Barcelona v odvete v domácom prostredí proti Parížu St. Germain nadviazala triumfom 2:0 na upokojujúce víťazstvo 3:1 z úvodného duelu. Bayern Mníchov napriek rozsiahlej maródke už do zmeny strán rezolútne prebudil FC Porto zo sna o prieniku medzi najlepšiu štvoricu: na manko 1:3 z trávnika portugalského vyzývateľa totiž zareagoval piatimi gólmi (vo vyraďovacej fáze sa to v minulosti za polčas ešte nikomu nepodarilo) a potom sa vyhol prípadným vážnejším komplikáciám. Zvíťazil 6:1.
Koučovi mužstva z bavorskej metropoly Pepovi Guardiolovi, ktorý v minulosti viedol práve Barcu, teda vyšiel jubilejný 100. súťažný duel na lavičke Bayernu. Porto dosiaľ bolo jediným tímom v LM 2014/2015, ktorý v tejto sezóne ešte neokúsil trpkosť prehry. Usilovalo sa o svoje premiérové semifinále od edície 2003/2004, keď sa napokon pod vedením Josého Mourinha aj radovalo z „ušatej trofeje“.
Bayern bol v semifinále aj v predchádzajúcich troch ročníkoch najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže. V tejto sezóne LM má doma stopercentnú bilanciu a skóre 19:1.
Barcelona a PSG na seba narazili už v základnej skupine. Francúzsky klub doma triumfoval 3:2, na Camp Nou ťahal za kratší koniec (1:3). Stále platí, že Parížanom sa podarilo postúpiť do semifinále LM iba v sezóne 1994/1995, vtedy vo štvrťfinále prešli práve cez Barcelonu. Tá sa teraz dostala o kolo ďalej ako naposledy: v súťažnom ročníku 2013/2014 medzi najlepšími ôsmimi nestačila na Atlético Madrid.
Sprievodnou zaujímavosťou duelov bol fakt, že tréneri všetkých štyroch tímov (spomenutý Guardiola, ale aj Julen Lopetegui, Luis Enrique a Laurent Blanc) boli v sezóne 1996/1997 spoluhráčmi v FC Barcelona. Navyše, Lopetegui, Guardiola a Enrique spolu figurovali aj vo výbere Španielska na MS 1994 v USA.
V stredu o 20.45 h sa začnú zostávajúce štvrťfinálové odvety Real Madrid – Atlético Madrid (prvý zápas 0:0) a AS Monaco – Juventus Turín (prvý zápas 0:1).
Žreb semifinále Ligy majstrov je na programe v piatok 24. apríla vo švajčiarskom Nyone. Žiadny z tímov nebude nasadený, stretnúť sa môžu aj mužstvá z rovnakej krajiny.
Výsledky štvrťfinálových odviet:
FC Barcelona (Šp.) – Paríž St. Germain (Fr.) 2:0 (2:0) – prvý zápas 3:1, do semifinále postúpila Barcelona
- Góly: 14. a 34. Neymar, ŽK: 3. David Luiz (PSG), rozhodoval: Svein Oddvar Moen (Nór.)
- FC Barcelona: Ter Stegen – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Jordi Alba – Rakitič, Busquets (55. Sergi Roberto), Iniesta (46. Xavi Hernández) – Messi, L. Suárez (75. Pedro Rodríguez), Neymar
- PSG: Sirigu – Van der Wiel, Marquinhos, David Luiz, Maxwell – Cabaye (66. Lucas Moura), Verratti, Matuidi (80. Rabiot) – Cavani (80. Lavezzi), Ibrahimovič, Pastore
Bayern Mníchov (Nem.) – FC Porto (Portug.) 6:1 (5:0) – prvý zápas 1:3, do semifinále postúpil Bayern
- Góly: 27. a 40. Lewandowski, 14. Thiago Alcantara, 21. J. Boateng, 36. T. Müller, 88. Xabi Alonso – 73. Jackson Martínez, ŽK: 42. Badstuber – 34. H. Herrera, 38. Jackson Martínez, 65. Ricardo Pereira, 71. Marcano, ČK: Marcano (Porto) po durhej ŽK, rozhodoval: Martin Atkinson (Angl.)
- Bayern Mníchov: Neuer – Rafinha (72. Rode), J. Boateng, Badstuber, Bernat – Lahm, Xabi Alonso, Thiago Alcantara (90. Dante) – T. Müller, Lewandowski, Götze (86. Weiser)
- FC Porto: Fabiano – Diego Reyes (33. Ricardo Pereira), Maicon, Marcano, Martins Indi – H. Herrera, Casemiro, Óliver Torres – Quaresma (46. Rúben Neves), Jackson Martínez, Brahimi (67. Evandro)
LM
Vyraďovacia fáza Ligy majstrov
Semifinále
FC Barcelona (Šp.) – Bayern Mníchov (Nem.)
Juventus Turín (Tal.) – Real Madrid (Šp.)
Štvrťfinále
Atlético Madrid (Šp.) – Real Madrid (Šp.) 0:0 a 0:1
Juventus Turín (Tal.) – AS Monaco (Fr.) 1:0 a 0:0
Paríž Saint-Germain (Fr.) – FC Barcelona (Šp.) 1:3 a 0:2
FC Porto (Portug.) – Bayern Mníchov (Nem.) 3:1 a 1:6
Osemfinále
Paríž Saint-Germain (Fr.) – FC Chelsea (Angl.) 1:1 a 2:2 pp
Šachtar Doneck (Ukr.) – Bayern Mníchov (Nem.) 0:0 a 0:7
Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) – Real Madrid (Šp.) 0:2 a 4:3
FC Bazilej (Švaj.) – FC Porto (Portug.) 1:1 a 0:4
Manchester City (Angl.) – FC Barcelona (Šp.) 1:2 a 0:1
Juventus Turín (Tal.) – Borussia Dortmund (Nem.) 2:1 a 3:0
Bayer Leverkusen (Nem.) – Atlético Madrid (Šp.) 1:0 a 0:1 (2:3 pk.)
Arsenal Londýn (Angl.) – AS Monaco (Fr.) 1:3 a 2:0
Skupinová fáza
A-SKUPINA:
Konečná tabuľka A-skupiny: |
|
|
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
Atlético |
6 |
4 |
1 |
1 |
14:3 |
13 |
2. |
Juventus |
6 |
3 |
1 |
2 |
7:4 |
10 |
3. |
Olympiakos |
6 |
3 |
0 |
3 |
10:13 |
9 |
4. |
Malmö |
6 |
1 |
0 |
5 |
4:15 |
3 |
6. kolo
Juventus Turín (Tal.) – Atlético Madrid (Šp.) 0:0
Olympiakos Pireus (Gréc.) – Malmö FF (Švéd.) 4:2 (1:0)
5. kolo
Atlético Madrid (Šp.) – Olympiakos Pireus (Gréc.) 4:0 (2:0)
Malmö FF (Švéd.) – Juventus Turín (Tal.) 0:2 (0:0)
4. kolo
Malmö FF (Švéd.) – Atlético Madrid (Šp.) 0:2 (0:1)
Juventus Turín (Tal.) – Olympiakos Pireus (Gréc.) 3:2 (1:1)
3. kolo
Atlético Madrid (Šp.) – Malmö FF (Švéd.) 5:0 (0:0)
Olympiakos Pireus (Gréc.) – Juventus Turín (Tal.) 1:0 (1:0)
2. kolo
Atlético Madrid (Šp.) – Juventus Turín (Tal.) 1:0 (0:0)
Malmö FF (Švéd.) – Olympiakos Pireus (Gréc.) 2:0 (1:0)
1. kolo
Olympiakos Pireus (Gréc.) – Atlético Madrid (Šp.) 3:2 (2:1)
Juventus Turín (Tal.) – Malmö FF (Švéd.) 2:0 (0:0)
B-SKUPINA:
Konečná tabuľka B-skupiny: |
|
|
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
Real Madrid |
6 |
6 |
0 |
0 |
16:2 |
18 |
2. |
Bazilej |
6 |
2 |
1 |
3 |
7:8 |
7 |
3. |
Liverpool |
6 |
1 |
2 |
3 |
5:9 |
5 |
4. |
Razgrad |
6 |
1 |
1 |
4 |
5:14 |
4 |
6. kolo
FC Liverpool (Angl.) – FC Bazilej (Švaj.) 1:1 (0:1)
Real Madrid (Šp.) – Ludogorec Razgrad (Bul.) 4:0 (2:0)
5. kolo
Ludogorec Razgrad (Bul.) – FC Liverpool (Angl.) 2:2 (1:2)
FC Bazilej (Švaj.) – Real Madrid (Šp.) 0:1 (0:1)
4. kolo
FC Bazilej (Švaj.) – Ludogorec Razgrad (Bul.) 4:0 (2:0)
Real Madrid (Šp.) – FC Liverpool (Angl.) 1:0 (1:0)
3. kolo
Ludogorec Razgrad (Bul.) – FC Bazilej (Švaj.) 1:0 (0:0)
FC Liverpool (Angl.) – Real Madrid (Šp.) 0:3 (0:3)
2. kolo
FC Bazilej (Švaj.) – FC Liverpool (Angl.) 1:0 (0:0)
Ludogorec Razgrad (Bul.) – Real Madrid (Šp.) 1:2 (1:1)
1. kolo
FC Liverpool (Angl.) – Ludogorec Razgrad (Bul.) 2:1 (0:0)
Real Madrid (Šp.) – FC Bazilej (Švaj.) 5:1 (4:1)
C-SKUPINA:
Konečná tabuľka C-skupiny: |
|
|
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
AS Monaco |
6 |
3 |
2 |
1 |
4:1 |
11 |
2. |
Leverkusen |
6 |
3 |
1 |
2 |
7:4 |
10 |
3. |
Petrohrad |
6 |
2 |
1 |
3 |
4:6 |
7 |
4. |
Benfica |
6 |
1 |
2 |
3 |
2:6 |
5 |
6. kolo
AS Monaco (Fr.) – Zenit Petrohrad (Rus.) 2:0 (0:0)
Benfica Lisabon (Portug.) – Bayer Leverkusen (Nem.) 0:0
5. kolo
Zenit Petrohrad (Rus.) – Benfica Lisabon (Portug.) 1:0 (0:0)
Bayer Leverkusen (Nem.) – AS Monaco (Fr.) 0:1 (0:0)
4. kolo
Zenit Petrohrad (Rus.) – Bayer Leverkusen (Nem.) 1:2 (0:0)
Benfica Lisabon (Portug.) – AS Monaco (Fr.) 1:0 (0:0)
3. kolo
Bayer Leverkusen (Nem.) – Zenit Petrohrad (Rus.) 2:0 (0:0)
AS Monaco (Fr.) – Benfica Lisabon (Portug.) 0:0
2. kolo
Bayer Leverkusen (Nem.) – Benfica Lisabon (Portug.) 3:1 (2:0)
Zenit Petrohrad (Rus.) – AS Monaco (Fr.) 0:0
1. kolo
AS Monaco (Fr.) – Bayer Leverkusen (Nem.) 1:0 (0:0)
Benfica Lisabon (Portug.) – Zenit Petrohrad (Rus.) 0:2 (0:2)
D-SKUPINA:
Konečná tabuľka D-skupiny: |
|
|
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
Dortmund |
6 |
4 |
1 |
1 |
14:4 |
13 |
2. |
Arsenal |
6 |
4 |
1 |
1 |
15:8 |
13 |
3. |
Anderlecht |
6 |
1 |
3 |
2 |
8:10 |
6 |
4. |
Galatasaray |
6 |
0 |
1 |
5 |
4:19 |
1 |
6. kolo
Galatasaray Istanbul (Tur.) – Arsenal Londýn (Angl.) 1:4 (0:3)
Borussia Dortmund (Nem.) – Anderlecht Brusel (Belg.) 1:1 (0:0)
5. kolo
Anderlecht Brusel (Belg.) – Galatasaray Istanbul (Tur.) 2:0 (1:0)
Arsenal Londýn (Angl.) – Borussia Dortmund (Nem.) 2:0 (1:0)
4. kolo
Arsenal Londýn (Angl.) – Anderlecht Brusel (Belg.) 3:3 (2:0)
Borussia Dortmund (Nem.) – Galatasaray Istanbul (Tur.) 4:1 (1:0)
3. kolo
Anderlecht Brusel (Belg.) – Arsenal Londýn (Angl.) 1:2 (0:0)
Galatasaray Istanbul (Tur.) – Borussia Dortmund (Nem.) 0:4 (0:3)
2. kolo
Arsenal Londýn (Angl.) – Galatasaray Istanbul (Tur.) 4:1 (3:0)
Anderlecht Brusel (Belg.) – Borussia Dortmund (Nem.) 0:3 (0:1)
1. kolo
Galatasaray Istanbul (Tur.) – Anderlecht Brusel (Belg.) 1:1 (0:0)
Borussia Dortmund (Nem.) – Arsenal Londýn (Angl.) 2:0 (1:0)
E-skupina:
Tabuľka E-skupiny: |
|
|
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
Bayern Mníchov |
6 |
5 |
0 |
1 |
16:4 |
15 |
2. |
Manchester City |
6 |
2 |
2 |
2 |
9:8 |
8 |
3. |
AS Rím |
6 |
1 |
2 |
3 |
8:14 |
5 |
4. |
CSKA Moskva |
6 |
1 |
2 |
3 |
6:13 |
5 |
6. kolo
Bayern Mníchov (Nem.) – CSKA Moskva (Rus.) 3:0 (2:0)
AS Rím (Tal.) – Manchester City (Angl.) 0:2 (0:0)
5. kolo
CSKA Moskva (Rus.) – AS Rím (Tal.) 1:1 (0:1)
Manchester City (Ang.) – Bayern Mníchov (Nem.) 3:2 (1:2)
4. kolo
Manchester City (Angl.) – CSKA Moskva (Rus.) 1:2 (1:2)
Bayern Mníchov (Nem.) – AS Rím (Tal.) 2:0 (1:0)
3. kolo
CSKA Moskva (Rus.) – Manchester City (Angl.) 2:2
AS Rím (Tal.) – Bayern Mníchov (Nem.) 1:7 (0:5)
2. kolo
Manchester City (Angl.) – AS Rím (Tal.) 1:1 (1:1)
CSKA Moskva (Rus.) – Bayern Mníchov (Nem.) 0:1 (0:1)
1. kolo
AS Rím (Tal.) – CSKA Moskva (Rus.) 5:1 (4:0)
Bayern Mníchov (Nem.) – Manchester City (Angl.) 1:0 (0:0)
F-skupina:
Tabuľka F-skupiny: |
|
|
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
FC Barcelona |
6 |
5 |
0 |
1 |
15:5 |
15 |
2. |
Paríž St. Germain |
6 |
4 |
1 |
1 |
10:7 |
13 |
3. |
Ajax Amsterdam |
6 |
1 |
2 |
3 |
8:10 |
5 |
4. |
APOEL Nikózia |
6 |
0 |
1 |
5 |
1:12 |
1 |
6. kolo
FC Barcelona (Šp.) – Paríž Saint-Germain (Fr.)
Ajax Amsterdam (Hol.) – APOEL Nikózia (Cyp.)
5. kolo
Paríž Saint-Germain (Fr.) – Ajax Amsterdam (Hol.) 3:1 (1:0)
APOEL Nikózia (Cyp.) – FC Barcelona (Šp.) 0:4 (0:2)
4. kolo
Paríž Saint-Germain (Fr.) – APOEL Nikózia (Cyp.) 1:0 (1:0)
Ajax Amsterdam (Hol.) – FC Barcelona (Šp.) 0:2 (0:1)
3. kolo
APOEL Nikózia (Cyp.) – Paríž Saint-Germain (Fr.) 0:1 (0:0)
FC Barcelona (Šp.) – Ajax Amsterdam (Hol.) 3:1 (2:0)
2. kolo
Paríž Saint-Germain (Fr.) – FC Barcelona (Šp.) 3:2 (2:1)
APOEL Nikózia (Cyp.) – Ajax Amsterdam (Hol.) 1:1 (1:1)
1. kolo
FC Barcelona (Šp.) – Paríž Saint-Germain (Fr.) 3:1 (1:0)
Ajax Amsterdam (Hol.) – APOEL Nikózia (Cyp.) 4:0 (2:0)
G-skupina:
Tabuľka G-skupiny: |
|
|
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
Chelsea |
6 |
4 |
2 |
0 |
17:3 |
14 |
2. |
Schalke |
6 |
2 |
2 |
2 |
9:14 |
8 |
3. |
Sporting |
6 |
2 |
1 |
3 |
12:12 |
7 |
4. |
Maribor |
6 |
0 |
3 |
3 |
4:13 |
3 |
6. kolo
FC Chelsea (Angl.) – Sporting Lisabon (Portug.) 3:1 (1:1)
NK Maribor (Slovin.) – Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) 0:1 (0:0)
5. kolo
Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) – FC Chelsea (Angl.) 0:5 (0:3)
Sporting Lisabon (Portug.) – NK Maribor (Slovin.) 3:1 (2:1)
4. kolo
Sporting Lisabon (Portug.) – Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) 4:2 (1:1)
NK Maribor (Slovin.) – FC Chelsea (Angl.) 1:1 (0:0)
3. kolo
Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) – Sporting Lisabon (Portug.) 4:3 (1:1)
FC Chelsea (Angl.) – NK Maribor (Slovin.) 6:0 (3:0)
2. kolo
Sporting Lisabon (Portug.) – FC Chelsea (Angl.) 0:1 (0:1)
Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) – NK Maribor (Slovin.) 1:1 (0:1)
1. kolo
FC Chelsea (Angl.) – Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) 1:1 (1:0)
NK Maribor (Slovin.) – Sporting Lisabon (Portug.) 1:1 (0:0)
H-skupina:
Tabuľka H-skupiny: |
|
|
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
FC Porto |
6 |
4 |
2 |
0 |
16:4 |
14 |
2. |
Šachtar Doneck |
6 |
2 |
3 |
1 |
15:4 |
9 |
3. |
Bilbao |
6 |
2 |
1 |
3 |
5:6 |
7 |
4. |
BATE Borisov |
6 |
1 |
0 |
5 |
2:24 |
3 |
6. kolo
FC Porto (Portug.) – Šachtar Doneck (Ukr.) 1:1 (1:1)
Athletic Bilbao (Šp.) – BATE Borisov (Biel.) 2:0 (1:0)
5. kolo
BATE Borisov (Biel.) – FC Porto (Portug.) 0:3 (0:0)
Šachtar Doneck (Ukr.) – Athletic Bilbao (Šp.) 0:1 (0:0)
4. kolo
Šachtar Doneck (Ukr.) – BATE Borisov (Biel.) 5:0 (1:0)
Athletic Bilbao (Šp.) – FC Porto (Portug.) 0:2 (0:0)
3. kolo
BATE Borisov (Biel.) – Šachtar Doneck (Ukr.) 0:7 (0:6)
FC Porto (Portug.) – Athletic Bilbao (Šp.) 2:1 (1:0)
2. kolo
Šachtar Doneck (Ukr.) – FC Porto (Portug.) 2:2 (0:0)
BATE Borisov (Biel.) – Athletic Bilbao (Šp.) 2:1 (2:1)
1. kolo
FC Porto (Portug.) – BATE Borisov (Biel.) 6:0 (3:0)
Athletic Bilbao (Šp.) – Šachtar Doneck (Ukr.) 0:0
Baráž
Red Bull Salzburg (Rak.) – Malmö FF (Švéd.) 2:1, 0:3
Steaua Bukurešť (Rum.) – Ludogorec Razgrad (Bul.) 1:0, 0:1 – pok. kopy 7:8
NK Maribor (Slovin.) – Celtic Glasgow (Škót.) 1:1, 1:0
BK Aalborg (Dán.) – APOEL Nikózia (Cyp.) 1:1, 0:4
ŠK Slovan Bratislava (SR) – BATE Borisov (Biel.) 1:1, 0:3
Besiktas Istanbul (Tur.) – Arsenal Londýn (Angl.) 0:0, 0:1
FC Kodaň (Dán.) – Bayer Leverkusen (Nem.) 2:3, 0:4
SSC Neapol (Tal.) – Athletic Bilbao (Šp.) 1:1, 1:3
Standard Liége (Belg.) – Zenit Petrohrad (Rus.) 0:1, 0:3
OSC Lille (Fr.) – FC Porto (Portug.) 0:1, 0:2
3. predkolo LM
FC Šeriff Tiraspoľ (Mold.) – ŠK Slovan Bratislava (SR) 0:0, 1:2
Zenit Petrohrad (Rus.) – AEL Limassol (Cyp.) 3:0, 0:1
Malmö FF (Švéd.) – Sparta Praha (ČR) 2:0, 2:4
Besiktas Istanbul (Tur.) – Feyenoord Rotterdam (Hol.) 3:1, 2:1
Celtic Glasgow (Škót.) – Legia Varšava (Poľ.) 0:2, 1:4
APOEL Nikózia (Cyp.) – HJK Helsinki (Fín.) 2:0, 2:2
Steaua Bukurešť (Rum.) – FK Aktobe (Kaz.) 2:1, 2:2
FC Kodaň (Dán.) – Dnipro Dnipropetrovsk (Ukr.) 2:0, 0:0
Red Bull Salzburg (Rak.) – FK Karabach (Azer.) 2:0, 1:2
Partizan Belehrad (Srb.) – Ludogorec Razgrad (Bul.) 2:2, 0:0
Dinamo Záhreb (Chor.) – BK Aalborg (Dán.) 0:2, 1:0
2. predkolo LM
The New Saints (Wales) – ŠK Slovan Bratislava (SR) 0:1, 0:2
Sutjeska Nikšič (Č. Hora) – Šeriff Tiraspoľ (Mold.) 0:3, 0:2
Levadia Tallinn (Est.) – Sparta Praha (ČR) 1:1, 0:7
F91 Dudelange (Lux.) – Ludogorec Razgrad (Bul.) 1:1, 0:4
FK Karabach (Azer.) – FC Valletta (Malta) 4:0, 1:0
Maccabi Tel Aviv (Izr.) – FC Santa Coloma (Andorra) 2:0, 1:0
HB Tórshavn (Faer. ostr.) – Partizan Belehrad (Srb.) 1:3, 0:3
Skenderbeu Korce (Alb.) – BATE Borisov (Biel.) 1:1, 0:0
Žalgiris Vilnius (Lit.) – Dinamo Záhreb (Chor.) 0:2, 0:2
VSC Debrecín (Maď.) – FC Cliftonville (Sev. Ír.) 2:0, 0:0
Celtic Glasgow (Škót.) – KR Reykjavík (Isl.) 4:0, 1:0
1. predkolo LM
FC Banants (Arm.) – FC Santa Coloma (Andorra) 3:2, 0:1
Levadia Tallinn (Est.) – SP La Fiorita (S. Mar.) 7:0, 1:0
HB Tórshavn (Faer. ostr.) – Lincoln Red Imps (Gibr.) 5:2, 1:1