Kniha Euro 2016 je na pultoch

Len čo doznela zlatá eufória futbalistov Portugalska z titulu majstrov Európy, prichádza v týchto dňoch na knižný trh reprezentatívna publikácia EURO 2016.

Euro 2016
Euro 2016 v knižnom vydaní.

Jej autorom je náš kolega Michal Zeman, dlhoročný redaktor Pravdy a renomovaný športový publicista. Na 112 stranách pútavo približuje atmosféru záverečného turnaja majstrovstiev Európy, na ktorom mala premiéru aj slovenská reprezentácia.

Podrobne je zachytená jej úspešná cesta z kvalifikácie do Francúzska. Publikácia prináša i pohľad do histórie, všíma si účinkovanie slovenských futbalistov v mužstvách Československa, ktoré trikrát získali na ME medailu – najcennejšiu zlatú vybojovala silná generácia v Belehrade 1976.

Priaznivci futbalu nájdu v pamätnici všetko, čo potrebujú vedieť o najvýznamnejšom futbalovom sviatku roka. Predstavuje desať štadiónov i mestá, v ktorých sa hralo, ponúka profily najväčších osobností podujatia, vizitky 24 zúčastnených mužstiev, kompletný výsledkový servis, podrobné štatistiky i prehľad predchádzajúcich šampionátov.

Dianie na trávnikoch približuje dvesto farebných fotografií. Autor zúročil svoje bohaté skúsenosti, Euro 2016 je 15. športová publikácia z jeho pera, šiesta z MS alebo ME. Zúčastnil sa na desiatom futbalovom šampionáte, na ktorom bol akreditovaným spravodajcom. Prvý absolvoval práve vo Francúzsku na MS 1998.

Knižka vyšla v Ottovom nakladateľstve štyri dni po skončení finálového stretnutia, jej cena je 14,99 eura.

Frauke Petryová, AfD

Líderka nemeckých populistov zvažuje odchod z politiky

30.03.2017 17:46

Líderka nemeckej pravicovo-populistickej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD) Frauke Petryová zvažuje svoj odchod z politiky.

Vlak, koľaje, železnice

Železničná spoločnosť dostane nové vlaky z Vrútok

30.03.2017 17:36

Železničná spoločnosť Slovensko uzatvorila zmluvu s firmou ŽOS Vrútky o dodávke 21 dieselových motorových jednotiek.

británia, brexit, protest

Británia má plán, ako ukončiť legislatívnu nadradenosť EÚ

30.03.2017 17:31

Britská vláda predstavila hrubé obrysy toho, ako chce previesť viac než 12 000 právnych predpisov EÚ do britského práva, keď z Únie o dva roky vystúpi.

Benátky, karneval, masky, Námestie svätého Marka, Taliansko, kostýmy

Talianska polícia rozbila teroristickú bunku v Benátkach

30.03.2017 17:24

Členovia teroristickej skupiny, ktorých zadržala polícia v Benátkach, sa v telefonátoch vyjadrovali o možnosti odpáliť bombu na tamojšom moste Ponte di Rialto.

Bleskové správy
  • 18:18

    Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová prehrala za 162 minút 3:6, 6:4, 2:6 s tureckou kvalifikantkou Basak Eraydinovou v osemfinále na turnaji ITF v talianskom meste Santa Margherita di Pula.

  • 17:30

    Slovenská zjazdárka Petra Vlhová sa dočkala prvého víťazstva v kariére v alpskej kombinácii. V pretekoch v rámci majstrovstiev Slovinska v Krvavci zvíťazila v súčte super G a slalomového kola.

  • 16:52

    Slovenský niekdajší futbalový reprezentant Rastislav Michalík v júni definitívne zavesí kopačky na klinec. Štyridsaťtriročný stredopoliar v súčastnosti hráva v rodnom Staškove na Orave.

Ďalšie bleskové správy »