Rasistické urážky v Prahe. Rozhodca prerušil zápas

Futbalisti Sparty Prahe nezvládli utorkový prvý zápas 3. predkola Ligy majstrov.

03.08.2021 22:17
ČR Futbal EL 4. kolo H Skupina sparta Foto: ,
Futbalisti Sparty Praha na archívnej snímke.
debata (5)

Na svojom ihrisku podľahli AS Monaco 0:2. V domácom tíme odohral celý duel slovenský stopér Dávid Hancko.

Stretnutie museli v druhom polčase na pár minút prerušiť po tom, ako sa stal autor druhého gólu Aurelien Tchouameni terčom rasistických prejavov z hľadiska.

Podľa agentúry AFP sa so sťažnosťou obrátil na rozhodcu Michaela Olivera, ktorý v súlade s protokolom UEFA nakrátko prerušil hru.

Odveta je na programe na budúci týždeň 10. augusta v Monaku.

Domáce prostredie nevyužil ani belgický Genk, ktorý aj s Patrikom Hrošovkým prehral so Šachtarom Doneck 1:2. Slovenský stredopoliar hral do 83. minúty.

1. zápasy 3. predkola Ligy majstrov

Crvena zvezda Belehrad – Šeriff Tiraspoľ 1:1 (1:1)
Góly: 45.+1 Diony – 33. Castaneda, ČK: 58. Kanga (Belehrad) po 2. ŽK

Olympiakos Pireus – Ludogorec Razgrad 1:1 (0:0)
Góly: 87. Camara – 50. Despodov

Sparta Praha – AS Monaco 0:2 (0:1)
Góly: 37. Tchouameni, 59. Volland D. Hancko odohral celý zápas, D. Holec (obaja Sparta) sedel na lavičke náhradníkov

Malmö FF – Glasgow Rangers 2:1 (0:0)
Góly: 47. Rieks, 49. Birmančevič – 90.+5 Davis

KRC Genk – Šachtar Doneck 1:2 (1:0)
Góly: 39. Onuachu – 63. Tete, 81. Alan Patrick