Plzeň vydrela postup, APOEL sa teší po troch góloch v nadstavenom čase

Český futbalový majster z ostatných dvoch sezón FC Viktoria Plzeň aj zásluhou štvorice Slovákov na trávniku plus trénera Romana Pivarníka postúpil do play off Ligy majstrov 2016/2017.

02.08.2016 20:34 , aktualizované: 03.08.2016 07:51

Brankár Matúš Kozáčik, stredopoliar Patrik Hrošovský a útočníci Michal Ďuriš (ŽK v 69. min), resp. tohto krajana v 79. min striedajúci Marek Bakoš (ŽK v nadstavenom čase), remizovali v utorňajšej odvete 3. predkola LM v Baku na pôde azerbajdžanského FK Karabach 1:1.

V kombinácii s bezgólovou prvou časťou konfrontácie im to stačí na prienik už na prah skupinovej fázy najprestížnejšej európskej klubovej pohárovej súťaže. Na gól macedónskeho stredopoliara Muarema Muarema z 28. min odpovedal v 85. min striedajúci zakončovateľ Michael Krmenčík. Plzeň už má istotu skupinovej fázy Európskej ligy.

„Podobné pocity som zažil ako hráč, ale to je už dávno. Úspech nás motivuje do ďalšej práce. V play off by som chcel kvalitného súpera, cez ktorého by sme mali šancu postúpiť,“ uviedol na oficiálnom webe Viktorie kouč Pivarník.

Futbalisti Rosenborgu Trondheim si v odvete 3. predkola Ligy majstrov na Cypre ešte v 90. minúte strážili bezgólovú remízu, ktorá by im po domácej výhre 2:1 zabezpečila postup, nakoniec ale s APOEL-om Nikózia prehrali 0:3 a v súťaži skončili.

V prvej minúte nadstaveného času posunul APOEL do záverečného predkola Janniotas. Nórsky tím sa následne vrhol do útoku, ale namiesto vyrovnania ešte dvakrát inkasoval. V 96. minúte sa presadil striedajúci Vander a po ďalších troch minútach zavŕšil skóre De Vincenti.

Oveľa jasnejšie postúpilo Dynamo Záhreb, ktoré po domácom víťazstve 2:0 zdolalo Dynamo Tbilisi aj v gruzínskej odvete 1:0.

MAJSTROVSKÁ VETVA
FK Karabach (Azer.) – FC Viktoria Plzeň (ČR) 1:1 (1:0) – prvý zápas 0:0, do play off postúpila Plzeň
Góly: 28. Muarem – 85. Krmenčík, rozhodoval: Göcek (Tur.)
Matúš Kozáčik odchytal celý zápas, Patrik Hrošovský odohral celý duel, Michal Ďuriš hral do 79. min, v 69. min videl žltú kartu, Marek Bakoš nastúpil v 69. min a v 90.+ dostal ŽK, Jakub Hromada (všetci Plzeň) nefiguruje v zápise o stretnutí.

APOEL Nikózia (Cyp.) – Rosenborg Trondheim (Nór.) 3:0 (0:0) – prvý zápas 1:2, do play-off postúpil APOEL
Góly: 90.+ Gianniotas, 90.+ Vander, 90.+ De Vincenti, rozhodoval: Raczkowski (Poľ.)

Dynamo Tbilisi (Gruz.) – Dynamo Záhreb (Chor.) 0:1 (0:1) – prvý zápas 0:2, do play-off postúpil Záhreb
Gól: 8. Rog, rozhodoval: Zelinka (ČR)

Crvena zvezda Belehrad (Srb.) – Ludogorec Razgrad (Bul.) 2:4 po predĺžení (2:2, 1:2) – prvý zápas 2:2, do play-off postúpil Ludogorec
Góly: 17. M. Donald, 62. L. Ibáňez (z pok. kopu) – 24. J. Cafú, 40., 92. a 97. Wanderson, ČK: 46. Kanga – 44. Plastun po druhej ŽK, rozhodoval: Banti (Tal.)

FC Dundalk (Ír.) – BATE Borisov (Biel.) 3:0 (1:0) – prvý zápas 0:1, do play-off postúpil Dundalk
Góly: 44. a 59. D. McMillan, 90. Benson, rozhodoval: Kehlet (Dán.)

Viac na túto tému: #Viktoria Plzeň #FK Karabach