Juventus remizoval s Bayernom, Barcelona uspela v Londýne

Futbalisti Juventusu Turín v utorkovom domácom prvom stretnutí osemfinále play-off Ligy majstrov 2015/2016 s hráčmi Bayernu Mníchov napokon vykresali nádej na postup do ďalšieho kola vyraďovacej fázy.

23.02.2016 22:50
adrea balragri, thiago alcantara Foto: ,
Obranca Juventusu Andrea Barzagli a stredopoliar Bayernu Thiago Alcantara.

Zverenci Massimiliana Allegriho v konfrontácii úradujúceho talianskeho a nemeckého majstra prehrávali už 0:2 gólmi Thomasa Müllera a Arjena Robbena, ale Paulo Dybala v 63. min znížil a striedajúci Stefano Sturaro o trinásť minút neskôr stanovil konečný výsledok 2:2.

Obhajca trofeje a španielsky šampión FC Barcelona pokoril londýnsky Arsenal na jeho Emirates Stadium 2:0 zásluhou nikoho iného než Lionela Messiho, ktorý zaúradoval v druhom dejstve. V 71. min otvoril skóre a sedem minút pred koncom riadneho hracieho času premeneným pokutovým kopom dodal katalánskemu gigantovi ešte výhodnejšiu východiskovú pozíciu pred odvetným zápasom.

Alexis v súboji s Danim Alvésom. Foto: SITA/AP, Frank Augstein
Britain Champions League Soccer Alexis v súboji s Danim Alvésom.

Ten sa rovnako ako v prípade prvého spomenutého súboja odohrá v stredu 16. marca.

Juventus Turín (Tal.) – Bayern Mníchov (Nem.) 2:2 (0:1)

• Góly: 63. Dybala, 76. Sturaro – 43. T. Müller, 55. Robben, ŽK: 79. Morata – 20. Douglas Costa, 70. Lewandowski, 90. Arturo Vidal, rozhodoval: Martin Atkinson (Angl.)
  • Juventus: Buffon – Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra – Khedira (69. Sturaro), Marchisio (46. Hernanes) – Cuadrado, Pogba – Mandžukič, Dybala (75. Morata)
  • Bayern: Neuer – Lahm, Kimmich, Alaba, Bernat (74. Benatia) – Arturo Vidal – Robben, T. Müller, T. Alcántara, Douglas Costa (84. Ribéry) – Lewandowski

Arsenal Londýn (Angl.) – FC Barcelona (Šp.) 0:2 (0:0)

• Góly: 71. a 83. Messi (druhý z pok. kopu), ŽK: 6. Monreal – 85. Piqué, rozhodoval: Cüneyt Cakir (Tur.)
  • Arsenal: P. Čech – Bellerín, Mertesacker, Koscielny, Monreal – A. Ramsey, Coquelin (82. Flamini) – Oxlade-Chamberlain (50. Walcott), Özil, A. Sánchez – Giroud (72. Welbeck)
  • Barcelona: Ter Stegen – Daniel Alves, Piqué, Mascherano, Jordi Alba – Busquets – Rakitič, Iniesta – Messi, L. Suárez, Neymar
Viac na túto tému: #Juventus Turín #Bayern Mníchov #fc barcelona #liga majstrov vo futbale #arse