Buďte jednoduchí ako holubice a opatrní ako hady. Santos čítal z biblie

K víťazstvu vo finále majstrovstiev Európy pomohol futbalistom Portugalska okrem iného aj príhovor trénera Fernanda Santosa. Šesťdesiatjedenročný kouč, ktorý tiež ocenil prístup zraneného Cristiana Ronalda, v ňom hráčom citoval pasáže z biblie.

Fernando Santos
Portugalský tréner Fernando Santos nad hlavami hráčov.
Autor: ,

Portugalsko v nedeľňajšom finále v Paríži porazilo Francúzsko 1:0, hoci od 25. minúty hralo bez Ronalda, ktorý musel kvôli problémom s kolenom striedať. Santos po zápase prečítal na úvod tlačovej konferencie svoj príhovor k hráčom, ktorý zakončil citátom Matúša z biblie: „Buďte jednoduchí ako holubice a opatrní ako hady.“

Santos vyzdvihol predovšetkým Ronalda, ktorý sa po ošetrení vrátil na lavičku, kde burcoval spoluhráčov. „Náš kapitán toho pre nás urobil veľmi veľa. Na turnaji bol často kritizovaný, ale ukázal, že je skvelý tímový hráč,“ vyhlásil kouč. „Po zranení sa dvakrát pokúsil vrátiť na trávnik, urobil pre to všetko, čo bolo v ľudských silách, ale jednoducho to nešlo,“ dodal.

„Ale aj jeho prítomnosť v kabíne bola dôležitá, pretože podporoval ostatných a pomáhal aj mne. Hovoril, že dnes je náš deň a veril tomu rovnako ako ja,“ dodal Santos, ktorý zahájil pôsobenie pri portugalskej reprezentácii pred dvoma rokmi práve zápasom s Francúzskom. A od tej doby neprehral ani jeden zo 14 zápasov.

„Neustále som hráčom zdôrazňoval, že síce majú talent, ale ak chcú titul, tak musia viac behať, bojovať a sústrediť sa ako súperi,“ vyhlásil. „Portugalci majú niekedy málo sebavedomia, sám som to niekoľkokrát zažil, ale teraz mi uverili, že tu môžu zvíťaziť,“ uviedol.

O výhre Portugalska rozhodol v predĺžení striedajúci Éder, ktorý príchodom na ihrisko výrazne otupil tlak Francúzska. „Pôvodne som ho chcel poslať na ihrisko už miesto Cristiana, ale nakoniec som sa rozhodol stiahnuť Naniho do stredu,“ prezradil Santos.

„Ale aj tak sme potom potrebovali dať niekoho do útoku, niekoho kto bude vyhrávať hlavičkové súboje a podrží loptu,“ poznamenal bývalý kouč Grécka, Benficy Lisabon, AEK Atény alebo Panathinaikosu. „Keď šiel potom Éder na ihrisko, povedal mi, že dá gól. A to škaredé káčatko naozaj skórovalo a teraz je z neho nádherná labuť,“ vyhlásil.

Čítajte viac

Súvisiace články:

Frauke Petryová, AfD

Líderka nemeckých populistov zvažuje odchod z politiky

30.03.2017 17:46

Líderka nemeckej pravicovo-populistickej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD) Frauke Petryová zvažuje svoj odchod z politiky.

Vlak, koľaje, železnice

Železničná spoločnosť dostane nové vlaky z Vrútok

30.03.2017 17:36

Železničná spoločnosť Slovensko uzatvorila zmluvu s firmou ŽOS Vrútky o dodávke 21 dieselových motorových jednotiek.

británia, brexit, protest

Británia má plán, ako ukončiť legislatívnu nadradenosť EÚ

30.03.2017 17:31

Britská vláda predstavila hrubé obrysy toho, ako chce previesť viac než 12 000 právnych predpisov EÚ do britského práva, keď z Únie o dva roky vystúpi.

Benátky, karneval, masky, Námestie svätého Marka, Taliansko, kostýmy

Talianska polícia rozbila teroristickú bunku v Benátkach

30.03.2017 17:24

Členovia teroristickej skupiny, ktorých zadržala polícia v Benátkach, sa v telefonátoch vyjadrovali o možnosti odpáliť bombu na tamojšom moste Ponte di Rialto.

Bleskové správy
  • 18:18

    Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová prehrala za 162 minút 3:6, 6:4, 2:6 s tureckou kvalifikantkou Basak Eraydinovou v osemfinále na turnaji ITF v talianskom meste Santa Margherita di Pula.

  • 17:30

    Slovenská zjazdárka Petra Vlhová sa dočkala prvého víťazstva v kariére v alpskej kombinácii. V pretekoch v rámci majstrovstiev Slovinska v Krvavci zvíťazila v súčte super G a slalomového kola.

  • 16:52

    Slovenský niekdajší futbalový reprezentant Rastislav Michalík v júni definitívne zavesí kopačky na klinec. Štyridsaťtriročný stredopoliar v súčastnosti hráva v rodnom Staškove na Orave.

Ďalšie bleskové správy »