Bayern hrá o postup. Rimania o povesť

Pred dvoma týždňami to bola futbalová poprava. Pred vlastnými fanúšikmi museli prehryznúť málo vídanú hanbu. Inkasovali sedem gólov a z ihriska odchádzali absolútne ponížení.

05.11.2014 10:00
zväčšiť Mehdi Benatia z Bayernu (vo výskoku) v súboji s... Foto: SITA/AP, Andrew Medichini
Mehdi Benatia, Francesco Totti Mehdi Benatia z Bayernu (vo výskoku) v súboji s kapitánom AS Rím Francescom Tottim.

Futbalisti rímskeho AS stoja pred veľkou výzvou. Po tom, ako na domácom trávniku prehrali v zápase Ligy majstrov s Bayernom Mníchov šokujúco 1:7 (0:5), majú možnosť na reparát. Zverenci Rudiho Garciu vyzvú dnes opäť nemeckého giganta – tentokrát v Allianz Arene.

„Prvé vzájomné stretnutie bolo bláznivé, vyšlo nám v ňom prakticky všetko,“ vraví Juan Bernat, obranca Bayernu. „Odveta bude úplne odlišná. Začíname opäť od nuly a pred nami stojí náročný súper. Aj najmenšie podcenenie by sa nám mohlo kruto vypomstiť,“ dodáva španielsky reprezentant, ktorý prišiel do bavorského veľkoklubu pred sezónou z Valencie.

Bayern mal na Olympijskom štadióne v Ríme skvelý vstup do duelu. Za 25 minút viedol 4:0, pred polčasovou prestávkou svoje vedenie ešte o gól navýšil. Odvtedy sa však jeho gólostroj trochu zasekol. Vo dvoch bundesligových zápasoch zaznamenal len dva presné zásahy – s Mönchengladbachom remizoval 0:0, Dortmund zdolal cez víkend 2:1 vďaka vydarenej záverečnej dvadsaťminútovke. „Podstatné je, že aj naďalej zbierame body a sme na čele tabuľky. Pochybnosti o tom, že sme stratili hlad po úspechu, nie sú namieste,“ vyhlásil ďalší z domácich obrancov David Alaba.

Motivácia zverencov Pepa Guardiolu bude v stredu večer o to väčšia, že v prípade víťazstva si bez ohľadu na ďalšie výsledky zabezpečia miestenku v osemfinále.

Naopak, Rimanov čaká v boji o postup do vyraďovacej fázy ešte veľa práce. Momentálne im v tabuľke patrí druhá priečka, no Manchester City i CSKA Moskva sú na dostrel. „Každý bod je pre nás v tejto situácii dobrý. Musíme si však dať pozor na vstup do zápasu. Nemôže sa nám stať to, čo naposledy v Neapole,“ upozornil Garcia.

Rimania totiž inkasovali otvárací gól ligového súboja s SSC už po dvoch minútach a napokon prehrali 0:2. V tabuľke Serie A im napriek druhej prehre v sezóne patrí druhá priečka za vedúcim Juventusom Turín.

Stredajší program (20.45)
E-skupina: Manchester City – CSKA Moskva, Bayern Mníchov – AS Rím (priamy prenos na Prima Cool), F-skupina: Paríž St. Germain – APOEL Nikózia, Ajax Amsterdam – FC Barcelona (Jednotka), G-skupina: Sporting Lisabon – Schalke, Maribor – Chelsea Londýn, H-skupina: Doneck – Borisov, Bilbao – FC Porto.

Viac na túto tému: #Bayern Mníchov #AS Rím