Portugalská hviezda strelila minimálne jeden gól už vo ôsmom zápase v rade. Ten posledný zaznamenal najlepší futbalista planéty za minulý rok na trávniku Liverpoolu (Real vyhral 3:0). V stredajšom šlágri Ligy majstrov otvoril skóre a zaokrúhlil počet presných zásahov v najlepšej klubovej súťaži sveta už na sedemdesiat. Od historického maxima legendárneho Raúla ho delí jediná presná strela.
Jubilejný gól zaznamenal 29-ročný superstrelec po tom, ako vyhral tesný súboj so slovenským reprezentačným kapitánom v drese domácich Martinom Škrtelom. Stopér Liverpoolu zaváhal aj tesne pred koncom prvého polčasu, keď sa po jednom z rohových kopov nedohodol s brankárom Mignoletom, čo využil na skórovanie Benzema. Pre francúzskeho útočníka to bol už druhý gól v stretnutí. Desať minút predtým sa strelecky presadil aj po presnej hlavičke.
Po výbornom prvom polčase nemal Real po zmene strán väčšie problémy a prelomil nepriaznivú sériu, ktorú ťahal v súbojoch s Liverpoolom. Oba kluby sa do stredajšieho duelu stretli trikrát a zakaždým uspel anglický veľkoklub. Zaujímavosťou je, že Madridčania nepreľstili liverpoolsku obranu v predošlých troch zápasoch ani raz.
Gólový zostrih zápasu FC Liverpool - Real Madrid
Borussia Dortmund triumfovala v Istanbule nad Galatasarayom v rámci D-skupiny až nečakane presvedčivo 4:0, keď dvakrát trafil presne Gabončan Pierre-Emerick Aubameyang. Nemeckému tímu (má 9 bodov a skóre 9:0) sotva unikne postup ďalej. Dokonca až 5:0, ale doma a s omnoho ľahším protivníkom, si finalista uplynulého ročníka Atlético Madrid poradil so švédskym Malmö.
Londýnsky Arsenal v úplnom závere otočil duel na trávniku Anderlechtu Brusel. V 89. min vyrovnal Kieran Gibbs a v nadstavenom čase rozhodol o troch bodoch pre „kanonierov“ striedajúci Lukas Podolski. Mierne favorizovaný Juventus Turín prehral na ihrisku OIympiakosu Pireus 0:1. Nemecký Leverkusen dvoma presnými zásahmi v druhom polčase zdolal Zenit Petrohrad a výrazne sa priblížil k postupu z C-skupiny.
Obrat londýnskeho Arsenalu na pôde Anderlechtu Brusel
Bulharský Ludogorec Razgrad v stretnutí proti švajčiarskemu Bazileju hral už od 18. min presilovku o jedného muža, keď červenú kartu videl Serey Die, ale gól z nej vyťažil až v nadstavenom čase zásluhou Jordana Mineva (1:0). V stretnutí AS Monaco – Benfica Lisabon diváci márne čakali na presný zásah.
A-skupina:
Atlético Madrid (Šp.) – Malmö FF (Švéd.) 5:0 (0:0)
Góly: 48. Koke, 61. Mandžukič, 63. Griezmann, 88. D. Godín, 90.+ Cerci, ŽK: 45.+ D. Godín – 68. E. Johansson, 72. M. Rosenberg, rozhodoval: Jug (Slovin.)
Atlético: Moyá – Juanfran, Miranda, D. Godín, Siqueira – Mario Suárez – Arda Turan (68. Raúl García), Ňíguez, Koke, Griezmann (72. C. Rodríguez) – Mandžukič (77. Cerci)
Malmö: R. Olsen – Tinnerholm, E. Johansson, Helander, Ricardinho (90.+ P. Konate) – Halsti – M. Eriksson (87. Thern), E. Adu, E. Forsberg (66. Kroon) – Kiese Thelin, M. Rosenberg
Olympiakos Pireus (Gréc.) – Juventus Turín (Tal.) 1:0 (1:0)
Gól: 35. Kasami, ŽK: 44. Botía, 56. Masuaku – 38. Lichtsteiner, 59. Pogba, 66. Marchisio, rozhodoval: Mažič (Srb.)
Olympiakos: R. Jiménez – Elabdellaoui, Botía, Abidal, Masuaku – Milivojevič, Maniatis, Kasami (90.+ Jannulis), N'Dinga – A. Domínguez (84. Fuster), Mitroglu (69. Afellay)
Juventus: Buffon – Ogbonna (77. Pereyra), Bonucci, Chiellini – Pirlo (57. Marchisio) – Lichtsteiner, Vidal, Pogba (87. Giovinco), K. Asamoah – Morata, C. Tévez
B-skupina:
Ludogorec Razgrad (Bul.) – FC Bazilej (Švaj.) 1:0 (0:0)
Gól: 90.+ Minev, ŽK: 24. Minev, 86. Moti, 90.+ Espinho – 43. T. Xhaka, 45.+ D. González, 67. Embolo, 85. F. Frei, 90.+ Schär, ČK: 18. Die (Bazilej), rozhodoval: Aytekin (Nem.)
Ludogorec: Stojanov – Júnior Caicara, Terziev, Moti, Minev – Djakov, Espinho – Abalo (77. Misidjan), Marcelo Nascimento da Costa, M. Aleksandrov (81. Wanderson) – Bezjak (68. Younés)
Bazilej: Vaclík – T. Xhaka, Schär, Marek Suchý, Aliji (75. Ajeti) – F. Frei – Calla (84. Hamoudi), El Neny, Die, D. González (87. Sio) – Embolo
FC Liverpool (Angl.) – Real Madrid (Šp.) 0:3 (0:3)
Góly: 30. a 41. Benzema, 23. C. Ronaldo, ŽK: 35. T. Kroos (Real), rozhodoval: Rizzoli (Tal.)
Liverpool: Mignolet – G. Johnson, Škrtel, Lovren, A. Moreno – J. Allen, Gerrard, J. Henderson (67. Can) – Sterling, P. Coutinho (68. L. Markovič) – Balotelli (46. Lallana)
Real: Casillas – Arbeloa, Varane, Pepe, Marcelo (85. Nacho) – James Rodríguez, T. Kroos (81. Illarramendi), Modrič, Isco – Benzema, C. Ronaldo (75. S. Khedira)
C-skupina:
Bayer Leverkusen (Nem.) – Zenit Petrohrad (Rus.) 2:0 (0:0)
Góly: 58. Donati, 63. K. Papadopulos, ŽK: 57. Wendell – 7. Fajzulin, 15. Javi García, 16. Hulk, 90.+ Criscito, 90.+ J. Rondón, ČK: 79. Wendell (Leverkusen) po 2. ŽK, rozhodoval: Kuipers (Hol.)
Leverkusen: Leno – Donati, Ömer Toprak, Spahič, Wendell – Bellarabi (86. Brandt), L. Bender, Reinartz, Son Heung-Min – Hakan Calhanoglu (82. Jedvaj) – Kiessling
Zenit: Lodigin – Aňukov, E. Garay, Lombaerts, Criscito – Javi García, Witsel (82. Keržakov) – Danny, Fajzulin (62. Šatov), Hulk – J. Rondón
AS Monaco (Fr.) – Benfica Lisabon (Portug.) 0:0
ŽK: 71. R. Carvalho, 78. Kurzawa, 90.+ Y. Ferreira – 8. Eliseu, 26. L. López, 36. Salvio, ČK: 76. L. López (Benfica), rozhodoval: Marciniak (Poľ.)
Monako: Subasič – Fabinho, Raggi, R. Carvalho, Kurzawa – Joao Moutinho (83. B. Silva), Toulalan, Kondogbia – Dirar, Berbatov (34. Martial), Ocampos (62. Y. Ferreira)
Benfica: Artur – Maxi Pereira, Luisao, L. López, Eliseu – A. Almeida – Salvio, N. Gaitán (79. César Martins) – Enzo Pérez (88. Samaris), Lima, Talisca (68. Bebé)
D-skupina:
Anderlecht Brusel (Belg.) – Arsenal Londýn (Angl.) 1:2 (0:0)
Góly: 71. Najar – 89. Gibbs, 90.+ Podolski, ŽK: 80. Deschacht – 9. Monreal, 66. Welbeck, rozhodoval: Velasco Carballo (Šp.)
Anderlecht: Proto – Vanden Borre, Mbemba, Deschacht, Acheampong – Tielemans, Defour – Najar, Praet (88. Dendoncker), I. Conté – Cyriac Gohi Bi (83. Matías Suárez)
Arsenal: D. Martínez – Chambers, Mertesacker, Monreal, Gibbs – Flamini (75. Oxlade-Chamberlain) – Alexis Sánchez, Ramsey, Wilshere (84. Podolski), Santi Cazorla – Welbeck (75. J. Campbell)
Galatasaray Istanbul (Tur.) – Borussia Dortmund (Nem.) 0:4 (0:3)
Góly: 6. a 18. Aubameyang, 41. Reus, 83. A. Ramos, ŽK: 25. Sneijder, 68. Kaya (obaja Galatasaray), rozhodoval: Lahoz (Šp.) Galatasaray: Muslera – Camdal, Kaya, Chedjou, Telles (62. Öztekin) – Felipe Melo – Hamit Altintop (61. Džemaili), Sneijder, Selcuk Inan – Pandev (78. Colak), Burak Yilmaz
Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Subotič, Hummels (69. Ilkay Gündogan), Papastathopulos – S. Bender (55. Ginter), Kehl – Mchitarjan, Kagawa (82. A. Ramos), Reus – Aubameyang
LM
Vyraďovacia fáza Ligy majstrov
Semifinále
FC Barcelona (Šp.) – Bayern Mníchov (Nem.)
Juventus Turín (Tal.) – Real Madrid (Šp.)
Štvrťfinále
Atlético Madrid (Šp.) – Real Madrid (Šp.) 0:0 a 0:1
Juventus Turín (Tal.) – AS Monaco (Fr.) 1:0 a 0:0
Paríž Saint-Germain (Fr.) – FC Barcelona (Šp.) 1:3 a 0:2
FC Porto (Portug.) – Bayern Mníchov (Nem.) 3:1 a 1:6
Osemfinále
Paríž Saint-Germain (Fr.) – FC Chelsea (Angl.) 1:1 a 2:2 pp
Šachtar Doneck (Ukr.) – Bayern Mníchov (Nem.) 0:0 a 0:7
Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) – Real Madrid (Šp.) 0:2 a 4:3
FC Bazilej (Švaj.) – FC Porto (Portug.) 1:1 a 0:4
Manchester City (Angl.) – FC Barcelona (Šp.) 1:2 a 0:1
Juventus Turín (Tal.) – Borussia Dortmund (Nem.) 2:1 a 3:0
Bayer Leverkusen (Nem.) – Atlético Madrid (Šp.) 1:0 a 0:1 (2:3 pk.)
Arsenal Londýn (Angl.) – AS Monaco (Fr.) 1:3 a 2:0
Skupinová fáza
A-SKUPINA:
Konečná tabuľka A-skupiny: |
|
|
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
Atlético |
6 |
4 |
1 |
1 |
14:3 |
13 |
2. |
Juventus |
6 |
3 |
1 |
2 |
7:4 |
10 |
3. |
Olympiakos |
6 |
3 |
0 |
3 |
10:13 |
9 |
4. |
Malmö |
6 |
1 |
0 |
5 |
4:15 |
3 |
6. kolo
Juventus Turín (Tal.) – Atlético Madrid (Šp.) 0:0
Olympiakos Pireus (Gréc.) – Malmö FF (Švéd.) 4:2 (1:0)
5. kolo
Atlético Madrid (Šp.) – Olympiakos Pireus (Gréc.) 4:0 (2:0)
Malmö FF (Švéd.) – Juventus Turín (Tal.) 0:2 (0:0)
4. kolo
Malmö FF (Švéd.) – Atlético Madrid (Šp.) 0:2 (0:1)
Juventus Turín (Tal.) – Olympiakos Pireus (Gréc.) 3:2 (1:1)
3. kolo
Atlético Madrid (Šp.) – Malmö FF (Švéd.) 5:0 (0:0)
Olympiakos Pireus (Gréc.) – Juventus Turín (Tal.) 1:0 (1:0)
2. kolo
Atlético Madrid (Šp.) – Juventus Turín (Tal.) 1:0 (0:0)
Malmö FF (Švéd.) – Olympiakos Pireus (Gréc.) 2:0 (1:0)
1. kolo
Olympiakos Pireus (Gréc.) – Atlético Madrid (Šp.) 3:2 (2:1)
Juventus Turín (Tal.) – Malmö FF (Švéd.) 2:0 (0:0)
B-SKUPINA:
Konečná tabuľka B-skupiny: |
|
|
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
Real Madrid |
6 |
6 |
0 |
0 |
16:2 |
18 |
2. |
Bazilej |
6 |
2 |
1 |
3 |
7:8 |
7 |
3. |
Liverpool |
6 |
1 |
2 |
3 |
5:9 |
5 |
4. |
Razgrad |
6 |
1 |
1 |
4 |
5:14 |
4 |
6. kolo
FC Liverpool (Angl.) – FC Bazilej (Švaj.) 1:1 (0:1)
Real Madrid (Šp.) – Ludogorec Razgrad (Bul.) 4:0 (2:0)
5. kolo
Ludogorec Razgrad (Bul.) – FC Liverpool (Angl.) 2:2 (1:2)
FC Bazilej (Švaj.) – Real Madrid (Šp.) 0:1 (0:1)
4. kolo
FC Bazilej (Švaj.) – Ludogorec Razgrad (Bul.) 4:0 (2:0)
Real Madrid (Šp.) – FC Liverpool (Angl.) 1:0 (1:0)
3. kolo
Ludogorec Razgrad (Bul.) – FC Bazilej (Švaj.) 1:0 (0:0)
FC Liverpool (Angl.) – Real Madrid (Šp.) 0:3 (0:3)
2. kolo
FC Bazilej (Švaj.) – FC Liverpool (Angl.) 1:0 (0:0)
Ludogorec Razgrad (Bul.) – Real Madrid (Šp.) 1:2 (1:1)
1. kolo
FC Liverpool (Angl.) – Ludogorec Razgrad (Bul.) 2:1 (0:0)
Real Madrid (Šp.) – FC Bazilej (Švaj.) 5:1 (4:1)
C-SKUPINA:
Konečná tabuľka C-skupiny: |
|
|
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
AS Monaco |
6 |
3 |
2 |
1 |
4:1 |
11 |
2. |
Leverkusen |
6 |
3 |
1 |
2 |
7:4 |
10 |
3. |
Petrohrad |
6 |
2 |
1 |
3 |
4:6 |
7 |
4. |
Benfica |
6 |
1 |
2 |
3 |
2:6 |
5 |
6. kolo
AS Monaco (Fr.) – Zenit Petrohrad (Rus.) 2:0 (0:0)
Benfica Lisabon (Portug.) – Bayer Leverkusen (Nem.) 0:0
5. kolo
Zenit Petrohrad (Rus.) – Benfica Lisabon (Portug.) 1:0 (0:0)
Bayer Leverkusen (Nem.) – AS Monaco (Fr.) 0:1 (0:0)
4. kolo
Zenit Petrohrad (Rus.) – Bayer Leverkusen (Nem.) 1:2 (0:0)
Benfica Lisabon (Portug.) – AS Monaco (Fr.) 1:0 (0:0)
3. kolo
Bayer Leverkusen (Nem.) – Zenit Petrohrad (Rus.) 2:0 (0:0)
AS Monaco (Fr.) – Benfica Lisabon (Portug.) 0:0
2. kolo
Bayer Leverkusen (Nem.) – Benfica Lisabon (Portug.) 3:1 (2:0)
Zenit Petrohrad (Rus.) – AS Monaco (Fr.) 0:0
1. kolo
AS Monaco (Fr.) – Bayer Leverkusen (Nem.) 1:0 (0:0)
Benfica Lisabon (Portug.) – Zenit Petrohrad (Rus.) 0:2 (0:2)
D-SKUPINA:
Konečná tabuľka D-skupiny: |
|
|
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
Dortmund |
6 |
4 |
1 |
1 |
14:4 |
13 |
2. |
Arsenal |
6 |
4 |
1 |
1 |
15:8 |
13 |
3. |
Anderlecht |
6 |
1 |
3 |
2 |
8:10 |
6 |
4. |
Galatasaray |
6 |
0 |
1 |
5 |
4:19 |
1 |
6. kolo
Galatasaray Istanbul (Tur.) – Arsenal Londýn (Angl.) 1:4 (0:3)
Borussia Dortmund (Nem.) – Anderlecht Brusel (Belg.) 1:1 (0:0)
5. kolo
Anderlecht Brusel (Belg.) – Galatasaray Istanbul (Tur.) 2:0 (1:0)
Arsenal Londýn (Angl.) – Borussia Dortmund (Nem.) 2:0 (1:0)
4. kolo
Arsenal Londýn (Angl.) – Anderlecht Brusel (Belg.) 3:3 (2:0)
Borussia Dortmund (Nem.) – Galatasaray Istanbul (Tur.) 4:1 (1:0)
3. kolo
Anderlecht Brusel (Belg.) – Arsenal Londýn (Angl.) 1:2 (0:0)
Galatasaray Istanbul (Tur.) – Borussia Dortmund (Nem.) 0:4 (0:3)
2. kolo
Arsenal Londýn (Angl.) – Galatasaray Istanbul (Tur.) 4:1 (3:0)
Anderlecht Brusel (Belg.) – Borussia Dortmund (Nem.) 0:3 (0:1)
1. kolo
Galatasaray Istanbul (Tur.) – Anderlecht Brusel (Belg.) 1:1 (0:0)
Borussia Dortmund (Nem.) – Arsenal Londýn (Angl.) 2:0 (1:0)
E-skupina:
Tabuľka E-skupiny: |
|
|
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
Bayern Mníchov |
6 |
5 |
0 |
1 |
16:4 |
15 |
2. |
Manchester City |
6 |
2 |
2 |
2 |
9:8 |
8 |
3. |
AS Rím |
6 |
1 |
2 |
3 |
8:14 |
5 |
4. |
CSKA Moskva |
6 |
1 |
2 |
3 |
6:13 |
5 |
6. kolo
Bayern Mníchov (Nem.) – CSKA Moskva (Rus.) 3:0 (2:0)
AS Rím (Tal.) – Manchester City (Angl.) 0:2 (0:0)
5. kolo
CSKA Moskva (Rus.) – AS Rím (Tal.) 1:1 (0:1)
Manchester City (Ang.) – Bayern Mníchov (Nem.) 3:2 (1:2)
4. kolo
Manchester City (Angl.) – CSKA Moskva (Rus.) 1:2 (1:2)
Bayern Mníchov (Nem.) – AS Rím (Tal.) 2:0 (1:0)
3. kolo
CSKA Moskva (Rus.) – Manchester City (Angl.) 2:2
AS Rím (Tal.) – Bayern Mníchov (Nem.) 1:7 (0:5)
2. kolo
Manchester City (Angl.) – AS Rím (Tal.) 1:1 (1:1)
CSKA Moskva (Rus.) – Bayern Mníchov (Nem.) 0:1 (0:1)
1. kolo
AS Rím (Tal.) – CSKA Moskva (Rus.) 5:1 (4:0)
Bayern Mníchov (Nem.) – Manchester City (Angl.) 1:0 (0:0)
F-skupina:
Tabuľka F-skupiny: |
|
|
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
FC Barcelona |
6 |
5 |
0 |
1 |
15:5 |
15 |
2. |
Paríž St. Germain |
6 |
4 |
1 |
1 |
10:7 |
13 |
3. |
Ajax Amsterdam |
6 |
1 |
2 |
3 |
8:10 |
5 |
4. |
APOEL Nikózia |
6 |
0 |
1 |
5 |
1:12 |
1 |
6. kolo
FC Barcelona (Šp.) – Paríž Saint-Germain (Fr.)
Ajax Amsterdam (Hol.) – APOEL Nikózia (Cyp.)
5. kolo
Paríž Saint-Germain (Fr.) – Ajax Amsterdam (Hol.) 3:1 (1:0)
APOEL Nikózia (Cyp.) – FC Barcelona (Šp.) 0:4 (0:2)
4. kolo
Paríž Saint-Germain (Fr.) – APOEL Nikózia (Cyp.) 1:0 (1:0)
Ajax Amsterdam (Hol.) – FC Barcelona (Šp.) 0:2 (0:1)
3. kolo
APOEL Nikózia (Cyp.) – Paríž Saint-Germain (Fr.) 0:1 (0:0)
FC Barcelona (Šp.) – Ajax Amsterdam (Hol.) 3:1 (2:0)
2. kolo
Paríž Saint-Germain (Fr.) – FC Barcelona (Šp.) 3:2 (2:1)
APOEL Nikózia (Cyp.) – Ajax Amsterdam (Hol.) 1:1 (1:1)
1. kolo
FC Barcelona (Šp.) – Paríž Saint-Germain (Fr.) 3:1 (1:0)
Ajax Amsterdam (Hol.) – APOEL Nikózia (Cyp.) 4:0 (2:0)
G-skupina:
Tabuľka G-skupiny: |
|
|
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
Chelsea |
6 |
4 |
2 |
0 |
17:3 |
14 |
2. |
Schalke |
6 |
2 |
2 |
2 |
9:14 |
8 |
3. |
Sporting |
6 |
2 |
1 |
3 |
12:12 |
7 |
4. |
Maribor |
6 |
0 |
3 |
3 |
4:13 |
3 |
6. kolo
FC Chelsea (Angl.) – Sporting Lisabon (Portug.) 3:1 (1:1)
NK Maribor (Slovin.) – Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) 0:1 (0:0)
5. kolo
Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) – FC Chelsea (Angl.) 0:5 (0:3)
Sporting Lisabon (Portug.) – NK Maribor (Slovin.) 3:1 (2:1)
4. kolo
Sporting Lisabon (Portug.) – Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) 4:2 (1:1)
NK Maribor (Slovin.) – FC Chelsea (Angl.) 1:1 (0:0)
3. kolo
Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) – Sporting Lisabon (Portug.) 4:3 (1:1)
FC Chelsea (Angl.) – NK Maribor (Slovin.) 6:0 (3:0)
2. kolo
Sporting Lisabon (Portug.) – FC Chelsea (Angl.) 0:1 (0:1)
Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) – NK Maribor (Slovin.) 1:1 (0:1)
1. kolo
FC Chelsea (Angl.) – Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) 1:1 (1:0)
NK Maribor (Slovin.) – Sporting Lisabon (Portug.) 1:1 (0:0)
H-skupina:
Tabuľka H-skupiny: |
|
|
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
FC Porto |
6 |
4 |
2 |
0 |
16:4 |
14 |
2. |
Šachtar Doneck |
6 |
2 |
3 |
1 |
15:4 |
9 |
3. |
Bilbao |
6 |
2 |
1 |
3 |
5:6 |
7 |
4. |
BATE Borisov |
6 |
1 |
0 |
5 |
2:24 |
3 |
6. kolo
FC Porto (Portug.) – Šachtar Doneck (Ukr.) 1:1 (1:1)
Athletic Bilbao (Šp.) – BATE Borisov (Biel.) 2:0 (1:0)
5. kolo
BATE Borisov (Biel.) – FC Porto (Portug.) 0:3 (0:0)
Šachtar Doneck (Ukr.) – Athletic Bilbao (Šp.) 0:1 (0:0)
4. kolo
Šachtar Doneck (Ukr.) – BATE Borisov (Biel.) 5:0 (1:0)
Athletic Bilbao (Šp.) – FC Porto (Portug.) 0:2 (0:0)
3. kolo
BATE Borisov (Biel.) – Šachtar Doneck (Ukr.) 0:7 (0:6)
FC Porto (Portug.) – Athletic Bilbao (Šp.) 2:1 (1:0)
2. kolo
Šachtar Doneck (Ukr.) – FC Porto (Portug.) 2:2 (0:0)
BATE Borisov (Biel.) – Athletic Bilbao (Šp.) 2:1 (2:1)
1. kolo
FC Porto (Portug.) – BATE Borisov (Biel.) 6:0 (3:0)
Athletic Bilbao (Šp.) – Šachtar Doneck (Ukr.) 0:0
Baráž
Red Bull Salzburg (Rak.) – Malmö FF (Švéd.) 2:1, 0:3
Steaua Bukurešť (Rum.) – Ludogorec Razgrad (Bul.) 1:0, 0:1 – pok. kopy 7:8
NK Maribor (Slovin.) – Celtic Glasgow (Škót.) 1:1, 1:0
BK Aalborg (Dán.) – APOEL Nikózia (Cyp.) 1:1, 0:4
ŠK Slovan Bratislava (SR) – BATE Borisov (Biel.) 1:1, 0:3
Besiktas Istanbul (Tur.) – Arsenal Londýn (Angl.) 0:0, 0:1
FC Kodaň (Dán.) – Bayer Leverkusen (Nem.) 2:3, 0:4
SSC Neapol (Tal.) – Athletic Bilbao (Šp.) 1:1, 1:3
Standard Liége (Belg.) – Zenit Petrohrad (Rus.) 0:1, 0:3
OSC Lille (Fr.) – FC Porto (Portug.) 0:1, 0:2
3. predkolo LM
FC Šeriff Tiraspoľ (Mold.) – ŠK Slovan Bratislava (SR) 0:0, 1:2
Zenit Petrohrad (Rus.) – AEL Limassol (Cyp.) 3:0, 0:1
Malmö FF (Švéd.) – Sparta Praha (ČR) 2:0, 2:4
Besiktas Istanbul (Tur.) – Feyenoord Rotterdam (Hol.) 3:1, 2:1
Celtic Glasgow (Škót.) – Legia Varšava (Poľ.) 0:2, 1:4
APOEL Nikózia (Cyp.) – HJK Helsinki (Fín.) 2:0, 2:2
Steaua Bukurešť (Rum.) – FK Aktobe (Kaz.) 2:1, 2:2
FC Kodaň (Dán.) – Dnipro Dnipropetrovsk (Ukr.) 2:0, 0:0
Red Bull Salzburg (Rak.) – FK Karabach (Azer.) 2:0, 1:2
Partizan Belehrad (Srb.) – Ludogorec Razgrad (Bul.) 2:2, 0:0
Dinamo Záhreb (Chor.) – BK Aalborg (Dán.) 0:2, 1:0
2. predkolo LM
The New Saints (Wales) – ŠK Slovan Bratislava (SR) 0:1, 0:2
Sutjeska Nikšič (Č. Hora) – Šeriff Tiraspoľ (Mold.) 0:3, 0:2
Levadia Tallinn (Est.) – Sparta Praha (ČR) 1:1, 0:7
F91 Dudelange (Lux.) – Ludogorec Razgrad (Bul.) 1:1, 0:4
FK Karabach (Azer.) – FC Valletta (Malta) 4:0, 1:0
Maccabi Tel Aviv (Izr.) – FC Santa Coloma (Andorra) 2:0, 1:0
HB Tórshavn (Faer. ostr.) – Partizan Belehrad (Srb.) 1:3, 0:3
Skenderbeu Korce (Alb.) – BATE Borisov (Biel.) 1:1, 0:0
Žalgiris Vilnius (Lit.) – Dinamo Záhreb (Chor.) 0:2, 0:2
VSC Debrecín (Maď.) – FC Cliftonville (Sev. Ír.) 2:0, 0:0
Celtic Glasgow (Škót.) – KR Reykjavík (Isl.) 4:0, 1:0
1. predkolo LM
FC Banants (Arm.) – FC Santa Coloma (Andorra) 3:2, 0:1
Levadia Tallinn (Est.) – SP La Fiorita (S. Mar.) 7:0, 1:0
HB Tórshavn (Faer. ostr.) – Lincoln Red Imps (Gibr.) 5:2, 1:1