Neapol v Madride viedol, ale prehral. Arsenal si vezie z Mníchova výprask

Bayern Mníchov aj obhajca "ušatej" trofeje Real Madrid zhodne s veľkým prehľadom zvládli svoje prvé stretnutia v osemfinále futbalovej Ligy majstrov 2016/2017.

15.02.2017 22:48
Real Madrid Foto: ,
Radosť hráčov Realu Madrid po góle Toniho Kroosa.

Nemecký šampión si v stredajšom zápase poradil s londýnskym Arsenalom hladko 5:1, keď po vyrovnanom prvom polčase (1:1, góly Arjen Robben – Alexis Sánchez) po zmene strán trikrát udrel počas desiatich minút. Dvakrát sa v rozpätí 53. – 63. min gólovo presadil španielsky stredopoliar Thiago Alcantara, raz poľský kanonier Robert Lewandowski. Toho krátko pred koncom nahradil na trávniku Thomas Müller, ktorý strelil piaty gól bavorského klubu.

V druhom stredajšom dueli Real prehrával s talianskym SSC Neapol od 8. minúty 0:1, keď kapitán hostí Marek Hamšík vysunul Lorenza Insigneho a ten si všimol ďaleko vybehnutého Keylora Navasa, a tak umiestnenou strelou z veľkej diaľky nedal kostarickému brankárovi šancu a otvoril skóre.

Zakrátko však Dani Carvajal posadil center na hlavu Karima Benzemu, ktorý sa zblízka nemýlil – 1:1. Očakávaný tlak Madridčanov vyústil do ďalších dvoch presných zásahov v úvode druhého polčasu – stredopoliari Toni Kroos a Casemiro stanovili na konečných 3:1. Hamšík pobudol na ihrisku do 83. min. Odvety v Londýne, resp. Neapole sú na programe v utorok 7. marca.

Bayern Mníchov (Nem.) – Arsenal Londýn (Angl.) 5:1 (1:1)
Góly: 56. a 63. Thiago Alcantara, 11. Robben, 53. Lewandowski, 88. Th. Müller – 30. Alexis Sánchez, ŽK: 26. Hummels, 83. Lahm – 15. Mustafi, 33. Alexis Sánchez, 60. G. Xhaka, rozhodoval: Milorad Mažič (Srb.)
Bayern: Neuer – Lahm, J. Martínez, Hummels, Alaba – Xabi Alonso, Arturo Vidal – Robben (88. Rafinha), Thiago Alcantara, Douglas Costa (84. Kimmich)- Lewandowski (86. Th. Müller)
Arsenal: Ospina – Bellerín, Mustafi, Koscielny (49. Gabriel Paulista), K. Gibbs – Coquelin (77. Giroud), G. Xhaka – Iwobi (66. Walcott), Mesut Özil, Oxlade-Chamberlain – Alexis Sánchez

Real Madrid (Šp.) – SSC Neapol (Tal.) 3:1 (1:1)
B 19. Benzema, 49. T. Kroos, 54. Casemiro – 8. Insigne, ŽK: 17. Sergio Ramos, 52. Modrič – 38. Zieliňski, 76. Mertens, rozhodoval: Damir Skomina (Slovin.)
Real Madrid: K. Navas – Carvajal, Sergio Ramos (71. Pepe), Varane, Marcelo – Modrič, Casemiro, T. Kroos – James Rodríguez (76. Lucas Vázquez), Benzema (81. Morata), C. Ronaldo
Neapol: Reina – Hysaj, Albiol, K. Koulibaly, Ghoulam – Zieliňski (75. Allan), Diawara, HAMŠÍK (83. Milik) – Callejón, Mertens, Insigne

Viac na túto tému: #Bayern Mníchov #SSC Neapol #FC Arsenal