polhodine a predviedol sedemnásťminútové predstavenie, okorenené dvomi gólmi, ktoré Barcelone zariadili polčasové vedenie 3:2.

Španielsky majster totiž dvakrát prehrával. Prvýkrát inkasoval hneď v úvodnej minúte, keď náhradný brankár Pinto hrubo chyboval a mimo šestnástky podbehol nakopávanú loptu. Po vyrovnaní Ibrahimovičom sa kórejský výber dostal znovu do vedenia po hlavičke skúseného reprezentanta I Tong-kuka.

Messiho druhý gól

Potom začal úradovať Messi. Najprv si nabehol na prihrávku za obranu a obstrelil brankára. Tesne pred polčasom predviedol svoju typickú akciu, keď zatiahol loptu po pravej strane, kľučkou sa uvoľnil a ľavačkou poslal loptu k žrdi. Do druhého polčasu už nenastúpil a len sledoval, ako Victor Sánchez a Jonathan Soriano zvýšili na konečných 5:2 pre katalánsky tím.

V kádri Barcelony stále chýbajú španielski reprezentanti Iniesta, Xavi, Villa, Puyol, Busquets, Piqué a Valdés, ktorí sa triumfe na MS len začali s tréningom.