Pepe prišiel ako vyvrheľ a odišiel ako hrdina. Boh nás odmenil, tvrdí

Na majstrovstvá Európy prišiel stopér Pepe v úlohe nenávideného simulanta, s nálepkou, ktorú si vyslúžil po teatrálnom predstavení v májovom finále Ligy majstrov. Na šampionáte vo Francúzsku ale tridsaťtriročný futbalista patril k oporám Portugalska a nakoniec ho doviedol aj k zisku titulu.

Pepe
Portugalský obranca Pepe počas predzápasovej rozcvičky.
Autor: ,

Portugalci v nedeľu zdolali vo finále v Paríži 1:0 po predĺžení Francúzsko a Pepe bol ocenený ako najlepší hráč zápasu. Počas celého turnaja, v priebehu ktorého výber trénera Fernanda Santosa inkasoval len päť gólov, navyše stopér Realu Madrid nedostal ani jednu žltú kartu.

Čítajte viac

„Nerozumiem tomu, prečo ľudia o Pepom hovoria ako o nejakej zápornej postave,“ citovala agentúra AP Santosa. „Vždy, keď niečo také počujem, tak si hovorím, že to je nezmysel. Pepe do hry dáva srdce a vždy odovzdá úplne všetko. Má ale nálepku zloducha a už sa jej asi nikdy nezbaví,“ dodal kouč.

Vo finále proti Francúzsku navyše Pepe prevzal po zranení a striedaní hviezdneho Cristiana Ronalda v 25. minúte úlohu lídra tímu. „Keď nemohol pokračovať, povedal som spoluhráčom, že to musíme vybojovať pre neho. Vyhrať to pre neho,“ uviedol Pepe.

„Nebolo to ľahké, pretože sme prišli o hráča, ktorý vie rozhodovať zápasy, Boh ale odmeňuje veľkých bojovníkov a my sme na ihrisku bojovali ako levy,“ vyhlásil Pepe, ktorý bol spolu s Ronaldom pri májovom triumfe Realu v Lige majstrov a proti Atléticu Madrid na seba upozornil niekoľkými nafilmovanými pád­mi.

Súvisiace články:

Frauke Petryová, AfD

Líderka nemeckých populistov zvažuje odchod z politiky

30.03.2017 17:46

Líderka nemeckej pravicovo-populistickej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD) Frauke Petryová zvažuje svoj odchod z politiky.

Vlak, koľaje, železnice

Železničná spoločnosť dostane nové vlaky z Vrútok

30.03.2017 17:36

Železničná spoločnosť Slovensko uzatvorila zmluvu s firmou ŽOS Vrútky o dodávke 21 dieselových motorových jednotiek.

británia, brexit, protest

Británia má plán, ako ukončiť legislatívnu nadradenosť EÚ

30.03.2017 17:31

Britská vláda predstavila hrubé obrysy toho, ako chce previesť viac než 12 000 právnych predpisov EÚ do britského práva, keď z Únie o dva roky vystúpi.

Benátky, karneval, masky, Námestie svätého Marka, Taliansko, kostýmy

Talianska polícia rozbila teroristickú bunku v Benátkach

30.03.2017 17:24

Členovia teroristickej skupiny, ktorých zadržala polícia v Benátkach, sa v telefonátoch vyjadrovali o možnosti odpáliť bombu na tamojšom moste Ponte di Rialto.

Bleskové správy
  • 18:18

    Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová prehrala za 162 minút 3:6, 6:4, 2:6 s tureckou kvalifikantkou Basak Eraydinovou v osemfinále na turnaji ITF v talianskom meste Santa Margherita di Pula.

  • 17:30

    Slovenská zjazdárka Petra Vlhová sa dočkala prvého víťazstva v kariére v alpskej kombinácii. V pretekoch v rámci majstrovstiev Slovinska v Krvavci zvíťazila v súčte super G a slalomového kola.

  • 16:52

    Slovenský niekdajší futbalový reprezentant Rastislav Michalík v júni definitívne zavesí kopačky na klinec. Štyridsaťtriročný stredopoliar v súčastnosti hráva v rodnom Staškove na Orave.

Ďalšie bleskové správy »